Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 31 lip 2013, o 16:30 

Do艂膮czy艂(a): 31 maja 2013, o 22:24
Posty: 6
Pojazd: Romet Ogar 200, Simson S51
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Witam!
Zarejestrowa艂em si臋 jaki艣 czas temu na forum ale nie pisa艂em. Romet dziadka czeka na lepsze czasy i na chwil臋, kiedy ojciec b臋dzie mia艂 wolne, bo ja niestety jestem zielony je艣li chodzi o mechanik臋. Ale marzenie o w艂asnym motorowerze ostatnio spe艂ni艂o si臋, kiedy w nagrod臋 za dobrze zdan膮 matur臋 dosta艂em od rodzic贸w tego oto Simsona S51:

https://plus.google.com/photos/11563837 ... erid=pwrd1

Par臋 rzeczy trzeba z nim zrobi膰. W zwi膮zku z tym mam dwa pytania:
1. Jak wymieni膰 przedni膮 opon臋? W serwisie i stacji kontroli pojazd贸w w Otr臋busach odes艂ano nas z kwitkiem, bo kiedy艣 m臋czyli si臋 4 godziny ze szcz臋kami i w og贸le nie op艂aca im si臋 to robi膰, chyba, 偶e przywieziemy same ko艂o.
2. W Simsonie nie ma licznika (pr臋dko艣ciomierza). Zamontuj臋 rowerowy licznik, ale chcia艂bym te偶 zwyk艂y. Oryginalne liczniki kosztuj膮 na allegro od 80 z艂 do 160 z艂. Troch臋 drogo. Mam natomiast licznik od Ogara. Czy b臋dzie on pasowa艂 i pokazywa艂 prawdziw膮 pr臋dko艣膰? Je艣li nie, to jaki inny licznik by艂by dobry?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 31 lip 2013, o 22:39 przez przem0l, 艂膮cznie edytowano 2 razy

G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, o 17:15 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 5 wrz 2010, o 17:40
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Pochwa艂y: 6
Pojazd: VW Golf III 97'
Romet Ogar 200 85'
Romet M-2 87'

GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
1. Musisz 艣ci膮gn膮膰 ca艂e przednie ko艂o z tych rurek (to s膮 lagi), i wymontowa膰 z niego wszystko, czyli szcz臋ki etc. Potem bierzesz 艂y偶k臋 do k贸艂 i podwa偶asz opon臋 w taki spos贸b aby jedna jej strona wysz艂a z felgi, oczywi艣cie uwa偶aj膮c na d臋tk臋 no i rzecz jasna powietrze z opony musi by膰 spuszczone. Nie wiem jak ci to bardziej precyzyjnie i fachowo wyt艂umaczy膰, niech inni si臋 jeszcze wypowiedz膮, bo dla mnie to jest rzecz istotna :)

2. Licznik do ogara b臋dzie chyba pasowa艂 ale b臋dzie przek艂amywa膰, o ile to ci nie powiem, bo nigdy si臋 z tym nie spotka艂em. Mo偶e poszukaj oryginalnego u偶ywanego licznika od simsona. Do tego musisz kupi膰 link臋 pr臋dko艣ciomierza, a czy ta od simsona b臋dzie pasowa膰 do rometowskiego licznika te偶 nie wiem. Wychodzi na to 偶e je偶eli chcesz mie膰 jaki kol wiek licznik to kup rowerowy, b臋dzie dok艂adny i praktyczny.

_________________


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, o 19:50 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2009, o 20:22
Posty: 1390
Lokalizacja: Jas艂o [RJS]
Pochwa艂y: 28
Pojazd: Honda Civic EG3 D13B7+
MZ ETZ 150
Komar 2350

GG: 0
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Co do zdejmowania opony to ci臋偶ko bedzie napisa膰, masz tu filmik ale to jest opona rowerowa wi臋c nie my艣l 偶e tak 艂atwo p贸jdzie Ci z opon膮 w simku bo jest grubsza, twardsza i nie tak 艂atwo schodzi z obr臋czy wi臋c i 艂y偶ki jakie艣 masywniejsze ni偶 te rowerowa, popro艣 kogo艣 o pomoc to bedzie du偶o 艂atwiej je艣li nigdy sam tego nie robi艂e艣. Uwa偶a膰 trzeba przy zak艂adaniu aby 艂y偶k膮 nie przeci膮膰 d臋tki (a na pocz膮tku do艣膰 czesto si臋 zdarza) 艂y偶ki te偶 powinny g艂adkie i bez ostrych kraw臋dzi.



A pr臋dko艣ciomierz najlepiej kup oryginalny do sima, nie nowy a od kogo艣 za mniejsz膮 kase albo zr贸b sobie p贸艂k臋 i odrazu obrotomierz sobie zamontujesz to ju偶 b臋dzie du偶o lepiej si臋 simek prezentowa艂 :)

_________________


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, o 22:49 

Do艂膮czy艂(a): 31 maja 2013, o 22:24
Posty: 6
Pojazd: Romet Ogar 200, Simson S51
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
DanielGP napisa艂(a):
1. Musisz 艣ci膮gn膮膰 ca艂e przednie ko艂o z tych rurek (to s膮 lagi), i wymontowa膰 z niego wszystko, czyli szcz臋ki etc.

To jest w艂a艣nie najtrudniejsza rzecz dla mnie, jak 艣ci膮gn膮膰 ko艂o, co i jak wymontowa膰? By艂bym bardzo wdzi臋czny, jakby kto艣 to rozpisa艂.
A co do licznika - no c贸偶, to b臋d臋 szuka艂 u偶ywanego pr臋dko艣ciomierza, a na razie kupi艂em najta艅szy licznik rowerowy z 2 funkcjami, wi臋cej nie potrzeba.

Hunted, my艣la艂em ju偶 o tym, to bardzo dobry pomys艂 :) .

A zapytam si臋 jeszcze o jedn膮 rzecz. 艢wiat艂o w Simsonie dzia艂a jakby by艂o na dynamo, przy dodaniu gazu mocniej, przy zwolnieniu s艂abiej. A przecie偶 tam jest akumulator. Tak powinno by膰? Dodam jeszcze, 偶e na 3 pozycji ga艣nie wszystko (chyba 偶e co艣 pomyli艂em z t膮 pozycj膮, tj. 1 pozycja to jest ta pozioma i kluczyka nie mo偶na ju偶 wyj膮膰?).
Przepraszam za mo偶e g艂upie pytania, ale chc臋 si臋 dowiedzie膰, 偶eby Simsonka nie zniszczy膰.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 31 lip 2013, o 23:06 przez przem0l, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, o 22:56 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 5 kwi 2010, o 12:20
Posty: 6315
Lokalizacja: WUR
Pochwa艂y: 28
Pojazd: YYyyy
GG: 0
Wojew贸dztwo: Zachodniopomorskie
Najta艅szy licznik ze swojego do艣wiadzczenia Ci powiem po prostu si臋 wy艂膮czy. W chi艅czyku mi dzia艂a艂, w simsonie ju偶 nie.
Co do rozbierania przodu to tak. Luzujesz w ladze t膮 ma艂膮 艣rubk臋 kt贸ra zaciska si臋 na o艣ce. Potem o艣ka, odkr臋casz nakr臋tk臋 na 艣rub臋 19. Z drugiej strony o艣ki wk艂adasz 艣rubokr臋t/pr臋cik, cokolwiek 偶eby zablokowa膰 aby si臋 nie obraca艂a przy odkr臋caniu. Odkr臋casz wyjmujesz o艣k臋 i ko艂o z wk艂adem. A i zdejmujesz link臋 hamulca. :)

Autor postu otrzyma艂 pochwa艂臋

_________________
T P S k&rwa! xD Specjalysta, znafca, cz艂onek 艂awy oburzonych. xD
"Dla klyenta wszystko, nawet ukurzy膰 moge."



G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, o 23:12 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 5 wrz 2010, o 17:40
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Pochwa艂y: 6
Pojazd: VW Golf III 97'
Romet Ogar 200 85'
Romet M-2 87'

GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Co do tego Dynamo, to jest normalne. Z tego co mi wiadomo akumulator masz do zasilania kierunkowskaz贸w oraz 艣wiat艂a stop. Przednie 艣wiat艂o powinno tak dzia艂a膰 je偶eli masz "platyniarza", czyli nie zap艂on bezstykowy a zap艂on platynowy (przerywacz). Poczytaj troch臋 o tym. Po prostu dodaj膮c wi臋cej gazu, cewki 艣wietlne generuj膮 wi臋cej pr膮du po przez szybciej obracaj膮ce si臋 magneto na zap艂onie, przez co 艣wiat艂a mocniej 艣wiec膮 ;)

_________________


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 2 sie 2013, o 11:27 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 1 sie 2013, o 12:16
Posty: 50
Lokalizacja: Cz臋stochowa
Pochwa艂y: 1
Pojazd: z艂om team:simson/romet/polonez
GG: 2739137
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
przem0l napisa艂(a):
2. W Simsonie nie ma licznika (pr臋dko艣ciomierza). Zamontuj臋 rowerowy licznik, ale chcia艂bym te偶 zwyk艂y. Oryginalne liczniki kosztuj膮 na allegro od 80 z艂 do 160 z艂. Troch臋 drogo. Mam natomiast licznik od Ogara. Czy b臋dzie on pasowa艂 i pokazywa艂 prawdziw膮 pr臋dko艣膰? Je艣li nie, to jaki inny licznik by艂by dobry?

Pozdrawiam

Powinien wskazywa膰 tak samo bo komunistyczne sprzety zazwyczaj mia艂y to samo prze艂o偶enie w licznikach,dla pewno艣ci zobacz w liczniku od Ogara jego prze艂o偶enie,powinno by膰 wybite od spodu K=1 lub K=1000.
przem0l napisa艂(a):
A zapytam si臋 jeszcze o jedn膮 rzecz. 艢wiat艂o w Simsonie dzia艂a jakby by艂o na dynamo, przy dodaniu gazu mocniej, przy zwolnieniu s艂abiej. A przecie偶 tam jest akumulator. Tak powinno by膰? Dodam jeszcze, 偶e na 3 pozycji ga艣nie wszystko (chyba 偶e co艣 pomyli艂em z t膮 pozycj膮, tj. 1 pozycja to jest ta pozioma i kluczyka nie mo偶na ju偶 wyj膮膰?).
Przepraszam za mo偶e g艂upie pytania, ale chc臋 si臋 dowiedzie膰, 偶eby Simsonka nie zniszczy膰.
Pozdrawiam

W simsonie akumulator s艂u偶y do zasilania,klaksonu,kierunkowskaz贸w,postoj贸wki z przodu i pod艣wietlenia licznika,oczywi艣cie 艣wiat艂a te偶 da si臋 zrobi膰 z akumulatora,ale w simsonach jest za s艂abe 艂adowania i akumulator zaraz padnie,na 3 pozycji to masz prawid艂owo,ma silnik gasn膮c a 艣wieci膰 si臋 tylko 艣wiat艂a postojowe.

Autor postu otrzyma艂 pochwa艂臋


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 0 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net