Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 26 gru 2009, o 11:15 
Poziom

Dołączył(a): 25 gru 2009, o 16:29
Posty: 26
Pochwały: 1
Pojazd: Ogar 200,Motorynka Pony 301
GG: 7520382
Województwo: Śląskie
ja jak ruszalem to wpadlem do rowu


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 4 sty 2010, o 19:10 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2009, o 20:33
Posty: 388
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 3
Pojazd: Barton Fighter 2011R.
GG: 11661506
Województwo: Mazowieckie
Dobrzy jesteście dla mnie jak na motorynie się uczyłem to 2 to była świętość na 1 to dla mnie była zawrotna prędkość..... <lol>

_________________
Co czujesz po odkręceniu manetki na full? Świat jest Twój!

Co jest z tymi podpisami?


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 4 sty 2010, o 19:35 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2009, o 01:01
Posty: 95
Pojazd: Romet Ogar 200, Romet Kadet.
GG: 18715207
Województwo: Świętokrzyskie
Na początku kolega dostał Rometa Kadeta. Nie wiedzieliśmy jeszcze jak się zmienia biiegi, ani co to jest sprzęgło... Jak nam się udało odpalić to nie wiedzieliśmy co robić i raz kolega miał manetkę na full, a ja na 1 wrzuciłem (bez sprzęgła) no i nim szarpnęło, puścił rometa, a tam się manetka zablokowała i motor rozwalił płot. Więc szybko w miare posprzątaliśmy jak na 8 lat to ładnie. Na drugi dzień: Kolega wcisnął sprzęgło(myśleliśmy, że hamulec) i przedni hamulec. Wrzucamy 1 i nic się nie kręci. Puścił i romet się wywalił i zgasł. Następna próba była w miarę. Odpalił i puszczał sprzęgło przez 2 minuty. No ale jeździł, tylko na 1 cały czas. Przyszedł jego tata i mówi, że "czego tak jeździcie sku**** "(czy jakoś tak). Pokazał nam jak się wrzuca 2. No i jedziemy we 2 do lasu. Najpierw 1, potem 2 i full gaz. A my niewiemy gdzie są hamulce (zahamował trochę przednim), naciskał wszystko co się da. DRZEWO. Na szczęście skończyło się tylko skrzywieniem błotnika. Potem już obczailiśmy sprawę.

_________________
Czemu Romet, a nie, np. skuter. Bo wolę jeździć takim polskim cudeńkiem niż chińskim g***nem. :D

Włożyłem dużo pracy dla mojego ogarka, jakby on odwdzięczał się pracą silnika byłbym w 7 niebie...


Ostatnio edytowano 4 sty 2010, o 19:37 przez mafik5000, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 4 sty 2010, o 19:36 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 13:37
Posty: 2312
Pochwały: 25
Pojazd: Volverine
GG: 0
Województwo: Pomorskie
mafik5000, nieźle manetką rozwalić płot xD

_________________
Dziadek: "... dowód na to, że fiat potrafi zrobić lepsze lepsze auto niż typowy golf 4... "
:D Italia Engine Power! :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 4 sty 2010, o 19:37 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2009, o 01:01
Posty: 95
Pojazd: Romet Ogar 200, Romet Kadet.
GG: 18715207
Województwo: Świętokrzyskie
Już poprawiam.

_________________
Czemu Romet, a nie, np. skuter. Bo wolę jeździć takim polskim cudeńkiem niż chińskim g***nem. :D

Włożyłem dużo pracy dla mojego ogarka, jakby on odwdzięczał się pracą silnika byłbym w 7 niebie...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 4 sty 2010, o 19:45 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2009, o 15:41
Posty: 195
Pojazd: OGAR 200
GG: 10069149
Województwo: Zachodniopomorskie
A u mnie wyglądało to tak
Jest dyskoteka wiadomo jak to na baletach 3 lechy sobie wypiłem <piwo> no jest fajnie podjechał kolega simsonem 8-) świeżo po kupnie i do mnie mówi "ty dedo chcesz się przejechać to tak jakbyś samochodem jeździł" (autem już umiałem jeździć) pokazał mi jak są biegi nic mu nie mówiąc że piłem i nigdy nie jechałem motorem wsiadłem na sima odpaliłem powolutku ruszyłem 1,2,3 do 4 już nie doszedłem bo się bałem <wow>ops: i taki był mój pierwszy raz :-)

a co tam pokaże czym jechałem

http://img527.imageshack.us/img527/5594 ... 513301.jpg

_________________
Ogar kupiony

Obrazek
Obrazek
Mimi napisał(a):
tak kur*a czekolada ;p najeba* kloca, o to mi chodziło ;p domyślni jesteście, nie ma co :D

Harry Dedo i ogar 200 ;p


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 4 sty 2010, o 20:00 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 wrz 2009, o 22:44
Posty: 193
Pochwały: 3
Pojazd: w trakcie szporowania
GG: 3057417
Województwo: Śląskie
mój pierwszy raz to Komar 3 od brata ;d. 2 proby zrobilem no i zawsze zgasl wkoncu zleksza zdenerwowany brat chwycil kiere ( ja siedzialem na komarku ) wciepal jedynke ruszyl potem dwojke ( on biegl za motorkiem ;d ) dal mi kiere i jakos tam jechalem te 15-20 km/h ( wtedy bylo to dla mnie wystarczajaco szybko ;d ). Potem nie mialem wiekszych problemow z jazda na motorowerach ;))

_________________
Człowiek uczy się całe życie ...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 4 sty 2010, o 20:01 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2009, o 23:04
Posty: 383
Lokalizacja: Piła
Pochwały: 10
Pojazd: Ogar200
2xMinsk
Romet50T-1
Mzts250
SimsonS51

GG: 13598719
Województwo: Wielkopolskie
mnie to tatuś uczył jeździć jak miałem 9 lat , starym maluchem bez papierów od wójka taki zardzewiały poprostu ruina ;] to tam raz jak jechałem na 1 i chciałem wrzucic 2 i ja głupi R i taki zgrzyt R (wsteczny) ale tata nie krzyczał to git , a później to jeździłem z tatą Mz-tą njpierw z nim że ja z przodu on z tyłu póżniej gdy miałem 11 lat to na palcach dotykałem ziemi , tylko Mz była ciężka i raz na zakręzaniu na biegu (luz) przewróciłem się w lewo jak zakręcałem najszęście na luzie ... potem już dostałem Ogarka noi tata uczył mnie naprawiać remontować itp. i tak wyremontowałem pięknie 2 Rometa 50 T-1 . tyle.... i jak wsiadłem na ogarka to siup i jeździłem jak poj*** cały czas na 2 później na 3 po drodze za lasem ;)raz też wiozłem kolege Olka oczywiście pozdro dla niego to raz się wkopaliśmy na 2 w piachu i gleba ;] to jeszcze z gówniarza . :idea: :idea: :idea: :idea:

_________________
Był , jest i będzie !! Romet w Duszy mej ..

http://www.polskajazda.pl/Profil,MZ,TS_250,Romet,50_T-1,Romet,Ogar_200,Minsk,400A/61313- Garaż by KTO ;)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 4 sty 2010, o 20:05 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2009, o 19:45
Posty: 179
Pochwały: 2
Pojazd: mustang etz 150 simek i aktualnie ogar 200
GG: 8321751
Województwo: Łódzkie
Ja swoje pierwsze jazdy miałem na ogarze 900 kolegi była to nówka 300km przebiegu ale sprzęgło miał nie wyregulowane i nie odbijało tylko się zacinało i jakoś tam jeździłem jak już ruszyłem i udało się 2 wbić (bardzo ciężko wchodzi) to już jakoś było później kolega dał się przejechać drugiemu koledze który już jeździł rometami a ja siedziałem z tyłu i z 3 razy mu zgasł bo za mało gazu dodawał i przez to sprzęgło i w końcu właściciel mówi więcej gazu ! tamten dodał prawie full i powoli puszczał sprzęgło ale ogar nie ruszał bo się w połowie zacięło i nagle jak strzeliło to ogar stanął pionowo ja prawie spadłem ale odbiłem się nogami i chwilę ujechaliśmy na kole i potem gleba na lewą stronę :mrgreen: ja siniak na nodze a ogarowi tak się skrzywiła podnóżka lewa że nie dało się zmieniać biegu na wyższy i żeby ojciec się nie skapnął to kolega (cała akcja działa się w lasku) rozpędzał się ogarem do tyłu i walił podnóżkiem o drzewa żeby się wyprostował ogar miał w tedy może z 3 tygodnie :D

_________________
http://www.polskajazda.pl/Profil,Jawa,M ... _200/27549


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 4 sty 2010, o 20:21 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2009, o 23:04
Posty: 383
Lokalizacja: Piła
Pochwały: 10
Pojazd: Ogar200
2xMinsk
Romet50T-1
Mzts250
SimsonS51

GG: 13598719
Województwo: Wielkopolskie
lol ;] mógł se lepiej kupić 200 ale jak nie szanuje to lepiej to chińskie ;/

_________________
Był , jest i będzie !! Romet w Duszy mej ..

http://www.polskajazda.pl/Profil,MZ,TS_250,Romet,50_T-1,Romet,Ogar_200,Minsk,400A/61313- Garaż by KTO ;)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net