Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 29 cze 2011, o 22:26 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2011, o 14:57
Posty: 410
Pochwa艂y: 15
Pojazd: Jawa 50 Mustang :D
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Ostatnio z kumplem nam si臋 nudzi艂o, to wsiadamy na jawe i jedziemy.
Jedziemy na poblisk膮 wie艣, i nagle patrz臋 a tam taka fajna scie偶ka w lesie, m贸wie: dobra jedziemy, zobaczymy jak膮 ma si艂臋 ta jawa ; p (nie katuje jej, wr臋cz przeciwnie, bardzo o ni膮 dbam, tylko sprawdza艂em), jedziemy, jawka pod du偶e g贸rki nie mia艂a si艂y.

Skr臋cili艣my w lesie gdzie艣 w lewo, wiedzia艂em 偶e w kierunku nast臋pnej wsi, ale si臋 pomyli艂em.

Jedziemy, ja rozgl膮dam si臋 bo nigdy tam nie jecha艂em, by艂o z g贸rki, mo偶e z 50 km/h.

No i jedziemy, a patrze, a tam co艣 wi臋cej 偶wiru, i taka g贸rka po 艣rodku (jak to w lesie)
Da艂em odrazu po tylnym, jako 偶e kolega z ty艂u to nas troch臋 zarzuci艂o, no i jak si臋 mo偶na domy艣li膰 wjecha艂em na g贸rk臋 pe艂n膮 偶wiru, wywalili艣my si臋 na lewy bok.

Na pocz膮tku nie wiedzia艂em co si臋 dzia艂o, jawa rycza艂a bo roll gaz si臋 zaci膮艂...
Zgasi艂em jaw臋, kolega poparzy艂 si臋 o t艂umik, podnie艣li艣my j膮, musieli艣my nastawi膰 kierownic臋 na prosto, b艂otnik ca艂y si臋 zgi膮艂 i porysowa艂, lusterko ustawic

M贸wi臋 trudno, m贸wi臋 koledze, wracamy si臋 sk膮d przyjechali艣my, jedziemy, jedziemy mo偶e z 5 km od miejsca wywalenia (a od tego miejsca do tego skrzy偶owania jechali艣my mo偶e z 2 min.), nigdzie nie wida膰 tego, tzn pe艂no skrzy偶owa艅, ale pe艂no z piaskiem i kto wie z jakimi niespodziankami...

Dobra, m贸wi臋 koledze, stracili艣my si臋, w mi臋dzyczasie zadzwoni艂 mi telefon dzwoni kolega pyta si臋 gdzie jeste艣my bo z dziadkiem od kolegi co艣 jest, patrze w bak, mo偶e p贸l litra, dopchali艣my, do ko艅ca lasu, bo paliwa ma艂o, po d艂ugich b艂膮dzeniach trafili艣my na wie艣 oddalon膮 od domu jakie艣 11 km i stamt膮d ruszyli艣my jak najszybciej, a benzyny starczy艂o :) dojechali艣my do domu o 21, w kr贸tkich koszulkach, by艂a to jeszcze wiosna, wi臋c zimno i ciemno o tej porze...

Reszta przygody przebieg艂a bez problemowo.

Przygoda 2
Jako 偶e od rana 艣wieci艂o s艂o艅ce, ale sz艂y czarne chmury, ale daleko, wyci膮g艂em jawe i bez zastanowienia pojecha艂em na wie艣 oddalon膮 10 km..
Stan膮艂em by napi膰 si臋 jakiej艣 cieczy, i 偶eby jawa troch臋 och艂od艂a, zacz臋艂o kropi膰, patrze w g贸r臋, te czarne chmury nademn膮, odrazu odpali艂em motorek i jecha艂em w kierunku domu, wyjecha艂em ze wsi, zacz臋艂a si臋 ulewa, jawa zacz臋艂a przerywa膰, ale w my艣lach b艂aga艂em "tylko si臋 teraz nie zepsuj!", ale jade, jestem w Miedarach, 3 km od domu, taka ulewa, ja w kasku bez szybki, zacz膮艂 pada膰 grad wielko艣ci pi艂ek ping - pongowych, nic nie widze!.
Jawa co jaki艣 czas przerywa艂a, ale jecha艂em bo nie chcia艂em si臋 zatrzymywa膰, dojecha艂em, wszystko mnie bola艂o od gradu, schowa艂em jaw臋, by艂em przemoczony do suchej nitki, wszystko mokre, a za ciep艂o nie by艂o..

_________________
Autor niniejszych post贸w, nie ponosi 偶adnej odpowiedzialno艣ci za ich tre艣膰.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 29 cze 2011, o 22:26 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2010, o 16:26
Posty: 247
Lokalizacja: 49掳53'47鈥砃 19掳03'28鈥矱
Pochwa艂y: 5
Pojazd: Ogar 200
GG: 5748830
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Fajnie si臋 czyta Twoje opowiadania, ale 偶ycze Ci 偶eby艣 mia艂 ich jak najmniej :D

_________________
Quad 110--->Ogar 200
Trolololololololololo, trololololo ;]


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 29 cze 2011, o 23:28 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 26 lip 2009, o 19:18
Posty: 1208
Lokalizacja: W艂oc艂awek
Pochwa艂y: 31
Pojazd: nogi :)
GG: 20099108
Wojew贸dztwo: Kuj.-pom.
Hehe niez艂e przygody masz i to z Jawk膮 xd Nie potrzeba jaki艣 wielkich pojemno艣ci aby przygod臋 prze偶y膰 ;)
Szeroko艣ci xD

_________________
Patrz w lusterka ! Motocykle s膮 wsz臋dzie !


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 30 cze 2011, o 09:22 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2011, o 14:57
Posty: 410
Pochwa艂y: 15
Pojazd: Jawa 50 Mustang :D
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Dzieki :)

Jak mi si臋 co艣 jeszcze przydarzy to napisz臋 oczywi艣cie..

Jawa teraz stoi bo musze simmering, pier艣cienie, przerywacz wymieni膰 i szpryche do ko艂a kupi膰 bo posz艂a mi jedna i ko艂o przednie trze o ten amortyzator ;p

Przerywacz mi co chwil臋 zmienia przerw臋, nie wiem dlaczego, mam nadzieje 偶e wymiana na nowy pomo偶e, simmering ma swoje lata i ju偶 przepuszcza, zdj膮艂em cylinder i na wale jest troch臋 oleju.., a pier艣cienie bo jest s艂aba w 2 osoby, na najmniejszym wzniesieniu gdy jade na tr贸jce to zaczyna muli膰..

A ostatnio taki dziadek, nie znam go, da艂 mi si臋 przejecha膰 na swoim ogarze, 10 lat i wymieni艂 tylko 2 razy 艣wiece!, a je偶dzi nim codziennie, w 2 osoby jechali艣my, i pi臋knie, si艂y nawet na tr贸jce w choler臋. Dodam 偶e da艂 mi si臋 przejecha膰 bo widzi cz臋sto mnie na jawce ;p

Dodam co艣 do 1 historii, jak przyszed艂em do domu, to tylko umy艂em si臋 i poszed艂em b艂otnik od razu pomalowa膰 ; p

_________________
Autor niniejszych post贸w, nie ponosi 偶adnej odpowiedzialno艣ci za ich tre艣膰.


Ostatnio edytowano 30 cze 2011, o 09:30 przez evL, 艂膮cznie edytowano 2 razy

G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 30 cze 2011, o 09:26 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 27 maja 2011, o 08:47
Posty: 191
Lokalizacja: St臋偶yca
Pojazd: [Simson S51 B1-4] '17 czerwca 1987r. Niemcy, Suhl
GG: 0
Wojew贸dztwo: Pomorskie
I pomy艣le膰, 偶e Jawa tyle rado艣ci daje :)

_________________
Obrazek

I <3 WFD & PLNY


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 14 sie 2011, o 11:03 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 4 maja 2011, o 09:41
Posty: 108
Lokalizacja: Gocza艂kowice-zdr贸j
Pochwa艂y: 1
Pojazd: 2X Jawa 50
1x Itteco 50
Ford mondeo mk1

GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
jawa daje bardzo du偶o rado艣ci i w moim przypadku s艂u偶y艂a mi dzielnie codziennie kiedy auto by艂o unieruchomione.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 0 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net