Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwi 2017, o 10:52 
Styler
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2009, o 13:12
Posty: 4692
Lokalizacja: Dynów
Pochwały: 69
Pojazd: Passat B5 1.9 TDI
+ reszta gruzów

GG: 927572
Województwo: Podkarpackie
Pozdrawiam "starą gwardie"

_________________
Podpis zbyt rozbudowany : pokaż podpis
Było:
Romet Stella 94'
Simson SR50 88'
Kingway Yarox 2007'
Romet Mińsk 400A
Romet Kadet M780
Romet Ogar 200
Romet Komar 2352
Romet Ogar 200
Gilera Runner 70ccm malossi
Romet Komar 2351
Seat Cordoba 6K
Rover 214 SI 103km
Audi A4 1.9 TDI

Jest:
Passat B5 1.9 TDI
WSK 125
Romet Pony 301 "motorynka"
Romet Komar 2320 ''sztywniak''
Romet Pony M2 88'
Romet Pony M2 88
Romet Pony M3 84''


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 25 cze 2017, o 03:46 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2013, o 22:01
Posty: 1084
Lokalizacja: Łęczna (LUB)
Pochwały: 17
Pojazd: Simson-DT-chart
Suzuki Katana 50

GG: 0
Województwo: Lubelskie
Zmiana na ogolne forum motoryzacyjne chyba jedynym wyjsciem na poprawę aktywnosci i wzrost liczby nowych uzytkownikow.

_________________
Ogar200 [$] - Delta [$] - Yamahosim DT - Pony Pro 50 [$]


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 25 cze 2017, o 09:59 
Poziom

Dołączył(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwały: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Województwo: Łódzkie
Może i by to coś zmieniło. Problem w tym, że takich for są tysiące


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 26 cze 2017, o 10:57 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2013, o 13:13
Posty: 918
Pochwały: 20
Pojazd: ...
GG: 997
Województwo: Lubelskie
Krótko: proszę się od mojej osoby ODPIERDOLIĆ, bo do przyjebania się każdy pierwszy, ale tylko Dziadek miał jaja przyznać, że po części to i jego wina.
Forum umarło dawno, jak ja przyszedłem, to już atmosfera była średnia, większość aktywności forum to były gadki starej gwardii.
W dobie dzisiejszego przygłupiego rozwoju takie forum nie powinno istnieć - nie uczy myślenia. Jeśli ktoś chce Ogara i chce go robić i jeździć, musi sobie wykształcić zmysł techniczno-logiczny. Bez tego, instrukcje krok po kroku pięknie okraszone zdjęciami gdzie ma wetknąć palec, jak obrócić śrubokręt, są BEZ SENSU, bo nie nauczą jakiegoś młodziana mechaniki, tylko bezmyślnego wymieniania. A jak mu zabraknie paliwa to będzie pytał na forum. A potem będzie twierdził, że Ogar to gówno i sprzeda/potnie na polsilver, a Ogarów jest już coraz mniej.

_________________
Jest: Jawa 50 typ 20p, WSK (125) M06B3, Yamaha YM 50 Breeze, FSO Polonez Caro 1.6GLi, Daewoo-FSO Polonez Kombi 1.6MPi.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 28 cze 2017, o 14:09 
VIP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2011, o 21:32
Posty: 2123
Lokalizacja: [SD] Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 13
Pojazd: Fiat Cinquecento 704 Top Young FOS Azzurro Ischia
GG: 7951300
Województwo: Śląskie
Ludzie, którzy spędzali czas na tych forach podorastali i już nie wchodzą, cały problem. :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 28 cze 2017, o 21:23 
Poziom

Dołączył(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwały: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Województwo: Łódzkie
Corei napisał(a):
Krótko: proszę się od mojej osoby ODPIERDOLIĆ, bo do przyjebania się każdy pierwszy, ale tylko Dziadek miał jaja przyznać, że po części to i jego wina.
Forum umarło dawno, jak ja przyszedłem, to już atmosfera była średnia, większość aktywności forum to były gadki starej gwardii.
W dobie dzisiejszego przygłupiego rozwoju takie forum nie powinno istnieć - nie uczy myślenia. Jeśli ktoś chce Ogara i chce go robić i jeździć, musi sobie wykształcić zmysł techniczno-logiczny. Bez tego, instrukcje krok po kroku pięknie okraszone zdjęciami gdzie ma wetknąć palec, jak obrócić śrubokręt, są BEZ SENSU, bo nie nauczą jakiegoś młodziana mechaniki, tylko bezmyślnego wymieniania. A jak mu zabraknie paliwa to będzie pytał na forum. A potem będzie twierdził, że Ogar to gówno i sprzeda/potnie na polsilver, a Ogarów jest już coraz mniej.


Osobiście nic do Ciebie nie mam, i nie widzę żeby była na Ciebie jakaś nagonka
Co do forum- ja się uczyłem podobnie raz czytając instrukcje i potem robiąc wszystko z jakimś tam planem w głowie. I tak przeważnie trzeba było szukać błędu w całości bo coś poszło nie tak.
Oczywiście więcej nauczyłem się poprzez własne błędy (często wynikające z ciekawości) ale to nie oznacza ze pomagając innym robimy z nich debili- przecież to te osoby będą musiały rozebrać i DOBRZE poskładać np silnik więc będą zmuszone do logicznego myślenia ("co tym razem sp..? "). Oczywiście są też tacy geniusze, którzy nie odkreca kranika i będą zalic się na forum ze "g0wno nie chodzi" lecz tacy przedstawiciele gatunku ludzkiego często odpuszczaja sobie mechanikę i żyją w przekonaniu, że winny był jednoslad a nie oni.
Założę się natomiast, ze gdyby takie osoby rozkrecily i złożyły wszystko "na żywca" to mogły by coś uszkodzić o dopiero wtedy by się na forum zaczęła nagonka pt "A opcje szukaj to Pan znał przed zniszczeniem tego cuda? "
Po prostu to zależy od osoby- na głupich zarobi mechanik na znających mechanikę nie i to tyle.
Jeśli ktoś woli żeby robiono wszystko za niego- jego sprawa.
Przepraszam za chaos wypowiedzi ale telefon zacina mi dziś niemilosiernie, przez co ciężko mi dobrać słowa nie wspominając o zmianie ich szyku :/


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 7 sty 2019, o 12:57 
JuniorAdmin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2009, o 22:18
Posty: 4488
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 83
Pojazd: Ogar 200, MZ ETZ 150, Suzuki GSX 250, Volvo V70
GG: 0
Województwo: Wielkopolskie
Nie zgodzę się że poradniki krok po kroku są złe i nie uczą niczego, amator zanim podejdzie do tematu napraw w sposób profesjonalny musi mieć start. Nie każdego ojciec to był Adam słodowy, wiele osób uczyli się samemu a wiedzę trzeba skądś czerpać. To tyle w temacie, co do wyglądu forum, Jawa cz forum trzyma się bardzo dobrze pomimo starego wyglądu strony. Aktywacja fakt, jest utrudnieniem ale bez przesady. Myślę że osoby które pisały tu mnóstwo postów zajęła się w swoim życiu innymi rzeczami niż motorowery i motocykle. Mnie wciągnęła praca, trzy lata z życia wyjęte. Naturalna kolej rzeczy, nowe motorowery kosztują czasem mniej niż stare romety. Osoba która chce się tylko bezproblemowo poruszać kupi coś innego niż ogar z 1986r. Chyba że jest hobbystą


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 24 sty 2019, o 22:12 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2013, o 19:46
Posty: 204
Lokalizacja: 30km od Częstochowy
Pojazd: Romet ogar 200 89'
GG: 0
Województwo: Śląskie
Teraz ceny ogarów po remoncie i z dokumentami są zaporowe, za tyle samo można kupić używanego japońca.

_________________
- Co robi cygan w salonie Subaru ? - Rozkręca imprezę :)


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 mar 2019, o 19:25 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:35
Posty: 486
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 1
Pojazd: HONDA CBR F2
GG: 13006629
Województwo: Śląskie
Ehh to były czasy romet za 400zł i godziny spędzone w na forum, następnie kolejne godziny spędzone w garażu przy maszynie.
Teraz to już klasyki prawie nikt w wieku 13-14lat nie kupuje starego rometa...

każdy ze starej "gwardii" teraz śmiga 4kółkami a jak 2kółka to poj. poniżej 600ccm nie schodzi ;)

Fajnie że forum wgl jeszcze istnieje ;D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net