Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lut 2016, o 22:02 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, o 20:36
Posty: 150
Lokalizacja: krzywda,łukowski, lubelskie
Pojazd: Romet ogar 200 komar 2350 romet 2375
GG: 0
Województwo: Lubelskie
Corei napisał(a):
Zetka123 napisał(a):
Dlaczaczego innym osobom normalnie zarejestrowali bez rzeczoznawcy?
Przecież wyrejestrowany przed 97 a więc moge normalnie zarej.
Ma wszystkie umowy dowód blachy czyli pełną dokumentacje a nie moge go ku**a zarejestrować? -_-


Ale jak Ci bar...ie tłumaczyłem, że NIE ZAREJESTRUJESZ BEZPOŚREDNIO pojazdu wyrejestrowanego i data wyrejestrowania nie ma ZUPEŁNIE NIC do tego, to nieee, Ty wiesz lepiej, Ty widziałeś. Nieważne, że ja to robiłem, że znam prawo dotyczące tego, diagnostów i rzeczoznawców, Ty wymyśliłeś lepiej.
Inni zarejestrowali normalnie bo mieli zarejestrowane motorowery lub robili to przed unieważnieniem tej ustawy (była taka kiedyś, teraz nie obowiązuje), która pozwalała na ponowną rejestrację pojazdów wycofanych z rejestru tymczasowo przed 97r. (od 97r. nie można już było wyrejestrować pojazdu tymczasowo).
Ta Twoja dokumentacja jest całe gówn0 warta, pojazd został wycofany z rejestru i teraz aby go zarejestrować MUSISZ zrobić opinię rzeczoznawcy, i tu są dwie opcje:
Pojazd unikatowy - białe tablice, normalna rejestracja, tylko wpis w dowodzie "pojazd unikatowy" (do tego przydadzą Ci się dokumenty jakie masz).
Pojazd zabytkowy - żółte tablice, dużo więcej zachodu, w zasadzie wszystko ustalane z konserwatorem zabytków (pojazd wpisany będzie na listę zabytków, tutaj dokumenty nie są aż tak ważne).

Zetka123 napisał(a):
Bo na pewno nie będę wydawał 200zł


No nie będziesz wydawał 200PLN, bo taka opinia na pojazd unikatowy kosztuje 250PLN :).


Rejestrowali normalnie ok rok temu a wtedy ta ustawa już chyba była tak?
Z tego co jeszcze podpytałem na innym forum możliwe jest to przez niewiedze pracowników

Dodano: 9 lutego 2016, o 21:02

+ ta rejestracja na unikat jest droga? O co z nią chodzi bo pierwsze słysze...

_________________
Romet Ogar 200 - nic wiecej do szczęścia nie potrzebne


Ostatnio edytowano 9 lut 2016, o 22:45 przez Zetka123, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 lut 2016, o 22:21 
Styler

Dołączył(a): 23 lip 2013, o 11:16
Posty: 734
Lokalizacja: Krosno (RKR)
Pochwały: 10
Pojazd: Audi A4 B5
GG: 0
Województwo: Podkarpackie
Więc tak:
Od zwykłej rejestracji różni się tym, że musisz mieć opinię rzeczoznawcy(ceny różne) i najpierw WK wydaje Ci tablicę tymczasową z czerwonymi literami + miękki dowód (u mnie to był koszt 37,75zł), abyś dopiero wtedy mógł go ubezpieczyć (w tym samym dniu) i zrobić przegląd. Po tym idziesz po białą tablicę + miękki dowód, a po miesiącu po twardy dowód. To tak w wielkim skrócie - u mnie tak było.
Do kosztów normalnej rejestracji + przeglądu + OC dodaj sobie wypisane wyżej koszty.
Jakubie - patrz na PW.

_________________
Zapraszam na mój kanał na YT:
https://m.youtube.com/channel/UC9x54uyzY19D-oAkXN7e9Pg

60/4 "SuperSimo"
http://www.forum.ogar200.pl/85-supersimo-60-4-paul-a-t17125.html


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 lut 2016, o 23:03 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, o 20:36
Posty: 150
Lokalizacja: krzywda,łukowski, lubelskie
Pojazd: Romet ogar 200 komar 2350 romet 2375
GG: 0
Województwo: Lubelskie
Chyba tak zrobie... jeszcze zależy wszystko od ceny rzeczoznawcy. Jeżeli to będzie wiecej niz 200zł to raczej już kupie dokumenty i przebije nr ramy :/

Dodano: 9 lutego 2016, o 22:03

ew. nie tańsze byłoby kupić papiery normalnie i przebić nr na moja rame a potem zaprawke dac na to? I tak ogar do remontu więc bym to ładnie zamaskował
ps. Paul Rometowiec masz może fb? wyślij linka do profilu na pw

_________________
Romet Ogar 200 - nic wiecej do szczęścia nie potrzebne


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 lut 2016, o 23:36 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2012, o 19:25
Posty: 848
Lokalizacja: Zadupie...kajś pod Olkuszem
Pochwały: 7
Pojazd: Ford
GG: 23883780
Województwo: Małopolskie
Dokumenty z ramą, potrafią kosztować ponad te dwie stówy. I radze Ci przyjacielu patrzeć co piszesz, bo to internet, a to o czym piszesz jest nie legalne.
Ja dla świętego spokoju na Twoim miejscu wyłożyłbym te dwie stówy i miał wszystko gdzieś.

_________________
Nic na siłę, wszystko młotkiem :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 lut 2016, o 23:53 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2013, o 13:13
Posty: 918
Pochwały: 20
Pojazd: ...
GG: 997
Województwo: Lubelskie
Ja bym się pozbył takiego motoroweru albo nie rejestrował tylko po prywatnych/wiejskich terenach jeździł. Chyba, że Ci się uda dorwać ramę z kwitem w porządku (zarejestrowaną, ze zgodnymi, fabrycznymi numerami) tanio i szybko to tylko tak.
Przebijanie odradzam z prostego względu - jeśli tego dużo nie robiłeś, nie zrobisz ładnie i równo jak w fabryce.
A diagnosta na przeglądzie ma prawo (a wręcz obowiązek) wezwać policję jeśli zobaczy, że numer nadwozia/ramy został sfałszowany (przebity) i grozi za to bodajże do 3 lub 5 (nie pamiętam) lat więzienia (jest to uznawane jako fałszowanie dokumentów).
Wierz mi, ja ostatnio o tym pogadałem z wieloletnim diagnostą, nie opłaca się narażać dla jakiegoś starego motoroweru.

_________________
Jest: Jawa 50 typ 20p, WSK (125) M06B3, Yamaha YM 50 Breeze, FSO Polonez Caro 1.6GLi, Daewoo-FSO Polonez Kombi 1.6MPi.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net