Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 17 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 22:26 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Chodzi艂o mi o to, ze wcze艣niej chodzi艂 i tak nagle si臋 posypa艂yby simmery? Ju偶 jak b臋d臋 musia艂 zmienia膰, to za tym p贸jdzie generalka, 偶eby tysi膮c razy si臋 nie bawi膰 w wymiany, ale jakby nawet potrzebna by艂a generalka, to i tak wstrzyma艂bym si臋 jaki艣 czas i poczeka艂 na ewentualne rozwini臋cie si臋 tematu kt贸ry porusza艂em kiedy艣 na chacie, bo w tym silniku jeden gwint od przykr臋cania prawego dekla jest zerwany, sam dekiel w jednym miejscu jest ukruszony.

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 22:28 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwa艂y: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
S艂uchaj, powiem ci tyle. Robi艂em w zim臋 kapitalk臋 w ogarze. Za艂o偶y艂em krzywy wa艂. Iskra niby by艂a, ale silnika nawet nie odpali艂em, bo wa艂 tar艂 o stator jak poje.bany. My艣l臋, 偶e wi臋cej nie trzeba m贸wi膰 :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 14:45 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Na to te偶 znalaz艂em patent :D po ka偶dym przestawianiu iskrownika podwa偶am go do g贸ry i przykr臋cam - nic nie trze xD
No iskra niby jest, dla rozwiania w膮tpliwo艣ci lookn膮艂em te偶 na cylek itd. pier艣cienie jak n贸wki g艂ad藕 cylindra jak lusterko 偶adnych uszkodze艅 i wymiar pod 41mm.

Dodano: 5 wrze艣nia 2012, o 19:16

Przed chwil膮 by艂em spr贸bowa膰 na zap艂onie ''bateryjnym'' i nic wgl nie ma iskry; Zdj膮艂em magneto, ustawi艂em na te znaki co chodzi艂 wcze艣niej, odpi膮艂em cewk臋 zap艂onow膮 od kondensatora, zaizolowa艂em i zostawi艂em obok. Moj膮 ''bateri膮'' by艂 prostownik 12V i wpi膮艂em si臋 w stacyjk臋, tzn odpi膮艂em oba kable z zap艂onu od stacyjki i potr贸jnie z艂膮czy艂em z + prostownika; minus z prostownika pod艂膮czy艂em pod silnik. Kopi膮c patrzy艂em czy nie pojawia si臋 iskra i na 2 cewkach ani 艣ladu. Chcia艂em przedtem sprawdzi膰 cewk臋 zap艂onow膮 miernikiem, tak samo jak cewk臋 WN, ale m贸j miernik jest jaki艣 popierd*olony i chyba wiem dlaczego...(tak to jest jak si臋 po偶ycza..). Ze 2 dni temu jeszcze mi si臋 przypomnia艂o, 偶e mo偶na sprawdzi膰 cewk臋 NN 偶ar贸wk膮 (pod艂膮czaj膮c j膮 do kabla wychodz膮cego od iskrownika i dalej zasilaj膮cego cewk臋 WN i jak cewka mia艂aby by膰 dobra, to 偶ar贸wka powinna b艂yska膰 艣wiat艂em, u mnie brak reakcji.

Dodano: 8 wrze艣nia 2012, o 14:45

Jestem coraz bli偶ej rozwi膮zania zagadki. Wi臋c wszystko poskr臋ca艂em tak jak powinno by膰, za艂o偶y艂em t膮 cewk臋 na kt贸rej chodzi艂 i iskra jest ju偶 ok; zap艂on ustawiony na znak, kt贸ry zrobi艂em przed odkr臋ceniem iskrownika. A prawdopodobn膮 przyczyn膮 nieodpalania jest przerwa na przerywaczu, bo jak ustawiam na 0,4mm w momencie, gdy otwieraj膮 si臋 najbardziej, to dobrze dymi, czasami lekko strzeli i tak jakby 艂apa艂, ale nie odpali, zmieniam przerw臋 - nie ma 艣lad贸w 偶ycia, brak dymu, ani strzelania.

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 21:04 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 9 lip 2012, o 22:48
Posty: 168
Pochwa艂y: 1
Pojazd: Jawa 50 kaczka
GG: 321940
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
jak strzela i dymi to mo偶e by膰 ga藕nik winny a iskra nadal jest?

_________________
Temat Jawki
post358673.html#p358673


14 stycznia 2013 roku setny post.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 21:07 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Konfiguracja ga藕nika nie zmieniana od czasu kiedy chodzi艂, iskra jest. No i moja teoria o przerwie si臋 zesr@艂a... ni wuja nie odpala, ani teraz nawet nie kopci. Wkur&i艂em si臋 konkretnie, wi臋c chyba b臋dzie remont, zobacz臋 jak wyjdzie sprawa z kas膮, jak b臋dzie ok, to w poniedzia艂ek biore si臋 za dziada.

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 21:12 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 9 lip 2012, o 22:48
Posty: 168
Pochwa艂y: 1
Pojazd: Jawa 50 kaczka
GG: 321940
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
nom pierwsze co to wyj..eb wa艂 i wstaw nowy bo luzu 偶adne moto nie toleruje :P

_________________
Temat Jawki
post358673.html#p358673


14 stycznia 2013 roku setny post.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 wrz 2012, o 14:49 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
No to sprawa ma si臋 tak:
Ojciec koniecznie si臋 spiera艂, 偶e musi co艣 by膰 w tym zap艂onie itd. Ja ju偶 tydzie艅 temu postawi艂em na luzy, 偶e to one s膮 przyczyn膮, ale nie on by艂 m膮drzejszy i przywi贸z艂 jakiego艣 koleg臋 co si臋 troch臋 zna na moto i on troch臋 pr贸bowa艂, ale jak si臋 obezna艂 z luzem na wale + luz na 艂o偶yskach, to od razu m贸wi, 偶e to chodzi膰 nie b臋dzie; i dopiero po tym do starszego dotar艂o, 偶e ju偶 nic si臋 nie da zrobi膰. Wi臋c prawdopodobnie dzi艣 silnik rozkr臋c臋 i b臋dzie remont. Wszyscy, kt贸rzy wg. mnie pomogli dostaj膮 pochwa艂y.
Dzi臋kuje, zamykam!

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 17 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 0 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net