Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 19 kwi 2024, o 14:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 gru 2011, o 18:12 
Poziom

Dołączył(a): 24 lis 2011, o 18:43
Posty: 61
Pojazd: ogar 205 '82
GG: 9027307
Województwo: Opolskie
naveintre napisał(a):
(1)Kup nową świecę bo może ze świecą coś nie tak i (2)kup wreszcie ten kondensator.Kondensator ja polecam firm Tesla czy jakoś tak ja mam taki u siebie i przez ponad 5000km nie miałem z nim problemu. (3)A tak swoją droga to jeździsz niesprawnym motorem a potem będziesz kwiczał ,ze stary i się psuje.(4)A z tymi puchnącymi tłokami to już bez przesady jakby mu tłok puch to po zgaszeniu było by mu bardzo ciężko kopać.


1.Świeca jest ok
2.Kondensator miałem kupić dzisiaj ale nie znalazłem czasu
3.Przy założeniu ze jest nie sprawny (puchnie tłok) to i tak moja jazda nic nie zmieni, dzisiaj akurat ustawiałem gaźnik więc nieco chciałem posprawdzać, i wcale nie "kwicze" czy coś, podoba mi się to że jest stary i ciesze się każdą chwilą jazdy, to ze się psuje to mnie już nie rusza, taki jego urok i taka panuje opinia o tym ogarku.
4.No właśnie po zgaszeniu kopka chodzi tak samo jak przed, żadnych oporów.
A więc jutro kupie ten kondensator, tu panowie wcześniej zaproponowali aby kupić do fiat126p bądź poloneza, i taki będzie mi najłatwiej załatwić.

A odnośnie cylindra i tłoku. Na pudełku jest firma Cross Impex i jest to produkt polski


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 5 gru 2011, o 20:00 
VIP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 23:24
Posty: 2080
Lokalizacja: Osiek
Pochwały: 63
Pojazd: Romet Ogar200 :D
GG: 37457511
Województwo: Warm.-maz.
Węgierski o ile pamiętam, a co do kondensatora to w silniku 223 a produkcji krajowej są inne kondensatory więc jak pasuje od malucha do jawczyny to do dwieściepiątczyny nie będzie (chyba), jak coś źle to mnie poprawcie.

_________________
Mgr130 napisał: "Gdzie Aleksandrów sześć tam ... żaden silnik nie chodzi
Gdzie mechaników sześć tam Aleksandra nie ma"
xD


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 5 gru 2011, o 20:02 
Poziom

Dołączył(a): 24 lis 2011, o 18:43
Posty: 61
Pojazd: ogar 205 '82
GG: 9027307
Województwo: Opolskie
znaczy ja ufam temu co pisze na pudelku, no chyba ze to jakis importer. Um ogar 205 nie ma czasem silnika 023?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 5 gru 2011, o 20:05 
Poziom

Dołączył(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwały: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Województwo: Łódzkie
Pasuje bez problemu. I jest zajebisty. U kuzyna w T-1 jarało kondy oryginalne (0,15uF) jak popierdzielone. Wygrzebałem konda od malacza (0,25uF) założyliśmy i lata bez problemu.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 20 gru 2011, o 16:23 
Poziom

Dołączył(a): 24 lis 2011, o 18:43
Posty: 61
Pojazd: ogar 205 '82
GG: 9027307
Województwo: Opolskie
Czyli wniosek ze od malucha spokojnie wejdzie : )
OK W moim wspanialym miescie i 4 motoryzacyjnych nie ma juz kondensatorow, więc jestem zmuszony zamowic
http://allegro.pl/kondensator-aparatu-f ... tabsAnchor
Jutro będę się w to bawil więc jesli jakieś uwagi, badz przestrogi to bardzo bym prosil.

Pozdrawiam serdecznie : )

Dodano: 20 grudnia 2011, o 15:23

Z niemałym problemem udało mi się w końcu zamontować ten kondek. Dzisiaj wieczorem sprawdze czy działa i czy się coś zmieniło. Po małej przejażdżce miałem wrażenie że nieco inaczej chodzi, tak bardziej pyrczy teraz ale to pewnie przez minimalna regulacje gaźnika

Pozdrawian


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, o 19:34 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2011, o 14:57
Posty: 410
Pochwały: 15
Pojazd: Jawa 50 Mustang :D
GG: 0
Województwo: Śląskie
Tłok Ci nie puchnie na pewno.
Miałem ten sam problem, i zrób to jak najszybciej jak możesz..
Ja miałem ciasno spasowany cylek i tłok i lałem za mało oleju...
I jak jechałem, ale tylko w 2 osoby to jak był mocno zagrzany to pod górki mi go chwytało i tracił moc na maxa i musiałem pchać na chodnik i czekać aż ochłodnie, po ochłodnięciu było wszystko w porządku (był dotarty już nawet, na dotarciu miałem to samo)..
Wcześniej lałem mieszankę 1:40 do mojej jawki i po prostu jej to wystarczało bo tłok był już trochę wylatany i smarowanie było ok. Ale jak był już zrobiony szlif, to po tym chwytaniu tłoka na docieraniu leje 1:20, ale zawsze troszeczku dolewam jeszcze tego mixolu, kopci trochę ale po przejechaniu 200 km (jeśli wymieniałeś tylko tłok i szlif cylka) to możesz przejść na mieszanke 1:30 mixolu ;]. Ja na takiej jeżdże cały czas, i jest bardzo dobrze, ale wtedy co mi chwytało to było na starym silniku, teraz mam inny silnik, z innym cylindrem, wiadomo ^^, na docieraniu też lałem 1:20 teraz, i było wszystko ok, nie chwyciło go a śmigałem cały czas prawie że na maxa z 50-55 km/h ;).

PS. Wtedy jak mi go chwytało to docierałem na mieszance 1:30 albo jakoś tak, i dodam że cylek był spasowany na 3 setki wtedy, więc bardzo ciasno jak na jawke, po tej przygodzie na nowym silniku gdy robiłem szlif dałem już 6 setek, nie warto ryzykować ;)
Ps2. Ja po tym chwytaniu też myślałem już nad zmianą tłoka bo wtedy właśnie wyjątkowo kupiłem go na internecie, ponieważ w żadnym sklepie nie mieli takiego na mój szlif, i jeżdziłem tak, jak słabnął to po prostu gasiłem i na pobocze, ale przeczytałem na internecie fajny sposób, zrobiłem, potem przeszedłem na inną mieszankę, do baku dolałem trochę mixolu i już było lepiej, mianowicie:
odkręć świecę i wlej strzykawką 5 ml mixolu, zakrec swiece i pokopaj z pol minuty, i tak zrob 3 razy, a potem wlej 5 ml mixolu, zakrec swiece i zostaw go na noc, rano pokopaj, wlej 5 ml znowu i odpalaj i jedż, pisali tam że świeca się zepsuje od razu, a mi o dziwo jechała i po wykreceniu była o dziwo w bardzo dobrym kolorku, brązowym ;), a kopciła jak..., ale po 8 km już wykopciła wszystko co zostało jej w komorze korbowej i już bylo wszystko normalnie :)

Ale się rozpisałem, ale myślę że pomogę tobie i innym którym się zdarzy takie coś.
Pozdrawiam!
evL :)

_________________
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net