Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 21 pa藕 2012, o 16:34 
Siemka, pojawi艂 si臋 u mnie pewien problem. Wybra艂em si臋 dzi艣 z kolegami troch臋 poszale膰 po polnych drogach.Wszystko by艂o ok,mz chodzi艂a p艂ynnie (by艂o s艂ycha膰 ten charakterystyczny 艣wist) W drodze powrotnej (ok po 1h jazdy) mz zacz臋艂a przerywa膰, a nast臋pnie nie da艂o si臋 odpali膰. Koledzy si臋 wr贸cili i pr贸bowali艣my co艣 zdzia艂a膰. Po wielu pr贸bach zabawy z zap艂onem uda艂o si臋. Mz dziwnie chodzi艂a, przerywa艂a, szarpa艂a, nie chodzi艂a p艂ynnie, ale po odpaleniu na pych uda艂o mi si臋 wr贸ci膰 do domu. I tu mam problem co robi膰? Czerwona kontrolka po zapaleniu ga艣nie, wi臋c 艂adowanie powinno by膰. Dodam 偶e akumulator ju偶 powinien by膰 chyba wymieniony (po na艂adowaniu do fulla jest ok, a po paru dniach jest s艂abszy) Bezpieczniki ok, 艣wieca daje iskr臋. Dodatkowo mz strasznie kopci. Bak by艂 suchy, wi臋c zala艂em 4,5l paliwa i 120ml oleju p贸艂syntetyka z orlenu, a jest tyle dymu jakbym da艂 200ml oleju. Co wi臋c robi膰?


G贸ra
  
 
PostNapisane: 21 pa藕 2012, o 16:59 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 wrz 2010, o 17:24
Posty: 160
Pochwa艂y: 2
Pojazd: MZ ETZ 150, MZ ETZ 250, WSK 125
GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Mo偶e pad艂 simer od strony sprz臋g艂a.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 21 pa藕 2012, o 20:31 
Mo偶liwe, ale dlaczego a偶 tak bardzo przerywa艂a 偶e zgas艂a i nie da艂a si臋 zapali膰?


G贸ra
  
 
PostNapisane: 21 pa藕 2012, o 20:39 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 15 lis 2009, o 20:54
Posty: 3118
Lokalizacja: Bytom
Pochwa艂y: 29
Pojazd: Honda VFR 750
Volvo V70 2.4 D5

GG: 6605823
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Mo偶e przez to 偶e nala艂e艣 za du偶o oleju zarzuci艂o 艣wiece ?

Wymie艅 i daj zna膰. Proponuj臋 te偶 dola膰 czystej benzyny bo masz w h*j za du偶o oleju.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 lut 2013, o 17:59 
Nie chce zak艂ada膰 nowego tematu, ale problem mam dalej. Pojawi艂 si臋 problem z zapalaniem mz. Dzisiaj pod艂adowa艂em akumulator, zala艂em paliwa i po wielu kopni臋ciach zapali艂a. Zaraz zgas艂a, wi臋c pr贸bowa艂em j膮 uruchomi膰 bo przed zim膮 postawi艂em j膮 do gara偶u w ze 藕le ustawionym zap艂onem. Po wielu pr贸bach, mz tylko na kilka sekund odpala艂a i gas艂a. Okaza艂o si臋, 偶e przy ruszaniu 艣rub膮 wa艂u okaza艂o si臋, 偶e s膮 jakie艣 luzy. Dopiero przy dobrej nasadce i u偶yciu si艂y okaza艂o si臋 偶e ma jakie艣 luzy. Czy to mo偶e by膰 powodem 偶e mz nie chce pali膰, ga艣nie i przerywa? Iskra jest dobra, a ga藕nik czysty.


G贸ra
  
 
PostNapisane: 9 lut 2013, o 18:13 
Mechanik
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 4 sty 2012, o 23:40
Posty: 813
Pochwa艂y: 31
Pojazd: 997ccm vs 76ccm
GG: 15506895
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Etka jest wra偶liwa na 艣wiece i kable zap艂onowe, wi臋c to bym podmieni艂 na pocz膮tek. Identycznie z reszta jak u mnie dzisiaj w etce.. ;)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 lut 2013, o 18:21 
Tylko te luzy mnie martwi膮. Tak dobrej iskry nie widzia艂em, ale spr贸buje zmieni膰 艣wiec臋, lecz chwilowo 偶adnej nie mam bo same z ogarka si臋 zosta艂y :)


G贸ra
  
 
PostNapisane: 9 lut 2013, o 18:29 
Mechanik
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 4 sty 2012, o 23:40
Posty: 813
Pochwa艂y: 31
Pojazd: 997ccm vs 76ccm
GG: 15506895
Wojew贸dztwo: Lubelskie
A do MZ niby jakie id膮? Za艂贸偶 od ogara i sprawd藕..
A luz jest przy kr臋ceniu wa艂em? dopiero po pewnym obrocie rusza si臋 t艂ok? Mo偶e to wskazywa膰 na niemi艂e luzy na wale.. Stuka co艣 po tym jak silnik odpali?


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 lut 2013, o 20:19 
No kurde to ja chyba mam prze gwintowan膮 g艂owic臋, bo sprawdza艂em i 艣wieca ma wi臋kszy gwint od moich zapas贸w z ogara. A ten luz jakby w 艂o偶yskach, bo jak nacisn臋 do do艂u to czu膰 jak si臋 klucz z wa艂em do do艂u przesuwa. Sprawdza艂em te偶 czy po przekr臋ceniu wa艂em t艂ok si臋 od razu rusza i jest ok.


G贸ra
  
 
PostNapisane: 9 lut 2013, o 21:28 
ModTeam
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 pa藕 2009, o 08:49
Posty: 1227
Lokalizacja: L臋dziny
Pochwa艂y: 9
Pojazd: Ogar 200, Aprilia Leonardo 150
GG: 8090211
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Przez te luzy na 艂o偶yskach simering Ci puszcza olej/lewe powietrze i dlatego Ci tak kopci.. ;) Nawet jakby by艂o s艂ycha膰 stukanie przy odpaleniu to wcale nie oznacza, 偶e masz wa艂 lub jego 艂o偶ysko do wymiany. Jak masz teraz zap艂on ustawiony? Ile mm pmp?

_________________


Apka na fejsie: https://www.facebook.com/apriliars125gsbydziku/?ref=hl


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 0 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net