Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 13 maja 2024, o 16:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin dzia艂u


1. Zr贸b wszystko opisane w TYM w膮tku!
2. Je艣li nie pomo偶e, u偶yj opcji szukaj!
3. Je艣li nic nie znajdziesz, pisz膮c temat z pytaniem dok艂adnie opisz problem z maszyn膮, pami臋taj! Nie jeste艣my wr贸偶kami! :)
4. Ka偶dy problem opisz w osobnym temacie
5. Je艣li dopisa艂e艣 objawy do swojego ostatniego postu napisz prywatn膮 wiadomo艣膰 do moderacji o od艣wie偶enie tematu!



Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 12 lis 2013, o 16:23 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Witam wszystkich. Przeszukuj膮c forum nie znalaz艂em odpowiedzi na moje pytania, wi臋c postanowi艂em napisa膰 ten temat. Posiadam silnik jawki 50, kt贸ry zamierzam wyremontowa膰. Prace s膮 na etapie przygotowa艅 do sk艂adania. Silnik jest rozebrany w ca艂o艣ci, elementy odczyszczone i zakupione nowe w miejsce tych zu偶ytych. Po zakupie 艂o偶ysk i wprawieniu w kartery okaza艂o si臋, 偶e 艂o偶yska nie s膮 oznaczone luzem C3 (sprawdzi艂em dok艂adnie na opakowaniach). 艁o偶yska s膮 polskie, z tego co wiem bdb. jako艣ci. Nie wiem jak brak luzu C3 mo偶e wp艂yn膮膰 na prac臋 silnika i zu偶ycie element贸w. Osobi艣cie obawiam si臋 zwi臋kszonego tarcia po porz膮dnym nagrzaniu silnika... Bardzo prosi艂bym o odpowiedzi os贸b maj膮cych jakie艣 do艣wiadczenie w tym temacie, mo偶e kto艣 z u偶ytkownik贸w mia艂 podobny problem? Pozdrawiam.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 lis 2013, o 16:51 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwa艂y: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
enthusiastic napisa艂(a):
Przeszukuj膮c forum nie znalaz艂em odpowiedzi na moje pytania, wi臋c postanowi艂em napisa膰 ten temat.

Serio?
post32656.html#p32656 <- Minuta szukania.
Wszystko na temat. Do zamkni臋cia.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 lis 2013, o 20:33 
ModTeam
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 pa藕 2009, o 08:49
Posty: 1227
Lokalizacja: L臋dziny
Pochwa艂y: 9
Pojazd: Ogar 200, Aprilia Leonardo 150
GG: 8090211
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
A teraz m艂ody nie obra偶aj si臋 jakby co tylko po艣lij Emgieerowi s艂ita艣nego kusiczka i przegl膮dnij forum na spokojnie.. ;-) Drugi raz nie b臋dzie tak mi艂o.. :idea:

_________________


Apka na fejsie: https://www.facebook.com/apriliars125gsbydziku/?ref=hl


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 lis 2013, o 22:37 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 15 lut 2010, o 20:53
Posty: 1909
Lokalizacja: Tarnowskie G贸ry
Pochwa艂y: 16
Pojazd: VW Golf 4 98'
GG: 25175310
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Powiem tak, 艂o偶yska z luzem c3, c4, c5 s膮 przeznaczone do odpowiednich obrot贸w. Nie mo偶na poda膰 jednak do jakich pr臋dko艣ci s膮 przeznaczone ze wzgl臋du na to, 偶e ka偶dy rozmiar i rodzaj 艂o偶yska ma swoje indywidualne obroty. Dla jednego przy obrotach rz臋du 10tys. obr. b臋dzie wymagany luz c3, a dla drugiego mo偶e to by膰 ju偶 luz c5. Dla silnika jawki i podobnych kt贸re sobie kr臋c膮 te swoje obroty polecam 艂o偶yska z luzem c3, po prostu zwyk艂e, bez luzu najzwyczajniej w 艣wiecie mo偶e nie wytrzyma膰.

Pozdrawiam.

Autor postu otrzyma艂 pochwa艂臋

_________________
"640 KB pami臋ci operacyjnej powinno ka偶demu wystarczy膰." - Bill Gates, 1981r.

"Chamownia to takie miejsce gdzie si臋 chamy spotykaj膮 i wymieniaj膮 wykresami..."


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lis 2013, o 22:43 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Dzi臋ki za wyja艣nienia. Sprawdzi艂em konkretnie: 艂o偶yska kt贸re by艂y wprawione wcze艣niej w kartery nie mia艂y luzu C3 i by艂y w do艣膰 dobrym stanie po du偶ym przebiegu. Postanowi艂em za艂o偶y膰 艂o偶yska bez luzu i przetestowa膰 to w praktyce, a p贸藕niej da膰 zna膰 na forum jak silnik na nich chodzi, czy nie jest przeci膮偶ony, itd...
Jestem nowym u偶ytkownikiem i za bardzo jeszcze nie wiem jak korzysta膰 z forum. Ucz臋 si臋 dopiero i powoli zaczynam "ogarnia膰" na czym polega efektywne szukanie odpowiedzi w艣r贸d starych temat贸w. Tak wi臋c pragn臋 prosi膰 o wyrozumia艂o艣膰 ;)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 0 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net