Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin dzia艂u


1. Zr贸b wszystko opisane w TYM w膮tku!
2. Je艣li nie pomo偶e, u偶yj opcji szukaj!
3. Je艣li nic nie znajdziesz, pisz膮c temat z pytaniem dok艂adnie opisz problem z maszyn膮, pami臋taj! Nie jeste艣my wr贸偶kami! :)
4. Ka偶dy problem opisz w osobnym temacie
5. Je艣li dopisa艂e艣 objawy do swojego ostatniego postu napisz prywatn膮 wiadomo艣膰 do moderacji o od艣wie偶enie tematu!



Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 68 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 30 kwi 2011, o 19:52 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwa艂y: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Ja od siebie dodam, 偶e bardzo du偶y wp艂yw na odpalanie ma ustawienie zap艂onu ... Romet nie chcia艂 dobrze pali膰, musia艂em go pcha膰 przez p贸艂 wsi, w dodatku jak zapali艂 to ci臋偶ko mu by艂o jecha膰 z 2 osobami pod g贸rk臋. Ustawi艂em wyprzedzenie zap艂onu 2 mm przed GMP i przerw臋 na platynkach 0,3 mm i pali do kopa czy zimny, czy ciep艂y - no chyba, 偶e jad臋 gdzie艣 10 km i jest za ciep艂y, wtedy popych - dos艂ownie 2 m go pcham i za艂apuje :) I dobrze je藕dzi z dwoma osobami, w dodatku radzi sobie we 2 w terenie :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 1 maja 2011, o 18:49 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 20 gru 2010, o 16:39
Posty: 161
Lokalizacja: Wroc艂aw
Pochwa艂y: 1
Pojazd: Ogar 200
GG: 6506739
Wojew贸dztwo: Dolno艣l膮skie
A nie wie mo偶e kto艣 , dlaczego nie chce mi pali膰 na zimnym ? Jak troch臋 si臋 rozgrzeje to pali od strza艂a - a tak to nie chc臋 - dzieje si臋 to tylko na zimnym silniku na dodatek objawy pojawi艂y si臋 po wymianie ga藕nika...

_________________
M贸j ogar jecha艂 90 km /h !!
.
.
.
W cz臋艣ciach , w baga偶niku :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 1 maja 2011, o 19:37 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwa艂y: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
G17, to normalne. Po prostu w tych ga藕nikach nie ma ssania i to jest g艂贸wny problem.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 1 maja 2011, o 19:49 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 20 gru 2010, o 16:39
Posty: 161
Lokalizacja: Wroc艂aw
Pochwa艂y: 1
Pojazd: Ogar 200
GG: 6506739
Wojew贸dztwo: Dolno艣l膮skie
no w艂a艣nie to mi chodzi艂o po g艂owie 偶e tak mo偶e by膰 ... Jako艣 tak do tego doszed艂em 偶e jak si臋 go walnie na pych to wtedy odpala bo jednak podci艣nienie w cylindrze daje rad臋 nazbiera膰 wachy , a tak na kopk臋 to nie uci膮gnie ile trzeba....

Dzi臋ki wielkie

_________________
M贸j ogar jecha艂 90 km /h !!
.
.
.
W cz臋艣ciach , w baga偶niku :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 2 maja 2011, o 18:24 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2010, o 21:56
Posty: 26
Lokalizacja: Kamie艅/Krk
Pochwa艂y: 1
Pojazd: MZ ETZ 250/Sam s 15/Sam s 7

Kiedy艣: Ogar200/Kadet

GG: 5084401
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
ale jest spos贸b jak wywo艂a膰 efekt podobny do "ssania" ale nie zawsze dzia艂a (u mnie w MZ dzia艂a艂 jak linka mi wypad艂a i nie chcia艂o mi si臋 za艂o偶y膰 a chcia艂em szybko je藕dzi膰)

po prostu wystarczy da膰 gaz na ful przy kopaniu, jak czujemy 偶e kopka jest w po艂owie drogi puszczamy manetk臋, ale nie wiem czy to na prawd臋 tak dzia艂a czy to u mnie w MZ tak jako艣 farciarsko:D ale napisa艂em o tym sposobie, mo偶e komu艣 si臋 przyda

_________________
Podpis usuni臋to przez OJS, pow贸d: Regulamin pkt.9


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 2 maja 2011, o 18:26 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwa艂y: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Ja np. na zimnym przelej臋 ga藕nik, przepompuje 3 razy kopk膮, odkr臋cam manetk臋 do po艂owy, 1 kop i odpala. P贸藕niej trzymam go na wy偶szych obrotach z p贸艂 minuty, puszczam manetk臋 i sam chodzi na wolnych obrotach.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 16 wrz 2011, o 19:41 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2011, o 14:57
Posty: 410
Pochwa艂y: 15
Pojazd: Jawa 50 Mustang :D
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
A ja za to w mojej jawie.

Jak wyci膮gne z piwnicy to tak:
odkr臋cam kranik, zak艂adam kask, daje stacyjke na zap艂on i 艣wiatla. I bez gazu po prostu kopne lekko i pali..Nawet nie przelewam ga偶nika!! A na ciep艂ym troszeczk臋 gorzej bo musze da膰 full gaz i czasami za艂apuje za 1 a czasami za 10... No ale to ma swoje lata i swoje humory :)
A wyobra偶cie sobie 偶e na pocz膮tku wakacji zrobi艂em po prostu remont, szlif cylka, sprzeglo, simmeringi i nowe platyny. Wszystko 艂adnie ustawione, 艣wieca 艂adnie ustawiona 0.6! (jak mam 0.4 to nie pali z kopa na ciep艂ym, a jak 0.6 to pali wy艣mienicie) :) platyny ustawione, zap艂on, wszystko idealnie posprawdzane. I wakacje mia艂em jedynie problem taki, musia艂em wymieni膰 艣wiec臋 na inn膮, poniewa偶 tamta mia艂a jakie艣 20 lat, i jak jecha艂em na wolnych to strasznie przerywa艂a, kupi艂em n贸wk臋 NGK, ustawi艂em 0.6mm, i jawka jezdzi wysmienicie, nie mialem z ni膮 problem贸w przez wakacje. Nie no 偶eby was nie ok艂ama膰 to musia艂em 2 razy dysze czy艣ci膰, bo si臋 zatka艂y :D

Ja jednak wam powiem z mojego do艣wiadczenia 偶e nie ma sensu ustawia膰 wszystko na oko albo na jakie艣 papierki. Lepiej zainwestowa膰 w szczelinomierz i ustawi膰 wszystko i mie膰 spok贸j!, gdy mia艂em wszystko ustawiane na oko to co chwil臋 co艣 si臋 psu艂o, a tak, to moge pojecha膰 gdzie chce a wiem, 偶e nie zawiedzie :)

_________________
Autor niniejszych post贸w, nie ponosi 偶adnej odpowiedzialno艣ci za ich tre艣膰.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, o 23:27 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 lut 2012, o 20:53
Posty: 144
Lokalizacja: Koszalin
Pochwa艂y: 1
Pojazd: Romet Pegaz 2x ogar 200,CZ350,Yamaha Virago XV250
GG: 7198142
Wojew贸dztwo: Zachodniopomorskie
W艂a艣ciwie to te偶 mam problem z silnikiem od jawki 50. Mo偶e napisze objawy i jak probowa艂em zaradzi膰, mo偶e kto艣 jeszcze co艣 wymy艣li. Wi臋c kupi艂em silnik po remoncie skrzyni i wymianie pierscieni. Kompresja jest, iskra jest, paliwo dostaje lecz niewiem czy mieszanka z powietrzem jest dobra. Normalnie wyregulowa艂 bym ga藕nik ale na wy艂aczonym to troch臋 niebardzo wiem jak. Jak si臋 go kopie to slycha膰 偶e co艣 tam kreci ale tak nie bardzo mu to wychodzi. Czuje ze to mo偶e by膰 wina regulacji, ale zap艂on juz ustawi艂em wi臋c zostaje jeszcze ga艣nik. S艂ysza艂em ze na wy艂aczonym ustawia si臋 tam co艣 ze 2,5 obrotu 艣ruby ale niewiem ile w tym prawdy :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, o 23:31 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Kolego w ga藕niku Jikov nie ma 艣rubki od powietrza, ani te偶 od paliwa, w tym ga藕niku wyst臋puje regulacja jedynie na: iglicy oraz na p艂ywaku.

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, o 23:43 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 lut 2012, o 20:53
Posty: 144
Lokalizacja: Koszalin
Pochwa艂y: 1
Pojazd: Romet Pegaz 2x ogar 200,CZ350,Yamaha Virago XV250
GG: 7198142
Wojew贸dztwo: Zachodniopomorskie
No w艂a艣nie dlatego wola艂em si臋 zapyta膰 najpierw kogo艣 kto si臋 zna :) Bo ogara mam od niedawna a kupi艂em z kopnietym silnikiem, ale przy okazji wpad艂 mi drugi niekompletny za 150z艂 wi臋c i tego przygarno艂em. Ale ten w艂a艣nie nie pali. Czy艂i jaka mo偶e by膰 jeszcze przyczyna? Wed艂ug was?


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 68 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net