Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 kwi 2024, o 22:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin dzia艂u


1. Zr贸b wszystko opisane w TYM w膮tku!
2. Je艣li nie pomo偶e, u偶yj opcji szukaj!
3. Je艣li nic nie znajdziesz, pisz膮c temat z pytaniem dok艂adnie opisz problem z maszyn膮, pami臋taj! Nie jeste艣my wr贸偶kami! :)
4. Ka偶dy problem opisz w osobnym temacie
5. Je艣li dopisa艂e艣 objawy do swojego ostatniego postu napisz prywatn膮 wiadomo艣膰 do moderacji o od艣wie偶enie tematu!



Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 43 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 12 maja 2015, o 20:06 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 10 maja 2015, o 11:57
Posty: 41
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Czyta艂em co mog艂em, robi艂em co mog艂em i nie mam pomys艂u ju偶 co dalej. Zaczn臋 od pocz膮tku, ogarka kupi艂em nie dawno wszystko by艂o okej, je藕dzi艂em wszystko okej, kt贸rego艣 wieczoru wracam ze sklepu ogar zaczyna traci膰 moc. Redukcja z tr贸jki na dw贸jk臋, p贸藕niej pyrkanie na dw贸jce czasami prze艂膮czenie na jedynk臋 nabra艂 obrot贸w na dw贸jk臋 i tak dalej. Powr贸t do domu i na drugi dzie艅 odpalam z trudno艣ci膮 jak ju偶 odpali艂em nie r贸wna praca silnika chodzi, chodzi po kilku sekundach minutach ga艣nie. Bior臋 si臋 za czyszczenie filtra powietrza, uk艂adu paliwa. Kranik wykr臋cony, oczyszczony i przedmuchany z syfu, filtr powietrza r贸wnie偶. ga藕nik odkr臋cony i porozk艂adany na cz臋艣ci pierwsze wyczyszczony posk艂adany jak nale偶ny. Odpalam i to samo, romet pali czasami tez z trudno艣ci膮 to na pych, odpala i nie r贸wno dalej chodzi, kr臋c膮c manetk膮 wi臋kszych zmian nie ma. Dalej postanowi艂em sprawdzi膰 艣wiec臋 zap艂on, dawk臋 paliwa... Zap艂on ustawi艂em na nowo, iskra elegancka taka jak ma by膰, dodatkowo jeszcze nowa 艣wieca. Ga藕nik wyregulowany, wszystko co wydaje mi si臋 jest jak powinno a tu dalej to samo. Silnik pracuje nie r贸wno, popracuje troch臋 i ga艣nie. O je藕dzie nie ma co wspomina膰 bo pal膮c na pych na 2 b臋dzie si臋 odpycha膰 nogami to co艣 b臋dzie pyrka膰, przy jedynce jeszcze co艣 tam jedzie ale i to nie zawsze.

Jakie艣 rady czym to mo偶e by膰 spowodowane? Zap艂on jest na pewno dobrze ustawiony. Ga藕nik nie wiem wydaje mi si臋 偶e te偶 bo pr贸bowa艂em r贸偶nych sposob贸w odginania blaszki, ustawia艂em nawet za pomoc膮 suwmiarki wed艂ug poradnika, wydaje mi si臋 偶e dawka paliwa w porz膮dku


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 maja 2015, o 20:14 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 lip 2012, o 19:25
Posty: 848
Lokalizacja: Zadupie...kaj艣 pod Olkuszem
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ford
GG: 23883780
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
Hmm, bior膮c pod uwag臋, 偶e wszystkie czynno艣ci, kt贸re opisujesz wykona艂e艣 dobrze to. Brak mocy spowodowany jest z艂ym spalaniem w cylindrze, a za to odpowiada kompresja, iskra i sk艂ad mieszanki. Je艣li iskra jest, to dwie opcje, albo gdzie艣 wdar艂o Ci si臋 pot臋偶ne lewe powietrze i jest nujowy sk艂ad mieszanki, albo s膮 jaja z kompresj膮, mo偶e kt贸ry艣 z pier艣cionk贸w p臋k艂, zosta艂 wypluty lub co艣 takiego. A ogar mo偶e kopci lub co艣 takiego? Mo偶e ta iskra tylko na powietrzu jest dobra?

_________________
Nic na si艂臋, wszystko m艂otkiem :D


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 maja 2015, o 20:21 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Sprawd藕 dok艂adnie dysze, czasem jest tak, 偶e wpadnie jaki艣 w艂osek i narobi problem贸w. Mog艂a te偶 pa艣膰 cewka butelkowa albo kondensator. Zap艂on na ile ustawi艂e艣 i jaka przerwa? Chocia偶 jak piszesz, 偶e popracuje i ga艣nie, to raczej wina uk艂adu paliwowego.
Obstawiam kt贸r膮艣 dysz臋 zapchan膮.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 maja 2015, o 20:23 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 10 maja 2015, o 11:57
Posty: 41
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
No tak jakby kopci艂 na bia艂o... Co do iskry to nie wiem, jak sprawdzi膰 czy w 艣rodku dobra? Dodam, e na starej i nowej 艣wiecy to samo jest.

/edit dysze czyste, ju tyle razy sprawdzaem e nie wiem... A zapon ustawiony wg poradnika na tej stronie.


Ostatnio edytowano 12 maja 2015, o 21:40 przez dziku203, 艂膮cznie edytowano 1 raz
Ekhem...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 maja 2015, o 20:29 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 lip 2012, o 19:25
Posty: 848
Lokalizacja: Zadupie...kaj艣 pod Olkuszem
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ford
GG: 23883780
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
Kolego... a przerwe na 艣wiecy to jak膮 Ty masz? xD
Bo kiedy艣 te偶 kupi艂em now膮 艣wiece i nie zwr贸ci艂em uwagi, 偶e przerwa jest
0.5mm a ma by膰 0.3 i te偶 przerywa艂 jak skurwesyn.

_________________
Nic na si艂臋, wszystko m艂otkiem :D


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 maja 2015, o 20:46 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 10 maja 2015, o 11:57
Posty: 41
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Zmniejszy艂em ju偶 przerw臋 w nowej 艣wiecy, jeszcze jutro sprawdz臋 bo dzi艣 nie mam si艂y. No ale iskra jest 艂adna bije r贸wno nie rozchodzi si臋...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 maja 2015, o 21:09 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 lip 2012, o 19:25
Posty: 848
Lokalizacja: Zadupie...kaj艣 pod Olkuszem
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ford
GG: 23883780
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
A w og贸le jaki masz kolorek 艣wiecy?

_________________
Nic na si艂臋, wszystko m艂otkiem :D


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 maja 2015, o 21:25 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 23 lis 2013, o 15:39
Posty: 348
Lokalizacja: Inowroc艂aw
Pochwa艂y: 3
Pojazd: Romet Ogar 200 2x
GG: 0
Wojew贸dztwo: Kuj.-pom.
Spr贸buj wymieni膰 kabel W/N.

_________________
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/XUDN/
https://m.youtube.com/channel/UCW61p43FPrYIWaJ-TRA5n7w


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 maja 2015, o 21:27 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 lip 2012, o 19:25
Posty: 848
Lokalizacja: Zadupie...kaj艣 pod Olkuszem
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ford
GG: 23883780
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
W sumie te偶 prawda, przebicia mo偶e mie膰.

_________________
Nic na si艂臋, wszystko m艂otkiem :D


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 maja 2015, o 12:38 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 10 maja 2015, o 11:57
Posty: 41
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Taki jak powinien by膰 niebieski czy tam fioletowy - zale偶ny kto jak okre艣la. wiec臋 bym wykluczy艂 raczej, ale jeszcze jutro raz sprawdz臋.

/edit, spr贸buje wymieni膰.

//edit
Kabel wymieniony dalej to samo, odpala nie r贸wno chodzi po chwili ga艣nie, zero reakcji na kr臋cenie manetk膮. Wyczyszcz臋 jeszcze t艂umik z nagaru ale wiem 偶e to i tak nie pomo偶e. Nie mam ju偶 pomys艂贸w...


Ostatnio edytowano 12 maja 2015, o 21:43 przez dziku203, 艂膮cznie edytowano 1 raz
Jeszcze jeden Tw贸j post z b艂臋dami, a zorganizuj臋 Ci czas na rozwi膮zanie tego problemu..


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 43 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 26 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net