Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 27 kwi 2024, o 11:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin dzia艂u


1. Zr贸b wszystko opisane w TYM w膮tku!
2. Je艣li nie pomo偶e, u偶yj opcji szukaj!
3. Je艣li nic nie znajdziesz, pisz膮c temat z pytaniem dok艂adnie opisz problem z maszyn膮, pami臋taj! Nie jeste艣my wr贸偶kami! :)
4. Ka偶dy problem opisz w osobnym temacie
5. Je艣li dopisa艂e艣 objawy do swojego ostatniego postu napisz prywatn膮 wiadomo艣膰 do moderacji o od艣wie偶enie tematu!



Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 13 sie 2014, o 16:11 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 gru 2010, o 10:29
Posty: 293
Lokalizacja: Zabrze
Pochwa艂y: 12
Pojazd: Ogar 200, VW Golf III
GG: 1362113
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Hej, mam pytanie, nie wiem jak to fachowo nazwa膰, ale podczas jazdy "wyrwa艂o" 艣wiece zap艂onow膮. Wszystko by艂o ok, zatrzyma艂em si臋, wy艂膮czy艂em silnik, po chwili z lekkim trudem, ale uruchomi艂em go znowu (wcze艣niej startowa艂 bez problemu) po przejechaniu kilkunastu metr贸w us艂ysza艂em tylko "strza艂", po czym zorientowa艂em si臋, 偶e 艣wieca wisi tylko na tym kablu WN, ju偶 niestety poza cylindrem.
Po tym zdarzeniu zar贸no gwint 艣wiecy jak i g艂owicy nie nosi 偶adnych znamion uszkodzenia, dodam, 偶e po chwili wkreci艂em 艣wiece na swoje miejsce i bez problemu mog艂em kontynuowa膰 jazd臋.

Jaka mo偶e by膰 tego przyczyna? Nie mam klucza dynamometrycznego, wi臋c 艣wiece zawsze dokr臋ca艂em z wyczuciem, aby nie uszkodzi膰 gwintu. Mo偶e by艂a za s艂abo dokrecona, a mo偶e ma to zwiazek z czym艣 innym? Mam wra偶enie, 偶e chyba za du偶o paliwa dop艂ywa do ga藕nika, mo偶e co艣 w t臋 stron臋?

Przed tym zdarzeniem je藕dzi艂em ca艂y dzie艅 i silnik pracowa艂 r贸wno i nie wydawa艂 偶adnych niepokoj膮cych d藕wiek贸w. Nie cz臋sto u偶ywam motoroweru, mo偶na powiedzie膰 偶e wiekszos膰 swojego 偶ycia sp臋dza w piwnicy, ale po wyciagnieciu uruchomi艂 si臋 bez problemu, za pierwszym razem, po conajmniej roku przerwy.

Nie mam do艣wiadczenia w tej kwestii, a ch臋tnie dowiedzia艂bym si臋 czym to mog艂o by膰 spowodowane. Dzi臋ki za odpowiedzi, pozdrawiam.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 sie 2014, o 17:34 
VIP

Do艂膮czy艂(a): 25 lip 2010, o 14:12
Posty: 2137
Lokalizacja: Okolice Gda艅ska
Pochwa艂y: 31
Pojazd: Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Pomorskie
Skoro gwinty nie maj膮 艣lad贸w uszkodze艅 to obstawiam, 偶e to przez zbyt s艂abe dokr臋cenie. Po prostu 艣wieca si臋 ci膮gle odkr臋ca艂a po trochu a偶 kompresja j膮 "wyrzuci艂a".

_________________
Podpis zbyt rozbudowany : poka偶 podpis


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 sie 2014, o 18:03 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 1 lip 2009, o 22:18
Posty: 4488
Lokalizacja: Pozna艅
Pochwa艂y: 83
Pojazd: Ogar 200, MZ ETZ 150, Suzuki GSX 250, Volvo V70
GG: 0
Wojew贸dztwo: Wielkopolskie
Mia艂em raz tak samo, za s艂abo dokr臋cona.
Tyle ;)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 14 sie 2014, o 11:59 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 gru 2010, o 10:29
Posty: 293
Lokalizacja: Zabrze
Pochwa艂y: 12
Pojazd: Ogar 200, VW Golf III
GG: 1362113
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Hmm, brzmi logicznie. Dzi臋ki za odpowiedzi Panowie ;)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 14 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net