Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 27 kwi 2024, o 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 17 cze 2009, o 14:38 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 14 maja 2009, o 21:42
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 7418627
Wojew贸dztwo: Dolno艣l膮skie
Tak jak w temacie. Nie jestem mo偶e do ko艅ca pocz膮tkuj膮cym, ale interesuje mnie, czy do komory korbowej wp艂ywa mieszanka paliwowo powietrzna czy sama mieszanka paliwowa? Bo na m贸j rozum to tam nie trzeba powietrznej , poniewa偶 jest ona juz w komorze t艂okowej a tam potrzebna jest do spr臋偶ania i nap臋dzania korbowodu nie?

_________________
Obrazek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 17 cze 2009, o 14:59 
Administrator
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 29 lis 2007, o 21:07
Posty: 4555
Lokalizacja: Okolice Pszczyny
Pochwa艂y: 29
Pojazd: Ogar 200, Honda Hornet
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
paliwowo-powietrzna... gdy t艂ok pedzi do przodu w komorze robi si臋 podci艣nienie kt贸re zasysa wszystko z ga藕nika (paliwo i powietrze) gdy znajduje si臋 w GMP nast臋puje moment cofni臋cia i spaliny wydostaj膮 si臋 kana艂em wydechowym a p艂ukami wlatuje mieszanka paliwowo powietrzna do komory spalania gotowa do kompresji ;)

_________________
www.ogar200.pl
Prawdziwa wiedza i m膮dro艣膰 powinna zawsze i艣膰 w parze z pokor膮 i ch臋ci膮 pomagania innym

Dziwisz si臋 偶e na forum nie ma 偶adnych reklam? Taki by艂 m贸j cel! Jestem przeciwnikiem komercyjnego internetu! Nast臋pn膮 przyczyn膮 takiego stanu rzeczy jest fakt i偶 niedorzeczne i perfidne jest sprzedawanie czyich艣 informacji!
ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, o 21:47 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 20 maja 2008, o 19:55
Posty: 103
Lokalizacja: mys艂owice
Pochwa艂y: 3
Pojazd: ogar 200 CZ350 fiat 125p
GG: 3409915
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Maciek22 napisa艂(a):
do komory korbowej wp艂ywa mieszanka paliwowo powietrzna czy sama mieszanka paliwowa? Bo na m贸j rozum to tam nie trzeba powietrznej


stary, zastan贸w si臋 co gadasz...
jest dok艂adnie tak jak OJS pisze
a Ty pomy艣l czy da si臋 zapali膰 cokolwiek bez tlenu...

bo moge Ci udowodni膰 ze da si臋 zgasi膰 zapa艂ke w benzynie

_________________
http://www.cwaniak.rembertow.net/


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, o 21:49 
Administrator
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 29 lis 2007, o 21:07
Posty: 4555
Lokalizacja: Okolice Pszczyny
Pochwa艂y: 29
Pojazd: Ogar 200, Honda Hornet
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
knap napisa艂(a):
bo moge Ci udowodni膰 ze da si臋 zgasi膰 zapa艂ke w benzynie


Mo偶e ma艂y OT...
Jak chcesz j膮 zgasi膰 skoro ca艂y czas si臋 ulatnia benzyna? Tak i tak si臋 zajara, bo jak niema tlenu niema BUM, niema tlenu to niema zapa艂ki zapalonej :P

_________________
www.ogar200.pl
Prawdziwa wiedza i m膮dro艣膰 powinna zawsze i艣膰 w parze z pokor膮 i ch臋ci膮 pomagania innym

Dziwisz si臋 偶e na forum nie ma 偶adnych reklam? Taki by艂 m贸j cel! Jestem przeciwnikiem komercyjnego internetu! Nast臋pn膮 przyczyn膮 takiego stanu rzeczy jest fakt i偶 niedorzeczne i perfidne jest sprzedawanie czyich艣 informacji!
ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, o 22:07 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 20 maja 2008, o 19:55
Posty: 103
Lokalizacja: mys艂owice
Pochwa艂y: 3
Pojazd: ogar 200 CZ350 fiat 125p
GG: 3409915
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
idzie zgasi膰 zapa艂ke w benzynie, tylko musia艂a by by膰 temperatura poni偶ej 0 stopni 偶eby opar贸w nie by艂o ;)

i musia艂 bym flache jebn膮膰 偶eby mi si臋 r臋ce nie trzes艂y ;P

_________________
http://www.cwaniak.rembertow.net/


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, o 22:58 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 31 gru 2007, o 22:16
Posty: 2297
Pochwa艂y: 22
Pojazd: sdfjh
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
ja tam gasi艂em zapa艂k臋 w benzynie :-P tyle 偶e wlewa艂em j膮 do obci臋tej do po艂owy puszki po piwie ;-) daje rade :-P


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, o 23:13 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 14 maja 2009, o 21:42
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 7418627
Wojew贸dztwo: Dolno艣l膮skie
Nie no knap napisa艂em, 偶e mo偶e nie jest do ko艅ca pocz膮tkuj膮cym ,ale te偶 do ko艅ca nie jarze ca艂ej pracy silnika :). Ogara mam ponad miesi膮c, i nie rozkr臋ca艂em silnika ( nie licz膮c sprz臋g艂a) , bo nie musia艂em. Nie interesowa艂em si臋 te偶 na tyle motoryzajc膮, bo mia艂em inne hobby, wi臋c miej to na wzgl臋dzie. 呕eby艣cie si臋 nie czepiali to napisalem w dziale pocz膮tkuj膮cy. Jak kto艣 si臋 tu pyta gdzie jaki bieg jest to te偶 dlatego, 偶e nie wie :) Dzi臋ki, 偶e mnie poprawi艂e艣 i wiem, 偶e nie ma spalania bez tlenu, w ka偶dym razie nie musisz tak naskakiwac - rozumiem sw贸j b艂膮d.

_________________
Obrazek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, o 23:16 
Administrator
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 29 lis 2007, o 21:07
Posty: 4555
Lokalizacja: Okolice Pszczyny
Pochwa艂y: 29
Pojazd: Ogar 200, Honda Hornet
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Czy ja wiem czy naskoczy艂? Ma charakter wybuchowy :P Jak tak m贸wi to znaczy 偶e Ci臋 lubi ;) Nikt po Cibie przecie偶 nie krzycza艂, od tego jest dzia艂 偶eby pomaga膰 rozwiewa膰 w膮tpliwo艣ci (^^,)
Pozdrawiam i my艣l臋 偶e temat mog臋 zamkn膮膰, jak chcesz otwarcia ponownego to bij do mnie na PW

_________________
www.ogar200.pl
Prawdziwa wiedza i m膮dro艣膰 powinna zawsze i艣膰 w parze z pokor膮 i ch臋ci膮 pomagania innym

Dziwisz si臋 偶e na forum nie ma 偶adnych reklam? Taki by艂 m贸j cel! Jestem przeciwnikiem komercyjnego internetu! Nast臋pn膮 przyczyn膮 takiego stanu rzeczy jest fakt i偶 niedorzeczne i perfidne jest sprzedawanie czyich艣 informacji!
ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 5 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net