Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 26 sie 2012, o 09:34 

Do艂膮czy艂(a): 25 sie 2012, o 20:58
Posty: 3
Pojazd: CZ 175
GG: 0
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
Dzi臋ki za ciep艂e przywitanie ;)

Oto m贸j problem:
Posiadam motocykl CZ 175 z 1987 roku.
Mam ogromny problem z trybem 14z w skrzyni.
Gdy kupi艂em motor ( by艂o to w listopadzie 2011) ju偶 wtedy wiedzia艂em 偶e silnik nie dzia艂a jak nale偶y.
Po rozpo艂owieniu silnika, okaza艂o si臋 偶e brakuje jednego z臋ba w trybie zdawczym. Kupi艂em go, za艂o偶y艂em i silnik chodzi艂 dobrze. Do czasu.
W lipcu tego roku, znowu " co艣 p臋k艂o ". Je藕dzi膰 si臋 da艂o, lecz strasznie trzepa艂o 艂a艅cuchem g贸ra-d贸艂 i motorem nie da艂o si臋 cofn膮膰, gdy偶 blokowa艂o ko艂o.
Rozebra艂em silnik ponownie i tym razem urwa艂o jeden z膮b na kole z臋batym 14z ( kt贸re jak wiecie zaz臋bia si臋 z trybem zdawczym ), kupi艂em nowe ko艂o z臋bate i za艂o偶y艂em. Jednak w tym kole ju偶 posz艂y 3 z臋by pod rz膮d, i o je藕dzie w og贸le nie by艂o mowy. Wczoraj posk艂ada艂em silnik z nowym ko艂em z臋batym 14z i dzisiaj ju偶 znowu si臋 co艣 rozlecia艂o. Stwierdzam to po tym, 偶e wyst臋puj膮 takie same objawy jak ostatnio tzn. szarpanie 艂a艅cuchem, ogromne stuki w silniku, blokowanie ko艂a do przodu jak i do ty艂u, k艂opoty z wbijaniem bieg贸w.

Prosz臋 o pomoc, co mo偶e by膰 przyczyn膮 tego, 偶e co chwila siada mi albo ko艂o z臋bate 14z lub tryb zdawczy.
Skrzynia jest dobrze posk艂adana, sk艂ada艂em j膮 zgodnie ze schematami kt贸re znalaz艂em na necie.
Z臋by w tym kole z臋batym urywa zawsze podczas ruszania. Nie strzelam ze sprz臋g艂a, ani nic z tych rzeczy, nie wyrywam na ko艂o itp. Po prostu wk艂adam jedynk臋, puszczam sprz臋g艂o i tylko s艂ucha膰 w silniku drobny stuk, potem ju偶 jest tylko gorzej.
Wiem 偶e po zdj臋ciach CZ mo偶e wydawa膰 si臋 偶e nie szanuje jej zbytnio i dlatego mi urywa te z臋by, ale uwierzcie 偶e od ostatnich 3 miesi臋cy, nie da si臋 ni膮 normalnie ruszy膰 gdy偶 urwie z臋by.
Dawniej owszem, grzebn膮艂em tu i tam, ale teraz ju偶 nie bo nawet nie mo偶na je藕dzi膰 normalnie.


Prosz臋 o pomoc,
Z g贸ry dzi臋kuje,
Piotrek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 0 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net