Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 29 mar 2024, o 03:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 mar 2013, o 23:34 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2010, o 22:02
Posty: 1943
Lokalizacja: Welshpool/Bydgoszcz
Pochwały: 11
Pojazd: VW Golf MK7
Romet 50 T-1

GG: 6929446
Województwo: Zagranica
Lukar_Veluna napisał(a):
Corei, jak się ma dobrą rękę to można i w warsztacie domowym, w moim O205 tak było robione i nic mu się nie stało, a osiągi nieznacznie, bo nieznacznie, ale wzrosły. :) Jeśli jednak jest się zielonym w tym temacie to lepiej się za to nie zabierać.

Pytanie ile realnie jeździsz tym moplikiem? Sorki moim zdaniem Wyciskać coś z dwubiegowej płaszczki mija się z celem....

_________________
Opel Astra H 1.8->Obrazek

PSN


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 2 mar 2013, o 23:35 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 13:37
Posty: 2312
Pochwały: 25
Pojazd: Volverine
GG: 0
Województwo: Pomorskie
Dziadek napisał(a):
Lukar_Veluna napisał(a):
Corei, jak się ma dobrą rękę to można i w warsztacie domowym, w moim O205 tak było robione i nic mu się nie stało, a osiągi nieznacznie, bo nieznacznie, ale wzrosły. :) Jeśli jednak jest się zielonym w tym temacie to lepiej się za to nie zabierać.

Pytanie ile realnie jeździsz tym moplikiem? Sorki moim zdaniem Wyciskać coś z dwubiegowej płaszczki mija się z celem....

Dokładnie... Chcesz latać to kup cebrę.

_________________
Dziadek: "... dowód na to, że fiat potrafi zrobić lepsze lepsze auto niż typowy golf 4... "
:D Italia Engine Power! :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 2 mar 2013, o 23:42 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2013, o 13:13
Posty: 918
Pochwały: 20
Pojazd: ...
GG: 997
Województwo: Lubelskie
Powiem wam tak: znam typa, który na dużym, w miarę prostym stole w warsztacie walnął płachtę ściernego i szlifował głowicę... od Poloneza. Ta cała "moc" to efekt placebo, a jeszcze bardziej DRUCIARSTWO, sorry, ale ja bym czegoś takiego nie zrobił. lubię porządną robotę, WSKę remontowałem kilka miesięcy, ale teraz nie mam problemów (poza wałkiem chinolem który już zmieniłem) jak wcześniej. Też myślałem nad planem głowicy, ale robią to zakłady, które mają do tego maszyny, to nie jest drogie, plan głowicy samochodowej to ok 30-40PLN, a ile Ci wezmą za takiego wypierdka z WSKi czy Komara? Z tym, że w takim komarku mało to da, a raczej tylko coś pogorszy. Komara rób na sicher klasyka, a do szałów/stuntów/tuningów i Bóg wie co jeszcze kup sobie coś innego. Nawet jakiegoś chińczyka. Tyle ode mnie, myślę, że tyle w temacie, bo nikt nie lubi pseudo-tuningowania i wieśniaczenia takich moplików jak Komar czy np. Drynka. No, może jest jeden user forum (pan z lubelskiego, nick na K...), który lubi takie "tematy" jak papierowe naklejki i takie historie, ale jak zajrzysz do jego wątku i poczytasz, to zobaczysz, że nikomu się to nie podoba, a wszyscy dziwią się jak jemu może się to podobać!?

Rozpisałem się :)

_________________
Jest: Jawa 50 typ 20p, WSK (125) M06B3, Yamaha YM 50 Breeze, FSO Polonez Caro 1.6GLi, Daewoo-FSO Polonez Kombi 1.6MPi.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 3 mar 2013, o 00:20 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2012, o 09:47
Posty: 13
Pojazd: Komar 3
GG: 39486887
Województwo: Podlaskie
Heh. Dokładnie :-D

_________________
Zakładam kask i świat staje się piękny,
Kocham ten stan i jestem zdrowo pie***lnięty


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 3 mar 2013, o 00:25 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:50
Posty: 475
Lokalizacja: Brzdziszewo
Pochwały: 9
Pojazd: Uziemiony
GG: 38218811
Województwo: Podkarpackie
Krótko i na temat "z gówna bata nie ukręcisz"

_________________
100 post 13:45 25.05.2012r :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 3 mar 2013, o 00:30 
VIP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2011, o 21:32
Posty: 2123
Lokalizacja: [SD] Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 13
Pojazd: Fiat Cinquecento 704 Top Young FOS Azzurro Ischia
GG: 7951300
Województwo: Śląskie
Dziadek, Ogara już dawno sprzedałem. Po tej delikatnej próbie 'tuningu' silnik wcale nie ucierpiał, nic się nie posypało, był delikatnie zrywniejszy nawet... Warto grzebać, próbować coś ulepszać, byle robić to z umiarem i nie przesadzać, bo wtedy naprawdę może się stać silnikowi coś niedobrego.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 3 mar 2013, o 11:35 
Poziom

Dołączył(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwały: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Województwo: Łódzkie
radek2011 napisał(a):
Zgadzam się z wypowiedziami wyżej , jedynie problemy po takim "tuningu " się zaczną , wszystko sypać się powoli będzie i tyle . Moim zdaniem nie ma sensu takiego czegos tuningowac .

Fanatyk napisał(a):
Corei napisał(a):
Przez KOGO została wymieniona zębatka!? Chłopie, słownik łapaj!.
A Komar to nie Honda NSR czy takie historie, to dużo więcej jak te 40 nie pojedzie, zależy też w jakim stanie jest silnik.

Corei ma rację.
Pisać poprawnie trzeba i trzeba szukać:
tuning-silnika-s-38-t5474.html
I nie spamować.


Fanatyku Ty już administratorem nie jesteś :) .

Administratorem nie, ale moderatorem.

Tak jak mówią poprzednicy, bezsensem jest tuningowanie silnika, który potrafi się sypać kilka razy na miesiąc na serii.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 3 mar 2013, o 16:16 
Elektronik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2010, o 18:17
Posty: 947
Pochwały: 44
Pojazd: komar-2biegi,Nissan Navara double CAB,Quad 110
GG: 0
Województwo: Warm.-maz.
Który z was złotoustych robił tuning Komara? Mówię wam,że silnik dorównuje Jawce i Simsona w szybkości na drodze,chociaż ma dwa biegi i nic nie dzieje się z silnikiem.Silnik Komara jest zablokowany fabrycznie,trzeba zrobić małe korekty i wymienić kilka elementów,nie będzie podnosił przodu z powodu długiego pierwszego biegu,ale szybkość osiągnie 60km/h.

_________________
http://chomikuj.pl/mewa.51


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net