Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 kwi 2024, o 01:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 14 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 26 gru 2015, o 18:01 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 27 gru 2010, o 22:02
Posty: 1943
Lokalizacja: Welshpool/Bydgoszcz
Pochwa艂y: 11
Pojazd: VW Golf MK7
Romet 50 T-1

GG: 6929446
Wojew贸dztwo: Zagranica
Chodz膮 s艂uchy, 偶e Dziadek kupuje auto na rynku angielskim. :) Rozgl膮dam si臋, to tu to tam i doszed艂em do wniosku, 偶e z ka偶dym to kolejnym nabytym autem staje si臋 coraz to bardziej wybredny. Przez co nie mog臋 si臋 zdecydowa膰. Pr贸bowa艂em si臋 przekona膰 do japo艅c贸w. Mia艂em w r臋kach hond臋 Acord, nie moja bajka. Mia艂em styczno艣膰 z mazd膮 z 2003 roku niby model ca艂kiem bogato wyposa偶ony i do艣膰 unikatowy, a w rzeczywisto艣ci okaza艂 si臋 to samoch贸d kiczowaty przez co japo艅ce b臋d臋 omija膰 szerokim 艂ukiem... Ople Astra G odpada... Auto niewiele odbiega od astry F... Vectra? Bieda intelektualna zamoyskiej elyty.
Co zostaje?
*Audi
-Je艣li Audi optowa艂bym za A3 jednak wersji 5d jest do艣膰 ma艂o
-Je艣li A4 to chyba tylko te po lifcie z 2000 roku chocia偶 og贸lnie model a4 bior臋 najmniej pod uwag臋.
- A8 Model ca艂kiem ciekawy, jednak wersje benzynowe stanowczo za du偶e, nie chce si臋 bawi膰 w instalacj臋 lpg w uk... A je艣li chodzi o silniki diesla skazany by艂bym jedynie na 2.5 TDI kt贸ry z opinii do najlepszych chyba si臋 nie zalicza, no chyba , 偶e w tym modelu sprawa ma si臋 inaczej
*Skoda
-SuperB MK1 - Czyli czeski odpowiednik passata B5. Autko moim zdaniem fajne bo nie jest tak cz臋sto spotykane na ulicach jak pospolity passat ju偶 nad tym autkiem wcze艣niej my艣la艂em. Co ciekawe zazwyczaj te autka s膮 lepiej wyposa偶one ni偶 passaty b5.
-Fabia RS kompaktowe autko z silnikiem 1.9 TDI 130 KM, gdybym wcze艣niej nie mia艂 styczno艣ci z fabi膮, pewnie fabia RS by艂aby jednym z moich target贸w ale..... Autko 艣wietnie sprawia si臋 w mie艣cie, gorzej w trasie. Zd膮偶y艂em si臋 fabi膮 sporo w trasach naje藕dzi膰 i stwierdzam, 偶e ze wzgl臋du na swoje gabaryty fabi臋 w trasie pewnie si臋 nie prowadzi. I nie jest to tylko moja opinia. Nie mam poj臋cia jakby to auto si臋 prowadzi艂o na innych felgach, jednak autem b臋d臋 g艂贸wnie je藕dzi膰 w trasy, wi臋c wola艂bym mie膰 co艣 nieco bardziej masywnego.
*Voklswagen
-Bora Bory zawsze mi si臋 podoba艂y jest to ca艂kiem mi艂a odskocznia od golfa
- Golf 5 nie wiem czy co艣 sensownego kupi za te pieni膮dze....
- Golf 4..... Nie wiem co mnie do tego autka ci膮gnie.... Sentyment? Czy czysta g艂upota? Fakt jednak jest taki, 偶e pomimo m贸j by艂y golf by艂 awaryjny oraz mia艂 sporo niedoci膮gni臋膰 z mojej strony te auto sprawia艂o mi frajd臋 z jazdy. By艂o wygodne, pomimo 3 drzwi (zawsze mog臋 kupi膰 wersje 5 drzwiow膮). Odpowiada艂o mi wyposa偶enie, no i zawsze chcia艂o mi si臋 tym autem je藕dzi膰. Jednak by nie by膰 monotonym, przy wyborze golfa w gr臋 wchodz膮 jedynie silniki wysokopr臋偶ne. No przynajmniej 1.9 TDI 130 KM, z uwagi na to, 偶e wersje 150 km dosta膰 do艣膰 ci臋偶ko, ale kto wie....
Kolejne trzy marki kt贸re bior臋 pod uwag臋 to
*BMW e46? Mo偶e jakie艣 inne propozycje?
*Mercedes? tu jestem ca艂kowicie zielony w temacie
*Alfa romeo pewnie do modelu 159 musia艂bym troch臋 do艂o偶y膰 warto? jakie艣 inne propozycje? Bol膮czki tego auta? Tutaj chyba rozs膮dnie jest wzi膮膰 pod uwag臋 silnik z rodziny jtd.
Pomys艂y ju偶 si臋 ko艅cz膮, na ka偶dy inny jestem otarty. Z g贸ry dzi臋kuje za wszelkie wskaz贸wki sugestie czy propozycj臋. Pozdrawiam.

_________________
Opel Astra H 1.8->Obrazek

PSN


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 26 gru 2015, o 18:08 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 lut 2014, o 17:27
Posty: 881
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Opel Corsa C
Opel Vectra C
Baotian BT50QT-9H

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
VW Polo po 2000 kt贸rym艣 roku. Silnik 1.4 Turbo. Menager taki samoch贸d mia艂 i musz臋 przyzna膰 偶e bardzo fajny samochodzik tylko z tym 偶e trzeba da膰 ponad 3k funt贸w za niego.

_________________
Vectra
Zipp Vapor [Baotian BT49QT-9H]

By艂o : Romet Ogar 200 86r ->Renault Laguna I 98r -> Opel Vectra B 00r
Jest: Zipp Vapor 05r -> Opel Vectra C 06r -> Opel Corsa C 02r


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 26 gru 2015, o 18:17 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 27 gru 2010, o 22:02
Posty: 1943
Lokalizacja: Welshpool/Bydgoszcz
Pochwa艂y: 11
Pojazd: VW Golf MK7
Romet 50 T-1

GG: 6929446
Wojew贸dztwo: Zagranica
Ty masz na my艣li Polo czwartej generacji z silnikiem 1.4TDI. To jest to samo co fabia, ta sama p艂yta pod艂ogowa. Wi臋c raczej autko odpada. poza tym 1.4 TDI dupy nie urywa, dobre to do lupo
.

_________________
Opel Astra H 1.8->Obrazek

PSN


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 26 gru 2015, o 18:35 
ModTeam
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2009, o 10:32
Posty: 5982
Lokalizacja: Brzesko
Pochwa艂y: 19
Pojazd: Zaciung
GG: 10910980
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
Je偶eli chodzi o Polo/Fabi臋 z 1.4 TDI to nie polecam. Je偶dzi艂em tak膮 Ibiz膮. Bez sza艂u, po za ekonomi膮.

_________________
Albo Bokiem Albo Wcale...
Jestem tu od nadawania sprawom toku, Od wykonywania i wydawania na nie wyroku...

Stary Romeciarz:
"Myslisz dlaczego nasz znajomy KomoBrono napisal bul? Bo Ruzga sobie smiechnac chcial."

"Z buta buta buta wje偶d偶am mk艂y pas jednym szczalem i zapinam dalej, p贸藕niej jad臋 jad臋 i 偶ar贸wke w lapmie pale a palczaste gna dalej."

"Odda艂bym wszystkie posty, za jeden Kaptajna..."


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 26 gru 2015, o 21:01 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 5 kwi 2010, o 12:20
Posty: 6315
Lokalizacja: WUR
Pochwa艂y: 28
Pojazd: YYyyy
GG: 0
Wojew贸dztwo: Zachodniopomorskie
Soka napisa艂(a):
VW Polo po 2000 kt贸rym艣 roku. Silnik 1.4 Turbo. Menager taki samoch贸d mia艂 i musz臋 przyzna膰 偶e bardzo fajny samochodzik tylko z tym 偶e trzeba da膰 ponad 3k funt贸w za niego.

Elyta zamoyska nawet na autach si臋 nie zna.

_________________
T P S k&rwa! xD Specjalysta, znafca, cz艂onek 艂awy oburzonych. xD
"Dla klyenta wszystko, nawet ukurzy膰 moge."



G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 27 gru 2015, o 01:23 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2009, o 13:41
Posty: 911
Lokalizacja: Bydzia.
Pochwa艂y: 3
Pojazd: Szybki i g艂o艣ny :)
GG: 0
Wojew贸dztwo: Kuj.-pom.
Dziadek, serio chcesz co艣 kupi膰 czy tylko nabijasz posty? Sorki, nic do Ciebie nie mam - ale co chwil臋 piszesz o jakim艣 aucie i.... I na tym si臋 konczy.

_________________
Zawsze na przek贸r innym, nigdy na samym dole. - Walcz o swoje marzenia. :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 27 gru 2015, o 10:40 
ModTeam
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 pa藕 2009, o 08:49
Posty: 1227
Lokalizacja: L臋dziny
Pochwa艂y: 9
Pojazd: Ogar 200, Aprilia Leonardo 150
GG: 8090211
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Mam podobnie jak Rafi1920..

Nie mam nic do Dziadka, ale r贸wnie偶 ciekawi mnie czy on tylko nabija posty czy chce si臋 tylko pochwali膰, 偶e kupuje. ;-) Ty Dziadku pytasz nas w艂a艣cicieli opli, polonez贸w i toyot o to jaki samoch贸d by艣my polecili? Niekt贸rzy z nas wybrali by benzyn臋.. Ale nieeeeeeeee.... ONLY DIESEL POWER kurna raz dwa trzy... NO chyba, 偶e chcesz wywo艂a膰 cichaczem kolejn膮 g*wno burz臋. Bo co jak co, ale nie uwierz臋 w to, 偶e Ty taki znafca pytasz nas o wyb贸r samochodu.

呕eby nie by艂o - nie mam nic do Ciebie. Te hektolitry p艂ynu do naczy艅 i paleta g膮bek nie posz艂y na marne wi臋c kas臋 na samoch贸d zarobi艂e艣 sobie sam uczciwie. Mam nadziej臋, 偶e nie b臋d臋 musia艂 czyta膰 kolejnych stron "Jak rozp臋ta艂em III wojn臋 samochodow膮".


Z powa偶aniem - Ja.

_________________


Apka na fejsie: https://www.facebook.com/apriliars125gsbydziku/?ref=hl


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 27 gru 2015, o 13:53 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 27 gru 2010, o 22:02
Posty: 1943
Lokalizacja: Welshpool/Bydgoszcz
Pochwa艂y: 11
Pojazd: VW Golf MK7
Romet 50 T-1

GG: 6929446
Wojew贸dztwo: Zagranica
Rafi1920 napisa艂(a):
Dziadek, serio chcesz co艣 kupi膰 czy tylko nabijasz posty? Sorki, nic do Ciebie nie mam - ale co chwil臋 piszesz o jakim艣 aucie i.... I na tym si臋 konczy.

Kupuje, jednak si臋 nie spieszy艂em bo po pierwsze, musia艂em si臋 fabiedy pozby膰. Po drugie nie kupuj臋 auta na hura, poniewa偶 艂atwo natrafi膰 na min臋. Po trzecie od roku 2016 odchodzi mi zwy偶ka za m艂ody wiek dzi臋ki czemu sk艂adka ubezpieczenia spad.
Placic 160 funtow miesiecznie a 60 funtow no jest roznica...

_________________
Opel Astra H 1.8->Obrazek

PSN


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 27 gru 2015, o 18:13 
Elektronik
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 wrz 2010, o 18:17
Posty: 947
Pochwa艂y: 44
Pojazd: komar-2biegi,Nissan Navara double CAB,Quad 110
GG: 0
Wojew贸dztwo: Warm.-maz.
Wspomnia艂e艣 prawie wsztstkie modele i 偶aden nie odpowiada,a mo偶臋 z innej p贸艂ki np.Jaguar czy co艣 podobnego.

_________________
http://chomikuj.pl/mewa.51


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 4 sty 2016, o 19:58 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 lip 2011, o 21:00
Posty: 4526
Lokalizacja: Cz臋stochowa/Koniecpol
Pochwa艂y: 48
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Je偶eli chcesz dobrego wyposa偶enia, 艣wietnych w艂asno艣ci jezdnych to kup Alfe 159. Tak tak Alfa kr贸lowa lawet itp. itd. ale to dotyczy starszych Alf a model 159 jest inn膮 bajk膮. Niestety w 2 tysiach si臋 na bank nie zmie艣cisz. Je偶eli jednak to, diesel polecam 1.9 JTDM. Po paru modyfikacjach, o kt贸rych przeczytasz na odpowiednim forum i jak膮艣 wiedz膮 o mechanice zrobisz to sam, a silnik odwdzi臋czy si臋 osi膮gami i bezawaryjno艣ci膮, lub 2.2 JTDM. Je偶eli benzynka to JTS nie s膮 za dobre, dlatego warto zwr贸ci膰 uwag臋 na 1.75 TBI, na prawd臋 fajna jednostka z tym 偶e modele z tym silnikiem s膮 drogie i rzadkie, ewentualnie 2.2 JTS. Alfe trzeba pokocha膰, dobre auto dla kogo艣 kto lubi sobie i艣膰 do gara偶u i pogrzeba膰 :D


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 14 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 21 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net