Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 21:49 

Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2015, o 11:33
Posty: 7
Pojazd: Simson S51B Comfort
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Witam!
M贸j simek po remoncie silnika i przejechaniu 206km ma problem ze sprz臋g艂em. Po remoncie by艂o wszystko dobrze ale kt贸rego艣 razu podczas jazdy i zatrzymaniou si臋 na skrzy偶owaniu zgas艂. Odpali艂em bez problemu i chcia艂em ruszy膰. Wcisn膮艂em wi臋c sprz臋g艂o i wrzuci艂em jedynk臋 a simek zgas艂. Zepchn膮艂em go na chodnik i zn贸w odpali艂em na podn贸偶kach bez problemu. Gdy wsiad艂em i wrzuci艂em 1 to zn贸w mi zgas艂. Jako艣 dojecha艂em do domu. Pr贸bowa艂em najpierw regulacji przy klamce ale nic nie daje. Potem odkr臋ci艂em 艣rub臋 na 艣rodku tarcz sprz臋g艂owych i regulowa艂em kieruj膮c si臋 zasadami tak jak na filmie Simson Lehrvideo. W ko艅cu nie widz膮c widocznych efekt贸w rozebra艂em kosz sprz臋g艂owy i wymieni艂em tarcze sprz臋g艂owe na nowe DDR, blach臋 spr臋偶yst膮(s艂oneczko) i d藕wigni臋 z prawj strony do kt贸rej zaczepiona jest linka sprz臋g艂a. Wcze艣niej by艂y wymienione przek艂adki blaszane mi臋dzy tarczami. Podk艂adki dystansowe na wa艂ku mi臋dzy segerem a koszem jest dobrana i mi臋dzy koszem sprz臋g艂owym a tarczami te偶 jest podk艂adka dystansowa. Wcze艣niej sprz臋g艂o by艂o za艂o偶one z 艂o偶yskiem oporowym od Jack Motors ale odkr臋ca艂a si臋 艣ruba regulacyjna na 艣rodku sprz臋g艂a a 偶eby j膮 dokr臋ci膰 to trzeba by艂o zdejmowa膰 lew膮 pokryw臋 silnika. Zdj膮艂em wi臋c w ko艅cu to 艂o偶ysko i za艂o偶y艂em tak jak w oryginale. W mi臋dzyczasie zauwa偶y艂em przy dokr臋caniu tej 艣rubki na 艣rodku (jak by艂o jeszcze 艂o偶ysko oporowe) 偶e w oleju jest du偶o opi艂k贸w metalu. Przy kolejnej pr贸bie dokr臋cenia tej 艣rubki by艂o tych opi艂k贸w naprawd臋 du偶o-tak 偶e ca艂y olej wyla艂em bo si臋 nie nadawa艂 do zalania.Linka(pancerz) sprawdzone. Nie mam ju偶 pomys艂u co dalej. Chyba czeka mnie rozpo艂owienie silnika, cho膰 chcia艂bym tego unikn膮膰. Mo偶e ma kto艣 jaki艣 pomys艂. Czy mo偶na rozebra膰 silnik zdejmuj膮c tylko praw膮 stron臋 a wszystko z lewej aby zosta艂o? Oczywi艣cie zdejmuj膮c wcze艣niej cylinder, zap艂on, z臋batk臋 zdawcz膮. Dodam, 偶e wszystkie cz臋艣ci kupione u Jack Motors wi臋c s膮 dobrej jako艣膰i. Sttara艂em si臋 kupowa膰 MZA lub orygina艂.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 23:56 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Po co chcesz rozpo艂awia膰 silnik, skoro ca艂y mechanizm sprz臋g艂a masz po lewej stronie, a d藕wigni臋 z prawego karteru da si臋 wyj膮膰 bez rozpo艂awiania?
Jak przebiega rozsprz臋glanie? Czy jest niby ok i normalnie jest op贸r przy wyciskaniu d藕wigni, czy co艣 si臋 dzieje, czy wpada?
Ja mam 艂o偶ysko wyciskowe jeszcze za czas贸w zestaw贸w Chylo0 i nie mam problem贸w z regulacj膮.

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 11 kwi 2016, o 08:12 

Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2015, o 11:33
Posty: 7
Pojazd: Simson S51B Comfort
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Op贸r jest i to a偶 za du偶y, bo jak naciskam r膮czk臋 sprz臋g艂a to trzeba u偶y膰 du偶ej si艂y a tarcze mo偶e wykonaj膮 ruch rz臋du 1mm co jest za ma艂o aby rozprz臋gli膰. Te trzy wa艂ki s膮 i jak jest z艂o偶one sprz臋g艂o to wystaj膮 nawet oko艂o 1-2mm z otworu w wa艂ku sprz臋g艂owym. Przy braku oleju( jak zdj臋ta pokrywa boczna to r贸偶ne metaliczne d藕wi臋ki si臋 wydobywaj膮 ale to raczej normalne w tej sytuacji. Zastanawia mnie bardzo sk膮d mia艂em tak du偶o opi艂k贸w metalu. jedyne jeszcze co mi przychodzi do g艂owy to, 偶e jak mi si臋 odkr臋ca艂a nakr臋tka na regulacji sprz臋g艂a to raz mia艂em tak膮 sytuacj臋 na samym pocz膮tku 偶e zakr臋ci艂em kontruj膮c膮 nakr臋tk臋 a potem jej nie by艂o i sprz臋g艂o by艂o poluzowane. Wtedy te偶 mia艂em za艂o偶one to 艂o偶ysko oporowe w zestawie od Jack Motors. Tak co艣 kojarz臋 ale nie jestem pewny ju偶 czy to by艂 tylko m贸j zamys艂 aby tak zrobi膰 czy tak zrobi艂em. Fakt jest taki, 偶e opi艂ki by艂y i to du偶o.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 11 kwi 2016, o 21:57 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Wszystko zale偶y jakie masz jeszcze popychacze i jak ustawia si臋 teraz d藕wignia sprz臋g艂a w silniku, jest prostopadle do osi jazdy, czy inaczej?

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 11 kwi 2016, o 22:32 

Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2015, o 11:33
Posty: 7
Pojazd: Simson S51B Comfort
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Popychacze mam oryginalne i drugie od Jack Motors. Dzi艣 sprawdzi艂em jeszcze jak je wypycha przy naciskaniu r膮czki sprz臋g艂a. Ruch jest oko艂o 3-4mm. Sprawdza艂em wciskaj膮c 艣rubokr臋tem a z drugiej strony naciska艂em na d藕wigni臋. D藕wignia przy silniku jest ustawiona tak, 偶e popychacze s膮 pod k膮tem 90 stopni. Nie rozumiem tego. Teoretycznie powinno by膰 wszystko super. Sam docisk tarcz po z艂o偶eniu sprawdza艂em w imadle wk艂adaj膮c z jednej strony 艣rub臋 aby imitowa艂a ruch popychaczy i tarcze si臋 rozchodzi艂y.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 11 kwi 2016, o 22:56 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Jakiego koloru by艂y opi艂ki?
I czy by艂y tylko przy tarczy z JM czy na oryginalnej te偶? Popychacze z JM s膮 popychaczami z igie艂ek 艂o偶yskowych?

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 12 kwi 2016, o 10:13 

Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2015, o 11:33
Posty: 7
Pojazd: Simson S51B Comfort
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Opi艂ki by艂y metaliczne. By艂y tylko przy tarczy z 艂ozyskiem oporowym od JM. Potem po kilku zalaniach olejem ilo艣膰 opi艂k贸w zmiejszy艂a si臋 do minimum-praktycznie wcale. Popychacze s膮 dobre-proste. Nie wida膰 na nich 艣lad贸w dzia艂ania.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net