Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 29 mar 2024, o 13:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin dzia艂u


1. Zr贸b wszystko opisane w TYM w膮tku!
2. Je艣li nie pomo偶e, u偶yj opcji szukaj!
3. Je艣li nic nie znajdziesz, pisz膮c temat z pytaniem dok艂adnie opisz problem z maszyn膮, pami臋taj! Nie jeste艣my wr贸偶kami! :)
4. Ka偶dy problem opisz w osobnym temacie
5. Je艣li dopisa艂e艣 objawy do swojego ostatniego postu napisz prywatn膮 wiadomo艣膰 do moderacji o od艣wie偶enie tematu!



Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 13 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: CDI problem
PostNapisane: 23 lut 2015, o 21:30 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2012, o 19:06
Posty: 12
Pojazd: ogar 200 86 r.
GG: 0
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Witam!
Od pewnego czasu mam u siebie w ogarze 200 zainstalowany zap艂on CDI. Jako, 偶e nie chcia艂o mi si臋 przewija膰 cewki do zasilenia modu艂u zastosowa艂em transformator 220V/12V 0.5A. Niestety to trafo jest mi potrzebne no innych cel贸w i postanowi艂em zakupi膰 inne o parametrach 230V/9V 0.7A. Jak si臋 okaza艂o na tym nowym trafo ogar ma problem z wej艣ciem na obroty pod obci膮偶eniem na 3 biegu. Na luzie tak samo jak na 1 czy 2 wkr臋ca si臋 pi臋knie i nic nie tnie, z odpalaniem te偶 nie ma problem贸w. Nie wiem z czym to mo偶e by膰 zwi膮zane skoro parametry maj膮 podobne powiedzia艂bym nawet, 偶e ten nowy transformatorek ma lepsze. Je艣li kto艣 wie w czym mo偶e le偶e膰 wina to prosz臋 o jakie艣 rady.
Z g贸ry dzi臋ki za odpowiedzi. Pozdro!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂: Re: CDI problem
PostNapisane: 24 lut 2015, o 00:29 
Elektronik
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 wrz 2010, o 18:17
Posty: 947
Pochwa艂y: 44
Pojazd: komar-2biegi,Nissan Navara double CAB,Quad 110
GG: 0
Wojew贸dztwo: Warm.-maz.
Paliwa ma wystarczaj膮c膮 ilo艣膰? daj wi臋ksze wyprzedzenie zap艂onu i zwi臋ksz przerw臋 na 艣wiecy,mo偶e pomoe.

_________________
http://chomikuj.pl/mewa.51


Ostatnio edytowano 26 lut 2015, o 23:41 przez Mc.Ruzga, 艂膮cznie edytowano 1 raz
Grubo...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂: Re: CDI problem
PostNapisane: 26 lut 2015, o 21:27 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2012, o 19:06
Posty: 12
Pojazd: ogar 200 86 r.
GG: 0
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Co do paliwa to mam amala 19 z dysz膮 80 i 艣wiec臋 wypala na br膮zowo wi臋c z tym powinno by膰 ok. Je艣li chodzi o zap艂on to w艂a艣nie pokombinuj臋 w og贸le sprawdz臋 czy na obydw贸ch transformatorach zap艂on jest w tym samym momencie(chocia偶 nie wiem czy to mo偶liwe 偶eby si臋 przestawia艂). Na 艣wiecy mam przerw臋 0.4mm bo jak by艂a wi臋ksza to na ciep艂ym silniku skaka艂a czerwona iskra i s艂abo odpala艂 ale to by艂o na starym trafo tak偶e te偶 sprawdz臋. Dzi臋ki za zainteresowanie :)
edit:
Narazie pogoda nie dopisuje i nie mam jak sprawdzi膰 jak to je藕dzi ale zauwa偶y艂em, 偶e na 艣wiecy kilka iskier skacze :-( . Dodatkowo przy 艣rednich obrotach ma tak膮 przerw臋 przy przyspieszaniu ale po chwili dalej ci膮gnie.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂: Re: CDI problem
PostNapisane: 27 lut 2015, o 23:19 
Elektronik
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 wrz 2010, o 18:17
Posty: 947
Pochwa艂y: 44
Pojazd: komar-2biegi,Nissan Navara double CAB,Quad 110
GG: 0
Wojew贸dztwo: Warm.-maz.
Powinna by膰 tylko jedna iskra na 艣wiecy.

_________________
http://chomikuj.pl/mewa.51


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂: Re: CDI problem
PostNapisane: 28 lut 2015, o 09:37 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 gru 2013, o 22:32
Posty: 589
Lokalizacja: Kielcza
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ogar 200
WSK 175
Ogar 200 4T swap

GG: 0
Wojew贸dztwo: Opolskie
Ten przeskok wielu iskier w kr贸tkim czasie (czyli chyba na raz tak jak ma to miejsce w przypadku autora tematu dadumari 偶eby bylo jasne) razem z niewra偶liwo艣ci膮 na rezystencj臋 bocznikuj膮c膮 to jedna z zalet cdi dzi臋ki kt贸rej silnik lepiej odpala, gdy jest zimny i iskry posiadaj膮 powtarzaln膮 energi臋 (dzi臋ki czemu silnik pracuje r贸wno).
Czy jako艣 tak
Zaczerpni臋te z wiki. Jak kto艣 ma w膮tpliwo艣ci do mojego posta to odsy艂am do ciotki wiki xd

_________________
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/rQjR/


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂: Re: CDI problem
PostNapisane: 28 lut 2015, o 17:03 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2012, o 19:06
Posty: 12
Pojazd: ogar 200 86 r.
GG: 0
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Tak w艂a艣nie kilka iskier na raz mia艂em na my艣li. Nie wiedzia艂em 偶e cdi tak dzia艂a.
Co to tego co mia艂em posprawdza膰 to tak:
-paliwo jest ok
-przerwa na 艣wiecy testowana te偶 nic nie zmienia
-wyprzedzenie zap艂onu nic nie zmienia
Moto nie przerywa na 艣rednich tylko na tym starym trafo. Je艣li chodzi o jazd臋 to na jedynce jest to odczuwalne jako chwilowy spadek mocy ale tutaj szybko przechodzi i ci膮gnie dalej, na drugim biegu problem jest ju偶 wiele bardziej dotkliwy ale te偶 si臋 jako艣 rozp臋dzi. Na trzecim biegu zaczyna przerywa膰 przy ok 45kmh i rozp臋dza si臋 do 50 ale ca艂y czas szarpie(nie wkr臋ci si臋 na takie obroty na kt贸rych ju偶 nie przerywa). Chyba pozostanie mi jazda na tym starym trafo ew. b臋d臋 musia艂 przewin膮膰 kiedy艣 t膮 cewk臋 ale jak by kto艣 mia艂 jeszcze jakie艣 propozycje to ch臋tnie posprawdzam.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂: Re: CDI problem
PostNapisane: 28 lut 2015, o 19:07 
Elektronik
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 wrz 2010, o 18:17
Posty: 947
Pochwa艂y: 44
Pojazd: komar-2biegi,Nissan Navara double CAB,Quad 110
GG: 0
Wojew贸dztwo: Warm.-maz.
Jak zaczniesz przewija膰 cewk臋 CDI musisz wiedzie膰 kilka podstawowych wiadomo艣ci:drut musi mie膰 艣rednic臋 0,12mm nie mniejsz膮,co kilka warstw posmarowa膰 lakierem,偶eby sklei膰 waratwy i tak do wype艂nienia.
Wymie艅 艣wiec臋,bo co piszesz wygl膮da to na przebicie na 艣wiecy.Jaka cewka zap艂onowa?.

_________________
http://chomikuj.pl/mewa.51


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂: Re: CDI problem
PostNapisane: 9 mar 2015, o 16:19 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2012, o 19:06
Posty: 12
Pojazd: ogar 200 86 r.
GG: 0
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Sprawdza艂em na r贸偶nych 艣wiecach wi臋c to nie to, dobrze 艣miga tylko na starym trafo. Cewka zap艂onowa oryginalna.
EDIT:
Przeczyta艂em gdzie艣 偶e pod艂膮czenie trafo odwrotnie biegunami mo偶e pom贸c i faktycznie na razie przesta艂o odcina膰 :) .


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂: Re: CDI problem
PostNapisane: 9 mar 2015, o 17:24 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 gru 2013, o 22:32
Posty: 589
Lokalizacja: Kielcza
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ogar 200
WSK 175
Ogar 200 4T swap

GG: 0
Wojew贸dztwo: Opolskie
Im cienszy drut tym lepiej, przyda艂 by si臋 dost臋p do maszyny kt贸ra zawin臋艂a by 0.12 heh. Jurek, czemu nie moze by膰 cienszy od 0.12?
Zamiast przewijac mozna dac transformator z radia czg czegos podobnego byle 6V/220V

_________________
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/rQjR/


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂: Re: CDI problem
PostNapisane: 11 mar 2015, o 14:25 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2012, o 19:06
Posty: 12
Pojazd: ogar 200 86 r.
GG: 0
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Kurde zauwa偶y艂em, 偶e strasznie si臋 zap艂on op贸藕nia wraz z obrotami(pod stroboskopem to fajnie wida膰). Ciekawe czy to lampa nie nad膮偶a czy mo偶e trafo albo kt贸ra艣 z cz臋艣ci ca艂ego uk艂adu. Mo偶e nagram jaki艣 film to zobaczycie jak to wygl膮da. Czyta艂em gdzie艣, 偶e w simsonie kto艣 zaobserwowa艂 co艣 podobnego z tym, 偶e u niego to op贸藕nienie by艂o mniejsze.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 13 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 2 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net