Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 26 wrz 2017, o 09:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 18 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 4 kwi 2015, o 16:04 
Poziom

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 wrz 2014, o 15:09
Pojazd: Romet Soft 125
GG: 0
Wojew├│dztwo: Mazowieckie
Wybra┼éem ju┼╝ polis─Ö. Po d┼éugiej analizie warunk├│w zdecydowa┼éem si─Ö jednak na pewne (tak mi si─Ö wydaje, nie chcia┼ébym si─Ö o tym przekonywa─ç na w┼éasnej sk├│rze) ubezpieczenie NNW w PZU. Przeczyta┼éem dok┼éadnie og├│lne warunki ubezpieczenia i wydaje mi si─Ö, ┼╝e maj─ů tam stosunkowo najmniej wy┼é─ůcze┼ä odpowiedzialno┼Ťci. A jak ju┼╝ si─Ö zdarzaj─ů to s─ů to zwykle te typowe rzeczy jak choroba psychiczna, jazda po alkoholu czy narkotykach, umy┼Ťlne spowodowanie szkody - itd itd.

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 23 mar 2017, o 15:51 
Pani

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 pa┼║ 2014, o 07:19
Pochwały: 1
Pojazd: samoch├│d
Województwo: Świętokrzyskie
Kto┼Ť kiedy┼Ť korzysta┼é z nnw? Bo jak si─Ö pytam znajomych, to oni nie korzystaj─ů to raczej nie. I ┼╝e si─Ö nie op┼éaca.

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 23 mar 2017, o 20:36 
Poziom

Do┼é─ůczy┼é(a): 19 lut 2014, o 17:27
Pochwały: 4
Pojazd: Opel Vectra B
Wojew├│dztwo: Lubelskie
Tylko wy┼é─ůcznie OC i czasem AC nic wi─Öcej.

Zapraszam na stronk─Ö :]

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 23 mar 2017, o 21:16 
Weteran

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 maja 2010, o 12:47
Pochwały: 24
Pojazd: Romet Ogar 200 88'
Audi 80 b3 1.8s 90'

GG: 16013509
Wojew├│dztwo: Kuj.-pom.
Wed┼éug mojej agentki NNW to tylko chwyt bo teoretycznie OC obejmuje r├│wnie┼╝ przypadku gdy poszkodowany jest pasa┼╝er itd. Jednak ja osobi┼Ťcie op┼éacam, to nie s─ů wielkie kwoty :)

Mondziak
Astra
Audi 80

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 24 mar 2017, o 10:04 
Pani

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 pa┼║ 2014, o 07:19
Pochwały: 1
Pojazd: samoch├│d
Województwo: Świętokrzyskie
Te┼╝ w┼éa┼Ťnie zastanawiam si─Ö jeszcze nad AC. Ale to mo┼╝e w perspektywie jakiego┼Ť nowego sprz─Ötu, bo z tego co wiem, to im starszy sprz─Öt tym dro┼╝ej.
Kolejna sprawa, to OC. Nie wiem dlaczego, ale z roku na rok jest coraz dro┼╝sze. Gdzie┼Ť czyta┼éam, ┼╝e ┼Ťrednio w ostatnim roku podro┼╝a┼éy 40%. Zastanawiam si─Ö dlaczego a┼╝ tak du┼╝o?

I czy opłaca się wykupować np w mBankach - bank, ale też sprzedaje OC, AC i nnw.

Ostatnio edytowano 2 kwi 2017, o 11:18 przez Emila, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 24 mar 2017, o 11:53 
Poziom

Emila napisał(a):
Te┼╝ w┼éa┼Ťnie zastanawiam si─Ö jeszcze nad AC. Ale to mo┼╝e w perspektywie jakiego┼Ť nowego sprz─Ötu, bo z tego co wiem, to im starszy sprz─Öt tym dro┼╝ej.
Kolejna sprawa, to OC. Nie wiem dlaczego, ale z roku na rok jest coraz dro┼╝sze. Gdzie┼Ť czyta┼éam, ┼╝e ┼Ťrednio w ostatnim roku podro┼╝a┼éy 40%. Zastanawiam si─Ö dlaczego a┼╝ tak du┼╝o?

Du┼╝a ilo┼Ť─ç wypadk├│w z powodu m┼éodych kierowc├│w + ucieczki z miejsca wypadk├│w, odwo┼éywanie si─Ö do wyceny, du┼╝o wp┼éywa na to czynnik├│w...

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 6 maja 2017, o 10:04 
Weteran

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 lip 2009, o 13:41
Pochwały: 3
Pojazd: Szybki i g┼éo┼Ťny :)
Wojew├│dztwo: Kuj.-pom.
G┼é├│wnym powodem podwy┼╝szenia cen za OC (Co jest og├│lnodost─Öpne w ufg) jest Pa┼ästwo. Wypadk├│w jest tyle co by┼éo kiedy┼Ť, nawet w 2015-2016 roku odnotowano mniejsz─ů wyp┼éacalno┼Ť─ç odszkodowa┼ä w stosunku do wcze┼Ťniejszych lat. Ucieczki z miejsca wypadku? A co to ma wsp├│lnego, skoro za ucieczki jest nak┼éadany regres? Odwo┼éa┼ä b─Ödzie coraz wi─Öcej, poniewa┼╝ ubezpieczyciele coraz cz─Ö┼Ťciej stosuj─ů r├│┼╝ne sztuczki kt├│re s─ů niezgodne z prawem nawet. Obecnie na rynku najwi─Ökszymi oszustami s─ů PZU, Gothear, Link4, Compensa. Ten pierwszy przebija wszystko, bo za holowanie 25km lawet─ů, stawka do przyj─Öcia dla nich to jedyne 78z┼é (Je┼Ťli masz faktur─Ö wi─Öksz─ů, pokrywasz z w┼éasnej kieszeni), oraz przyjmuj─ů starsze modele aut wiedz─ůc ┼╝e nowsze maj─ů dro┼╝sze cz─Ö┼Ťci. A propo cz─Ö┼Ťci - Cz─Östo stosuj─ů np. zwykle lampy zamiast xenonowych, by zamiast 5000z┼é zap┼éaci─ç 256z┼é.

Je┼Ťli nie mia┼ée┼Ť do czynienia z takim dzia┼éaniem, nie wiesz co to znaczy by─ç w kropce. Ja w mojej pracy pozna┼éem rodziny kt├│re ca┼ée ┼╝ycie odklada┼éy na auto a po st┼éuczce nie starczy┼éo im na jego odbudow─Ö nawet w 35%.

Gdyby┼Ťcie troch─Ö bardziej w temacie siedzieli, zauwa┼╝yliby┼Ťcie ┼╝e wzrost cen za OC, poszed┼é na r├│wni z dodatkami pa┼ästwowymi, mi─Ödzy innymi 500+. Przy czym ceny nie skoczyly tylko w OC, ju┼╝ jest kombinowanie z akcyzami za sprowadzone auta, z paliwem i innymi rzeczami w kt├│re "warto si─Ö wbi─ç" by zalata─ç dziur─Ö bud┼╝etow─ů.

Otw├│rzcie oczy :)

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

PostNapisane: 6 maja 2017, o 19:50 
Poziom

S─ů ludzie kt├│rzy zajmuj─ů si─Ö wyci─ůganiem wi─Ökszych odszkodowa┼ä ;-).

Dodano: 6 maja 2017, o 19:50

S─ů ludzie kt├│rzy zajmuj─ů si─Ö wyci─ůganiem wi─Ökszych odszkodowa┼ä ;-).

G├│ra
 Zobacz profil Offline  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 18 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: