Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 22 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3

Jak waszym zdaniem wypad艂 artyku艂?
Dobrze! 73%  73%  [ 8 ]
殴le! 27%  27%  [ 3 ]
Liczba g艂os贸w : 11
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 4 gru 2010, o 18:48 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 29 cze 2009, o 15:16
Posty: 61
Lokalizacja: Skrzysz贸w
Pochwa艂y: 15
Pojazd: Romet 747 2t, Simson S90
GG: 4095576
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Mi si臋 zawsze chart marzy艂...


Co do artyku艂u, to jak ju偶 kilka os贸b mnie poprzedzi艂o - du偶o b艂臋d贸w nawali艂e艣, ale ju偶 p贸艂 biedy o tym. Nie wiem sk膮d ty wzi膮艂e艣 takie wiadomo艣ci jak chart 80 ccm i 110 ccm, takie co艣 nie istnia艂o. Jakby ci tutaj kto艣 napisa艂 偶e by艂 Charty z cylindrem MZ 250 to te偶 by艣 to wpisa艂 do artyku艂u?

Dalej, ten 3 - ko艂owiec to by艂 dezamet morodywan, nie Romet, bo on by艂 produkowany ju偶 po upadku Rometa ( o ile si臋 nie myl臋), zastosowany by艂 tam silnik 027 (wersja B? ale to nie pewne) 3 lub 4 biegowy ale z dmuchaw膮 tak jak w Simsonie Schwalbe.

Jak dla mnie 1 by艂o absurdem - Chart by艂 poprostu kopi膮 simsona. Romet widzia艂 jak dobrze si臋 sprzedaj膮 simsony i postara艂 si臋 stworzy膰 podobny projekt, lecz baza by艂a na Simsonie S50 a nie S51, i to w艂a艣nie z S50-k膮 mo偶na por贸wnywa膰 Charta. Prawda jest taka 偶e polacy nigdy nie potrafili czego艣 w艂asnego stworzy膰 i zawsze musieli kopiowa膰 innych, niestety Polska by艂a wtedy biednym krajem. Silnikowo jest bardziej zbli偶ony ju偶 do S51, ale og贸lnie pierwowzorem mia艂a by膰 S50-ka. Romet Chart 310 w swoim 1 wydaniu ( widocznym na fotach kt贸re poda艂e艣) mia艂 cylinder z Simsona S50, poniewa偶 by艂a to konstrukcja (silnikowo oczywi艣cie) z kilku motorower贸w. Wiem 偶e na konkurencyjnym forum du偶o os贸b si臋 k艂贸ci艂o 偶e to nie jest S50, ale zazik (kto zna ten zna, by艂 w Legendach PRL-u w odcinku o Charcie), i kilka innych u偶ytkownik贸w oraz ja wiemy 偶e by艂 to na 10)% cylinder z S50ki. Ale silnik w prototypie r贸偶ni艂 si臋 od produkowanego p贸藕niej 027.


Teraz do silnika Charta. Do silnika 027 idzie w艂o偶y膰 cylinder z S51 bez przer贸bek (to znowu udowadnia to 偶e Polacy lubili kopiowa膰 czyje艣 projekty), wiem, bo widzia艂em i mam znajomego kt贸ry na takim cylku je藕dzi, w dodatku to 60/4/3 z cylindra DDR. Pono膰 po drobnych przer贸bkach mo偶na te偶 przypasowa膰 wa艂 z S51. Istnieje te偶 mo偶liwo艣膰 przypasowania zap艂onu z simsona po lekkich przer贸bkach ( skoro da si臋 z charta przypasowa膰 do simsona to dzia艂a to i w przeciwn膮 stron臋), jednak jest to wg. mnie debilizmem, bo jednak zap艂on chart mia艂 lepszy (opr贸cz tego 偶e by艂 6V a sim mia艂 i 6V i 12V), poniewa偶 magneto by艂o du偶o wytrzymalsze, l偶ejsze a odcinka by艂a dopiero przy 12 000 o/min. Skrzynia 3B to znowu nawi膮zanie do S50ki. Co prawda Polacy starali si臋 zatuszowa膰 sw贸j plagiat buduj膮c silnik na odwr贸t jak w simsonie, czyli zap艂on, z臋batka po lewej stronie ramy, a sprz臋g艂o i uk艂ad przek艂adniowy (Ja to tak nazywam <lol> ) po prawej stronie. Wizualnie chart mo偶e r贸偶ni艂 si臋 od sima ale te偶 niewiele. Stacyjka w identycznym miejscu, prze艂膮czniki na kierownicy bardzo podobne do simsonowskich, kierunkowskazy podobne, og贸lnie by艂a to jedna wielka kopia simsona.


Lagoon, Chart by艂 podobny do simsona, cz臋艣ci pasowa艂y z jednego motoroweru do drugiego, wizualnie mo偶na zrobi膰 z Charta simsona i na odwr贸t. Nie wiem czy widzia艂e艣 mojego simsona, ale ja mam bak z charta (tak ju偶 go kupi艂em, ale b臋dzie wymieniany) i jest dosy膰 podobny do charta, tak samo mo偶na w艂o偶y膰 bak z S51 do Charta. Nawet mocowa艅 do silnika nie trzeba mocno przerabia膰 podczas swapu silnika simsonowskiego do Charta, tylko ko艂o obr贸ci膰, bo z臋batka tam jest z drugiej strony.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 4 gru 2010, o 19:03 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 15 sty 2010, o 17:37
Posty: 396
Lokalizacja: 艁opiennik
Pochwa艂y: 3
Pojazd: Romet Ogar 200, Wsk 125
GG: 4569356
Wojew贸dztwo: Lubelskie
rometlove zgadzam si臋 w 100% chart to kopia na bazie Simsona tylko bak podpatrzyli z MZ.

Jeszcze raz przepraszam za moje b艂臋dy mam Mozille ale ona mi kilku b艂臋d贸w stylistycznych nie przesili艂a ale je poprawi艂em a z tymi silnikami to te偶 sorry by艂em pewny 偶e tak jest po przeczyta艂em to na jednym forum.

A wi臋c jeszcze raz przepraszam i blokuje temat aby nie robi膰 艣mietnika z tego tematu.
A w artykule wszystko jest ju偶 poprawione.

_________________
JEST OGAR 200 JEST IMPREZA <piwo>

Zapraszam do obejrzenia ogara :-D

ogar-200-mati931-t4249.html
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... 200/101972


Ostatnio edytowano 4 gru 2010, o 19:03 przez Fanatyk, 艂膮cznie edytowano 1 raz
Przepraszasz co艣 nowego...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 22 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 0 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net