Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 27 kwi 2024, o 11:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 5 cze 2010, o 20:10 

Do艂膮czy艂(a): 5 cze 2010, o 18:11
Posty: 1
Pojazd: GARELLI VIP 2
GG: 0
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
Witam wszystkich u偶ytkownik贸w :) Mam problem ze swoim motorowerem. Nie jest to ogar, ale w sumie silniki nie r贸偶ni膮 si臋 zbytnio budow膮 wi臋c mam nadziej臋, 偶e naprowadzicie mnie na trop :)

Mianowicie: Motorower marki GARELLI moel VIP2. Staro膰, bo wyprodukowany ok. '80 roku. Stan bardzo dobry, lecz od jakiego艣 czasu mam z nim dziwne problemy.

Zapalam na ssaniu, przegazowuje, wy艂膮czam ssanie. Motor dzia艂a, po dodaniu gazu raz si臋 rozp臋dza silnik, a czasami po prostu "buuu" w d贸艂 i ga艣nie. Jecha膰 si臋 da, bo gdy robi "buu" wtedy puszczam gaz, powoli dodaje i si臋 rozp臋dzi. Motorower nie ma ju偶 swojej mocy, dawniej pami臋tam mia艂 wi臋kszego kopa.

Rok temu wzi膮艂em si臋 za niego, bo jak膮艣 tam wiedz臋 na temat motorowerk贸w mam, podstawow膮.


Wyczy艣ci艂em ga藕nik, cho膰 wcale nie by艂 zabrudzony, wymieni艂em filtr paliwa, wyczy艣ci艂em
kranik, bak nawet czy艣ci艂em. W ga藕niku nie ma 偶adnych 艣rubek do regulacji - jest tylko jedna, do obrot贸w. Wymieni艂em simmeringi - podejrzewa艂em przeciek oleju ( tak mi ojciec doradzi艂 ).

Podejrzewam dwie rzeczy: jakie艣 nieszczelno艣ci mi臋dzy ga藕nikiem, a cylindrem oraz zap艂on .. Nieszcz臋sny zap艂on, kt贸rego nigdy nie rusza艂em, ani kt贸rego nie umiem ustawi膰.

Pytanie: CO MO呕E BY膯 PRZYCZYN膭? 艢wieca jest ok, nie zalewa 艣wiecy, kabel od 艣wiecy sprawdzony, cewka itp. wszystko ok.

Chcia艂em te偶 wymieni膰 t艂ok i przeszlifowa膰 cylinder, jednak nie mog臋 dosta膰 cz臋艣ci do tego motorowerka. Jest on produkcji w艂oskiej, dawno temu przywieziony zza granicy. Chyba, 偶e znacie jaki艣 sklep by膰mo偶e internetowy?

Tak to wygl膮da: ( akurat ostatnio si臋 m艂odsi kuzyni wozili po podw贸rku )

Obrazek

Licz臋 na pomoc :)



Dodano: -- 5 czerwca 2010, o 20:09 --

Nagra艂em r贸wnie偶 filmik .. Dawniej motor "stawa艂 d臋ba" ... Gdy na niego si膮de i daje gazu to ruszy膰 nie chce, szarpie, pr贸buje zgasn膮膰 :P

Wpad艂 mi do g艂owy jeszcze jeden pomys艂 - tam jest skrzynia automatyczna, od艣rodkowa, i nie wiem, czy co艣 ze skrzyni膮 nie jest, bo mo偶e on po prostu przy niskich obrotach pr贸buje wej艣膰 na drugi bieg i dlatego taki efekt?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=f5SlA2rKUYE[/youtube]


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net