Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 mar 2015, o 10:45 
Poziom

Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 15:09
Posty: 18
Pojazd: Romet Soft 125
GG: 0
Województwo: Mazowieckie
Chciałbym wykupić ubezpieczenie NNW od wypadków które mogą mnie spotkać na jednośladzie. Takie typowe od pobytu w szpitalu, na życie itd. Myślicie, że warto? Jakie i gdzie macie ubezpieczenia? Koszty? Trudności w otrzymaniu ewentualnego odszkodowania? Co polecacie?

_________________
http://okuninka.org.pl


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 14 mar 2015, o 12:39 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, o 13:41
Posty: 911
Lokalizacja: Bydzia.
Pochwały: 3
Pojazd: Szybki i głośny :)
GG: 0
Województwo: Kuj.-pom.
Warto. Koszta indywidualne, trudności zawsze są bo to ubezpieczalnie, generalnie NNW wykupuje się wraz z pojazdem.

_________________
Zawsze na przekór innym, nigdy na samym dole. - Walcz o swoje marzenia. :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 16 mar 2015, o 13:16 
Poziom

Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 15:09
Posty: 18
Pojazd: Romet Soft 125
GG: 0
Województwo: Mazowieckie
A czy jest tak, że ubezpieczalnie życzą sobie jakieś większe stawki z tego względu, że jeżdżę motocyklem - a więc wg ich mam większe ryzyko spowodowania uszczerbku na życiu i zdrowiu? Zastanawiam się nad PZU - bo wiadomo są najwięksi. Czy oni mają dobre polisy ?

_________________
http://okuninka.org.pl


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 14:11 
Pani

Dołączył(a): 17 paź 2014, o 07:19
Posty: 10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pochwały: 1
Pojazd: samochód
GG: 0
Województwo: Świętokrzyskie
Ja NW tylko na motocykle/skutery itd opłacam, bo tam łatwiej łeb skręcić. Smutne to ale prawdziwe. Swoją drogą dochodzi +100% do polisy. Chociaż nie zawsze jest to regułą, ale często tak jest.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 19 mar 2015, o 14:00 
Poziom

Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 15:09
Posty: 18
Pojazd: Romet Soft 125
GG: 0
Województwo: Mazowieckie
Przejrzałem sobie kilka ofert firm ubezpieczeniowych. Całkiem ciekawe mają w AXA, Allianz, PZU i w Warcie. W sensie tam są najdroższe ubezpieczenia, ale jak mniemam dają one najwięcej w przypadku nieszczęścia, uszczerbku na zdrowiu lub życiu ?
Czy miał ktoś z was do czynienia z którymś z tych towarzystw? Pod względem ceny i warunków są podobne. A jak jest z jakością usługi ?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 21 mar 2015, o 09:49 
Pani

Dołączył(a): 17 paź 2014, o 07:19
Posty: 10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pochwały: 1
Pojazd: samochód
GG: 0
Województwo: Świętokrzyskie
To sprawdź sobie jeszcze tutaj http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-NNW
W sensie wypełnij formularz i ktoś do od nich się z Tobą skontaktuje. Ja tak robiłam i znaleźli mi takie nnw za 60 zł na rok. A i czytaj koniecznie OWU.

Pełno jest takich kruczków. I generalnie przy prostych złamaniach to taka wypłata z NNW zwyczajnie zwróci te kilka lat składek przy bezwypadkowej jeździe.
Oczywiście lepiej żeby nie musiało być wypłacane.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 24 mar 2015, o 15:09 
Poziom

Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 15:09
Posty: 18
Pojazd: Romet Soft 125
GG: 0
Województwo: Mazowieckie
Emila napisał(a):
To sprawdź sobie jeszcze tutaj http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-NNW
W sensie wypełnij formularz i ktoś do od nich się z Tobą skontaktuje. Ja tak robiłam i znaleźli mi takie nnw za 60 zł na rok. A i czytaj koniecznie OWU.


Łap podziękowanie.
Możesz mi jeszcze napisać o co chodzi z tym wariantem. Czy jeżdżąc na motocyklu można mnie uznać za kogoś kto wykonuje fizyczne czynności czy wysokiego ryzyka? Jak się domyślam, chodzi tutaj o rodzaj ubezpieczenia oraz wysokość polisy?

_________________
http://okuninka.org.pl


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 26 mar 2015, o 12:46 
Pani

Dołączył(a): 17 paź 2014, o 07:19
Posty: 10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pochwały: 1
Pojazd: samochód
GG: 0
Województwo: Świętokrzyskie
Wg mnie jest to wysokiego ryzyka. Zresztą wystarczy popatrzeć na statystyki wypadków. Motocykliści to grupa kierowców którzy stosunkowo często ulegają wypadkom. No i jak już dochodzi do wypadków, to zwykle są to poważne obrażenia na ciele.
Ale możesz wybrać tak naprawdę na rympał, a wszystko wyjdzie później w praniu, podczas rozmowy telefonicznej.


Udało Ci się już coś wybrać?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 28 mar 2015, o 10:14 
Poziom

Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 15:09
Posty: 18
Pojazd: Romet Soft 125
GG: 0
Województwo: Mazowieckie
Tak dzwonili już. Zaproponowali kilka rozwiązań, pakietów w zależności od środków które mogę przeznaczyć na ten cel.

Wysłali też ogólne warunki ubezpieczenia z którymi mam się przez weekend zapoznać. Na co patrzeć w takich dokumentach... W większości przypadków jest to język prawniczy trudny do ogarnięcia ;/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 30 mar 2015, o 17:41 
Pani

Dołączył(a): 17 paź 2014, o 07:19
Posty: 10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pochwały: 1
Pojazd: samochód
GG: 0
Województwo: Świętokrzyskie
Nie wiem czy podjąłeś już decyzję czy nie - ale w tych ogólnych warunkach ubezpieczenia to patrz przede wszystkim na działy z wyłączeniami odpowiedzialności. Nie odstaniesz odszkodowania wtedy gdy szkoda powstała w wyniku wypadku będącego efektem działań wojenny, spożycia alkoholu, choroby psychicznej itd. Ale zapoznaj się z tym dokładnie.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net