Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 17 pa┼║ 2018, o 12:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 20 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 24 lut 2013, o 14:29 

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 lut 2013, o 09:25
Pojazd: Romet Pegaz 710
GG: 46184840
Wojew├│dztwo: Podkarpackie
panowie przepraszam za nie┼Ťcis┼éo┼Ťci, a oto sprostowanie:
mam pegaza 710 z oryginalnym silnikiem dezamet 010 (pierwsze silniki kwadratowe, identyczne jak 023 ale na peda┼éa z jednostopniow─ů strzyni─ů czyli tylko jeden bieg - II, a przy ruszaniu za I - bieg robi sprz─Ög┼éo od┼Ťrodkowe, cylinder jest troch─Ö inny "kwadratowy lecz z mniejszymi ┼╝eberkami jak to w 023 i troch─Ö inne kana┼éy, a g┼éowica ma odpr─Ö┼╝nik pomagaj─ůcy przy zapalaniu)
wał prawdopodobnie jest taki sam a przynajmniej frez na nim, bo pasuje zwykłe sprzęgło od 023,
silnik nigdzie nie ma wyj┼Ťcia na wodziki ani linki bieg├│w, cho─ç rozpo┼éawia┼éem go i w ┼Ťrodku kartery s─ů przystosowane do przer├│bki wystarczy poprzewierca─ç otwory na wodzik itp. ale to nie wchodzi w dr─Ö
rozkr─Öci┼éem silnik (rozdziewiczy┼éem go) wyszkie┼ékowa┼éem i powymienia┼éem wszystko co si─Ö da na nowe ┼éo┼╝yska wk┼éada┼éem termicznie wa┼é by┼é w regeneracji wszystko tak jak ksi─ů┼╝ka pisze,
jedyn─ů pi─Öta ahillesow─ů tego silnika jest to sprz─Ög┼éo kt├│rego ja nie mia┼éem,a jak je za┼éatwi┼éem to nie pasuje mi na wa┼é ( zmiana wa┼éu nie wchodzi w gr─Ö mam oryginalny po regeneracji. sprz─Ög┼éo pochodzi┼éo od Komara 2328 lub 2338 i wychodzi na to ┼╝e by┼é tam mniejszy frez o ok. 1mm, przy takiej samej ilo┼Ťci z─ůbk├│w (wieloklin├│w), czy da si─Ö to jako┼Ť powi─Ökszy─ç frez na sprz─Ögle, mo┼╝e kto┼Ť ma takie stare zepsute od pegaza, ┼╝eby skompletowa─ç, poprzek┼éada─ç
kilka fotek

a tu zdj─Öcie z innej stronki

Dodano: 24 lutego 2013, o 14:26

i jaka cisza, mam nadzieje ze przed burz─ů boo mam nowe pytanko

w sprzegle poprawiony frez i pasuje na wa┼é, zostaje kwestia ok┼éadziny (brak jednej) z czego j─ů dobra─ç, s┼éysza┼éem ze z ok┼éadziny hamulca komarowego, por├│wnywa┼éem materia┼éy i si─Ö r├│┼╝ni─ů
wiem ┼╝e sa ludzie kt├│rzy ju┼╝ je regenerowali amatorsko tylko musz─Ö napotka─ç takiego ludzia

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 24 lut 2013, o 14:35 
Poziom

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 cze 2010, o 19:30
Pochwały: 108
Pojazd: -
GG: 0
Województwo: Łódzkie
Masz u mnie + :)
Wszystkie cz─Ö┼Ťci idealnie wyczyszczone, kartery wyszkie┼ékowane, wszystko lux :)

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 24 lut 2013, o 14:37 
JuniorAdmin

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 kwi 2010, o 12:20
Pochwały: 27
Pojazd: YYyyy
Wojew├│dztwo: Zachodniopomorskie
Przejed┼║ si─Ö do sklepu z tym i zobacz czy np. z pocket bike nie b─Ödzie pasowa─ç lub z jakiego┼Ť skutera. To sobie wtedy przekleisz najwy┼╝ej.
┼╗eby ka┼╝dy mia┼é takie podej┼Ťcie do romet├│w. :)

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 26 lut 2013, o 01:14 

nie chce nikogo obrazi─ç ale wydaje mi si─Ö ┼╝e ma┼éo jest na tym forum konkretnych os├│b co si─Ö znaj─ů na mechanice, lub wyznaj─ů ideologi─Ö Tumiwisizm

specjalnie si─Ö tu zarejestrowa┼éem bo uwa┼╝am ┼╝e jak nie tu si─Ö czego┼Ť dowiem to gdzie przecie┼╝ to jedno z najwi─Ökszych skupisk mi┼éo┼Ťnik├│w romet├│w komar├│w ogar├│w kadet├│w pegaz├│w motorynek,

potrzebuj─Ö rozwia─ç wszelkie w─ůtpliwo┼Ťci w sprawie sprz─Ög┼éa od┼Ťrodkowego do komara 2328, 2338 i pegaza 700, 710 (w ca┼éej sieci nic konkretnego nie znalaz┼éem)
ta rzecz jest bardzo rzadko spotykana wi─Öc tylko regeneracja wchodzi w gr─Ö
i tu moje pytania:
z czego dobrać okładziny
czym je przyklei─ç
na pewno kto┼Ť ju┼╝ to robi┼é wi─Öc odezwijcie si─Ö

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 26 lut 2013, o 01:28 
Weteran

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 lut 2011, o 16:29
Pochwały: 3
Pojazd: Audi A4 B5 2.8 V6
GG: 12852919
Wojew├│dztwo: Mazowieckie
Masz gdzies foto tej okładziny?

I Kur*a jest Kat. A !

Wujek Fire - Dobra Rada

900/6000

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 26 lut 2013, o 09:27 
JuniorAdmin

Do┼é─ůczy┼é(a): 1 lip 2009, o 22:18
Pochwały: 83
Pojazd: Ogar 200, MZ ETZ 150, Felicia
Wojew├│dztwo: Wielkopolskie
No w┼éa┼Ťnie jest troszk─Ö problem bo ma┼éo kto ma tutaj taki sprz─Öt, intuicja mi podpowiada ┼╝e sprz─Ög┼éo od┼Ťrodkowe mokre ma na 100% inne ok┼éadziny ni┼╝ sprz─Ög┼éo pracuj─ůce na sucho wi─Öc szcz─Öki hamulcowe i wszystko co chodzi na sucho sobie odpu┼Ť─ç bo b─Ödzie ┼Ťlizga─ç. S─ů skuterki kt├│re maj─ů zalan─ů przek┼éadnie olejem a sprz─Ög┼éo od┼Ťrodkowe r├│wnie┼╝ tam wyst─Öpuje. Zawsze co┼Ť :D
Silnik bardzo ładnie wyremontowany <piwo>

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 28 lut 2013, o 10:24 

witam ponownie,
mimo sporego ryzyka postaram si─Ö je podj─ů─ç i przyklei─ç ok┼éadziny w sprz─Ögle od b─Öbn├│w komarowskich
cz┼éowiek co ca┼ée prawie ┼╝ycie prowadzi┼é sklep rowerowo-motorowerowy (s─Ödziwy dziadziu┼Ť) powiedzia┼é mi ┼╝e ludzie w┼éa┼Ťnie przyklejali w pegazach i komarkach takie w┼éa┼Ťnie ok┼éadziny, por├│wnuj─ůc niby materia┼é wydaje si─Ö by─ç bardzo podobny jak nie taki sam,
ale z drugiej strony fachowiec powiedzia┼é mi ┼╝e w zadnym razie co┼Ť co dzia┼éa na sucho (b─Öben hamulcowy) nie sprawdzi si─Ö w sprz─Ögle od┼Ťrodkowym mokrym, gdy┼╝ po prostu wytworzy si─Ö poduszka olejowa po kt├│rej sprz─Ög┼éo b─Ödzie si─Ö ┼Ťlizga┼éo.
tak┼╝e kto nie ryzykuje ten nie jedzie
zakupi┼éem profesjonalny klej do ok┼éadzin ciernych jednosk┼éadnikowy termoutwardzalny 30ml / 16z┼é z przesy┼ék─ů i do dzie┼éa tylko skombinuje ok┼éadziny
oczywi┼Ťcie rezultaty opisz─Ö tutaj
pisz─Ö tego posta tylko dlatego by posiadacze takich wynalazk├│w jak m├│j ju┼╝ nigdy nie mieli problem├│w

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 28 lut 2013, o 18:00 
Weteran

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 pa┼║ 2011, o 12:50
Pochwały: 9
Pojazd: Uziemiony
GG: 38218811
┼╗eby nie robi┼éa si─Ö poduszka mo┼╝esz zrobi─ç naci─Öcia na ok┼éadzinie ,takie co┼Ť jak robi─ů w hamulcach w romecie czyli nacinaj─ů ok┼éadzin─Ö nie w poprzek tylko tak ze skosia \/\/\tak by olej odplywal czy to si─Ö sprawdzi , niewiem mo┼╝esz spr├│bowa─ç XD

100 post 13:45 25.05.2012r :D

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 28 lut 2013, o 20:33 
Elektronik

Do┼é─ůczy┼é(a): 4 lis 2009, o 09:56
Pochwały: 8
Pojazd: Jawa 50 mustang, Romet 50 T-1,Komar MR-232
GG: 11930111
Województwo: Łódzkie
Fabrycznie w tych sprzęgłach okładziny były nacinane. ;-)

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 1 mar 2013, o 10:46 

panowie dzi─Öki macie racj─Ö s─ů naci─Öcia i prawdopodobnie s─ů one niezb─Ödne
wczoraj wzia┼éem do pracy sprz─Ög┼éo i szcz─Öki hamulcowe robili┼Ťmy autopsj─Ö i pr├│by
wysz┼éo jednog┼éo┼Ťnie jest to ten sam materia┼é tak┼╝e czekam na klej i ok┼éadziny i zabieram si─Ö do dzie┼éa

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 20 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 0 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: