Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 22:00 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2009, o 21:41
Posty: 800
Lokalizacja: okolice Białegostoku
Pochwały: 23
Pojazd: Ogar 200 89'
Pronar Minsk 125/4 04'

GG: 0
Województwo: Podlaskie
Najlepsze jest to jak przyjeżdżałem na działkę to pytałem się taty: "mogę pojeździć?" "pewnie!" .Stellę dostałem w 3 klasie podstawówki. Wtedy nie liczyło się czy zarejestrowany,sprawny,ładny,kask,v-max nic! aby tylko jeździło :D Oczywiście jedynka,powoli sprzęgło i poszedł 30 minut po tej samej drodze, ale wtedy to było coś... :)

_________________


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 22:14 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2010, o 10:47
Posty: 460
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 15
Pojazd: Nissan Almera n15 1.4
GG: 13105693
Województwo: Kuj.-pom.
Moim pierwszym mopdekiem była oczywiście motorynka :) dostałem ją na początku czwartej klasy podstawówki :D Codzienne remonty, przejażdżki, od tego wszystko się zaczęło, oczywiście na początku nie wielka gleba przez gwałtowne puszczenie sprzęgła i full gazu (poczułem się wtedy jak prawdziwy stunter xD)

_________________
Pozdrawiam, Mich ;]


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 22:50 
Poziom

Dołączył(a): 28 mar 2010, o 14:20
Posty: 44
Pochwały: 3
Pojazd: Ogar 200
GG: 10066233
Województwo: Łódzkie
Ja pierwszy raz jechałem na simsonie kolegi i ani razu nie zaliczyłem żadnej gleby :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 22:57 
VIP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2009, o 16:41
Posty: 2700
Lokalizacja: Rożnowo, k.Obornik WLKP
Pochwały: 10
Pojazd: VW Passat 35i, VW Passat 3BG, VW T4, Simson S51E
GG: 6441366
Województwo: Wielkopolskie
Ja to nawet nie pamiętam jak to było, wiem tyle, że po pierwszej Komunii wsiadłem na motorynkę kuzyna i wszystko ładnie pięknie by było, gdybym wyrobił zakręt, ale się nie wmieściłem i na takiej górce, gdzie było coś od kanalizy wyskoczyłem. Ale na szczęście się utrzymałem i dojechałem do bramy.

_________________


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 17:03 
Może odświeżę :)

Ja pierwszy raz jeździłem na komarze kolegi z biegami w ręce. Oczywiście ruszyłem za 5 razem. Później kupiłem motorynkę i za 2 razem jechałem. Godzinę cały czas po tej samej ulicy (póki paliwo się nie skończyło :) ) Po 2 dniach wprawiłem się z ruszaniem. Także nauka była ciężka, oj ciężka :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 17:53 
Poziom

Dołączył(a): 20 gru 2010, o 16:39
Posty: 161
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Pojazd: Ogar 200
GG: 6506739
Województwo: Dolnośląskie
Pierwsza jazda to było tak - Ogar Dawidzika :) ale przed malowaniem - Dawidzik twardo próbował mi wytłumaczyć co i jak ale jakoś chyba zapomniał o hamulcach albo mi się porąbało wszystko , do tego był lód na podwórku - Jadę jadę , chcę zwolnić jakoś i wtedy uświadomiłem sobie że nie wiem jak się tym zwalnia :D Niestety wyebałem się w największa kałuże na podwórku :) Motór spadł mi na nogę tak że miałem niezłego sińca przez parę tygodni :) No i to by było na tyle , potem już jakoś poszła nauka na ogarze brata - na początku też były problemy żeby ruszyć z miejsca ale ostatecznie jakoś się udało :) No i teraz już powoli zaczynam jeździć na swoim .

_________________
Mój ogar jechał 90 km /h !!
.
.
.
W częściach , w bagażniku :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 18:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, o 21:42
Posty: 8
Pojazd: Jawa,wsk
GG: 11948008
Województwo: Lubelskie
Pierwszy raz jechałem motorynką szybko nauczyłem się wszystkiego i teraz śmigam:)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 18:56 
VIP

Dołączył(a): 25 lip 2010, o 14:12
Posty: 2137
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pochwały: 31
Pojazd: Ogar 200
GG: 0
Województwo: Pomorskie
Ja gdy jechałem pierwszy raz na ogarze to jeździłem cały czas na 1 bo biegów nie umiałem zmieniać xD a pare lat wcześniej byłem w ok. 2 klasie podstawówki to miałem motorynke i o mało w piłe stołową nie wjechałem bo było wtedy ciemno

_________________
Podpis zbyt rozbudowany : pokaż podpis


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 18:56 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 17:37
Posty: 396
Lokalizacja: Łopiennik
Pochwały: 3
Pojazd: Romet Ogar 200, Wsk 125
GG: 4569356
Województwo: Lubelskie
Moja nauka jazdy zaczynała się jeszcze na WSK 125 ojca po polach. Tata pomagał mi kierować.
Wreszcie naszła pora na kupno własnego moto trochę to trwało ale się udało. Przywieźliśmy je do domu cały wieczór odpalania ale się udało raz odpalił i zaraz zgasł. Potem były jazdy po mechanikach no ale jeden z nich zrobił super remont silnika. I pojechałem w pole 2 hektary i sobie jeździłem w kółko z 2 może 3 godziny z przerwami. Oczywiście z początku była nieudana próba ruszenia ale potem już dobrze ruszałem. Wróciłem z pola. Na następny dzień jeździłem po podwórku nawracając. Puszczając jedną rękę. Kolejny dzień była mała wyprawa szosą do kolegi udana. Ale następnego dnia jechałem w pole i zagapiłem się na kombajn a trochę szybko jechałem i wjechałem na kamieni i tu zaliczyłem pierwszą glebę. Zdarty łokieć ale to nic bo rozbiłem klosz przedni. Klosz kupiłem i wymieniłem sam. I tak do dziś nie miałem żadnej gleby.

_________________
JEST OGAR 200 JEST IMPREZA <piwo>

Zapraszam do obejrzenia ogara :-D

ogar-200-mati931-t4249.html
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... 200/101972


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytuł: Re: nauka jazdy
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 20:11 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2011, o 19:46
Posty: 170
Lokalizacja: RbK ^ ^
Pochwały: 2
Pojazd: Romet Ogar 205
Romet Ogar 200
Romet Ogar 900

GG: 10187516
Województwo: Śląskie
Moja pierwsza jazda wyglądała nawet dobrze , zafascynowany ogarem 205 za szybko puściłem sprzęgło i go przymuliło ale nie zgasł . Na początku 2 dni jeździłem sobie po podwórku.Pierwszą i na razie ostatnią glebę (na szczęście) zaliczyłem na podwórku świadomie wjeżdżając na zabawkę dla psa. Trochę odarłem sobie bak ale nikt tego nie zauważył.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net