Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 9 sie 2020, o 18:00 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwa艂y: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Dzie艅 dobry wszystkim :D
Zgodnie z zapowiedziami zak艂adam temat z Mi艅skiem, klasycznie troch臋 "pogadam" (a w艂a艣ciwie popisz臋) i umieszcz臋 par臋 zdj臋膰, i poczekam na Wasz odzew/rady/opinie.
A wi臋c od pocz膮tku.
Mi艅ska obejrza艂em "przypadkiem" - ogl膮da艂em wtedy inny motocykl z tamtych czas贸w, a, 偶e sprzedawca o nim wspomnia艂, to stwierdzi艂em, 偶e skoro i tak tu jestem, to czemu mia艂bym nie zajrze膰.
Zakupiony zosta艂 z Komendy G艂贸wnej Policji (faktura VAT), go艣膰 handlowa艂 nimi w czasach, gdy brano je do nauki jazdy - odk膮d tego zaprzestano, pozosta艂y mu dwa - ten, kt贸rego kupi艂em, Rometowski 400a, oraz bia艂oruski obydwa w oryginale. W moim lakier by艂 w dobrym stanie, lecz wymaga艂 ode mnie sporej ilo艣ci czasu i pracy, aby odzyska艂 dawny blask - to samo dotyczy艂o chrom贸w, kt贸re mia艂y naloty rdzy (a w艂a艣ciwie by艂y pordzewia艂e), jednak to nie by艂o problemem - pomog艂y do艣wiadczenia z poprzednimi sprz臋tami :D
Niestety, nie zrobi艂em mu zdj臋膰 ani podczas transportu, ani przed zakupem - mam tylko filmik, z kt贸rego to wykona艂em par臋 zrzut贸w ekranu, aby ukaza膰 jego stan:





Jak wida膰 - ko艂a sta艂y (o dziwo d臋tki by艂y ca艂e, oryginalne, lecz strach je zak艂ada膰, dlatego s膮 nowe) na "kapciach", chromy mia艂y 艣lady czasu, kt贸ry up艂yn膮艂, lakier by艂 zakurzony i brudny, licznik by艂 pot艂uczony, brak by艂o stacyjki - jednak te cz臋艣ci dosta艂em od sprzedawcy, razem z p贸艂ksi臋偶ycem, kt贸ry by艂 przyczyn膮 zdj臋cia os艂ony sprz臋g艂a.
Tutaj wst臋pne ogarnianie - musia艂em go oprze膰 ze wzgl臋du na urwan膮 (na szcz臋艣cie nie ca艂膮) stopk臋 centraln膮




Tutaj wymiana d臋tek, czyszczenie i polerowanie chrom贸w, aluminium, ramy i efekty:



To r贸偶owe co艣 na zdj臋ciach to pasta do czyszczenia garnk贸w itd, zawiera w sobie kwas fosforowy (stosowany w odrdzewiaczach), jako, 偶e lubi臋 i interesuj臋 si臋 chemi膮 to czytam sk艂ady wszystkiego, co wpadnie w r臋ce, a widz膮c ten sk艂adnik i konsystencj臋 (cierna), wiedzia艂em, 偶e si臋 przyda :D




Efekt ca艂ego dnia prac nad ko艂ami, chromami i lakierem:



G膮bka od boczk贸w po prostu... zgni艂a. W ruch poszed艂 n贸偶 i g膮bka, a p贸藕niej a'la sk贸ra, kt贸ra po prostu mi si臋 spodoba艂a i zaklei艂a niedoskona艂o艣ci :D
Niestety - brak kluczy do zamka spowodowa艂 konieczno艣膰 zbicia nit贸w (bez uszczerbku na lakierze), b臋d臋 musia艂 dobra膰 inny lub wys艂a膰 komu艣, kto dorobi klucz na podstawie wk艂adki.


Oto g膮bka:
Efekt pracy:
Efekt prac, pi臋膰 dni od sz贸stej rano do momentu, w kt贸rym komary sta艂y si臋 niezno艣ne:


Mi艅sk odpali艂 w drugim dniu prac - po pod艂膮czeniu modu艂u, oraz stacyjki (tylko do iskry). Zapali艂 poprzez podlanie paliwa pod 艣wiec臋. W nast臋pnych dniach sprzedawca da艂 mi wajch臋 od bieg贸w, przyszed艂 do mnie lewy dekiel silnika (stary by艂 p臋kni臋ty) - z艂o偶y艂em ca艂o艣膰, odpali艂em na pych, regulowa艂em go. By艂o z tym od groma roboty - ga藕nik by艂 wybrakowany, ale da艂 rad臋 zestaw naprawczy. Nie podoba艂a mi si臋 nier贸wna praca, jakby gubienie iskry, wi臋c zakupi艂em nowy modu艂 - po wymianie wszystko gra, odpala od pierwszego zimny i ciep艂y, ma 艣wiat艂a, do przejrzenia pod艂膮czenie stacyjki - kierunkowskazy 藕le pod艂膮czone. Obecnie 艂adnie chodzi, trzyma wolne obroty, musz臋 te偶 przyzna膰, 偶e jak na 125 ma kopa :D

Zosta艂o mi do ko艅ca ogarn膮膰 instalacj臋, naprawi膰 stopk臋 centraln膮 (inna lub da膰 komu艣, kto spawa aluminium), kupi膰 i zamontowa膰 klakson, kupi膰 akumulator. Papiery ma, wi臋c my艣l臋 nad bia艂膮 kart膮 i rejestracj膮 na zabytek, ale zobaczymy za jaki艣 czas. Gdy go przywioz艂em raczej wszyscy byli niemile zaskoczeni - ale uda艂o mi si臋 doprowadzi膰 "brzydkie kacz膮tko" do zadowalaj膮cego stanu :D
Opisa艂em wszystko "po 艂ebkach" - o wielu rzeczach nie ma co si臋 rozpisywa膰, bo zejdzie du偶o czasu zar贸wno mi, pisz膮c, jak i Wam, czytaj膮c :P

Mimo wszystko nie 偶a艂uj臋 - naprawd臋 fajna maszyna :)
Mam do niego troch臋 cz臋艣ci, ale to nie pora na chwalenie si臋 :D

Oczywi艣cie zach臋cam Was do komentowania, dzielenia si臋 radami i opiniami!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 2 wrz 2020, o 13:09 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 cze 2013, o 22:01
Posty: 1084
Lokalizacja: 艁臋czna (LUB)
Pochwa艂y: 17
Pojazd: Simson-DT-chart
Suzuki Katana 50

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Mi艅sk moje dawne marzenie xd
Czekam na nowe wpisy :-D
ile mniej wi臋cej trzeba teraz za taki egzemplarz zap艂aci膰?

_________________
Ogar200 [$] - Delta [$] - Yamahosim DT - Pony Pro 50 [$]


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 7 wrz 2020, o 19:41 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwa艂y: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Ja za swojego da艂em 1400z艂, ale stoj膮 po ok 2-2,5 ty艣.
Zmieni艂em mu gum臋 ga藕nika, stopki s膮 w drodze, wyregulowa艂em - teraz elegancko cyka, zbiera si臋 fajnie - jestem zadowolony :D

Dodano: 7 wrze艣nia 2020, o 19:41

Gdyby zdj臋cia wygas艂y, link do dysku Google: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Obecnie:





Przypominam, jak wygl膮da艂:



Dodano: 7 wrze艣nia 2020, o 19:41

Zdj臋cia Wam dzia艂aj膮?


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 7 wrz 2020, o 20:26 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 9 lip 2009, o 15:23
Posty: 316
Lokalizacja: Kra艣nik
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Civic es7
Jawa Mustang

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Wi臋kszo艣膰 dzia艂a.

_________________
Romet Ogar 200 86r. ->Derbi Senda SDR 03r. ->Aprilia RS 50 06r. ->Hyosung GA 125
Obecnie: Jawa Mustang
Daewoo Tico 98r. ->Suzuki Swift Mk5 1.3 ->Volkswagen Passat b4 1.9 TDI
Obecnie: Honda Civic ES7

...pi臋kniejszy od ciszy jest ryk dwus贸wa na wysokich obrotach...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 4 pa藕 2020, o 23:19 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 1 pa藕 2013, o 19:46
Posty: 204
Lokalizacja: 30km od Cz臋stochowy
Pojazd: Romet ogar 200 89'
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Te z pierwszego postu nie dzia艂aj膮 :)

_________________
- Co robi cygan w salonie Subaru ? - Rozkr臋ca imprez臋 :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 mar 2022, o 11:33 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwa艂y: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
B臋d臋 mie膰 chwil臋 i ochot臋 to to poprawi臋. P贸ki co, ze zmian:
- Uda艂o mi si臋 kupi膰 zamek o 艣rednicy 14mm i dopasowa膰 go w miejsce orygina艂u. Gdyby kto艣 szuka艂 zamka, polecam: LOB Zamek kasetowy ZKP61 (mam nadziej臋, 偶e uda si臋 znale藕膰 w Internecie), lecz pasuje wiele innych - wa偶na jest tutaj 艣rednica. Je艣li kto艣 zdecyduje si臋 na owy, to rygiel musi mie膰 d艂ugo艣膰 122mm (ca艂y, 110mm je艣li liczy膰 od 艣rodka zamka do jego szczytu);
- Po zamontowaniu zamka wklei艂em stare g膮bki wcze艣niej je susz膮c. Wklei艂em je wraz z wcze艣niej doci臋t膮 na wymiar sk贸r膮 - g膮bki wygl膮da艂y tak sobie (kwestia gustu), oczywi艣cie robi艂em to samodzielnie, jestem zadowolony z efektu wizualnego oraz praktycznego - schowek pewnie si臋 trzyma, nie s艂ycha膰 brz臋czenia, rezonansu. To samo zrobi艂em jakie艣 trzy tygodnie temu z os艂on膮 filtra (prawy boczek);
- Dok艂adniej wyregulowa艂em ga藕nik, jednak czeka mnie dalsza zabawa - p贸ki co pogoda nie sprzyja d艂ugotrwa艂ej je藕dzie gdzie m贸g艂bym dokona膰 oceny regulacji. Pali艂 mi 艣wiece, by艂y czarne - st膮d wniosek o zbyt bogatej :P ;
- Uda艂o mi si臋 dosta膰 stopk臋 centraln膮. Wyczy艣ci艂em j膮, wyczy艣ci艂em i przesmarowa艂em spr臋偶yn臋. Zauwa偶y艂em, dlaczego si臋 "psuj膮" - wypinaj膮 si臋 w czasie jazdy. U mnie wystarczy艂o podgi膮膰 blach臋 trzymaj膮c膮 stopk臋, taka a'la spr臋偶yna - wchodzi cia艣niej, pewniej, nie wypada samoistnie - s艂ycha膰 co艣 w rodzaju "klikni臋cia" - 艣wiadczy o dobrym trzymaniu :D

W najbli偶szym czasie czeka mnie:
- Wspomniana wcze艣niej regulacja ga藕nika;
- Spi臋cie instalacji w spos贸b prawid艂owy (艣wiat艂a, gaszenie, iskra dzia艂aj膮 poprawnie - jednak kierunkowskazy nie), czy jak kto woli poprawka pod艂膮czenia kabli w stacyjce (by艂bym wdzi臋czny za czytelny schemat!);
- Zakup klaksonu wraz z mocowaniem (nie dosta艂em go, mam nadziej臋, 偶e uda si臋 zakupi膰 oryginalny).

Plany na bardziej odleg艂膮 przysz艂o艣膰 - spasowanie gmoli od innego motocykla b膮d藕 ich wytworzenie. Jest to egzemplarz z milicji, wida膰, 偶e ma na nie uchwyt na dole ramy - wygl膮da na orygina艂, niestety znalaz艂em tylko kilka niewyra藕nych zdj臋膰 podobnych egzemplarzy, wi臋c b臋dzie mnie czeka膰 zabawa :D

Dodano: 21 lutego 2021, o 17:35

Klakson zakupiony, w najbli偶szym czasie (miesi膮c, dwa - troch臋 innych rzeczy na g艂owie) b臋dzie zabawa w poprawne spinanie instalacji, poniewa偶 w ko艅cu mam dobry schemat. B臋d臋 r贸wnie偶 dorabia艂 mocowanie do owego klaksonu, wszystko w swoim czasie. Mi艅sk pali, nie ma z nim problem贸w - ale czu膰, 偶e nie jest idealnie ustawiony, na ni偶szych obrotach podczas jazdy go przylewa, a zimny (w sensie nie kompletnie, bo na zimnym gazowanie silnika to grzech, ale powiedzmy, 偶e je艣li nie przejdzie przynajmniej 3-5km) wystrzega si臋 wysokich obrot贸w, chyba, 偶e si臋 go ostro przegazuje. Kupi艂em te偶 rosyjsk膮 艣wiec臋 A23 i zobaczymy, co to jest warte - rzekomo na nich chodz膮 najlepiej.

Dodano: 6 marca 2022, o 11:33

Aktualizacja: Mi艅sk zawsze pali od pierwszego (przelany ga藕nik) lub maksymalnie trzeciego strza艂a (bez przelewania) - niewa偶ne, czy stoi p贸艂 roku, tydzie艅, czy miesi膮c. Zero problem贸w. Kupi艂em do niego ca艂y klakson z mocowaniem - jednak p贸ki co tylko le偶y - mia艂em sporo problem贸w zdrowotnych, potem zwi膮zanych z innymi sprawami, a teraz jeszcze inna sprawa zajmuje mi prawie ca艂y czas.
Je艣li chodzi o 艣wiec臋 A23B - chodzi normalnie, r贸偶nicy nie odczu艂em. Wr臋cz przeciwnie - w Dnieprze t臋 艣wiec臋 szlag trafi艂 (przebicie) a najta艅sza Awina 艣miga - wi臋c z jako艣ci膮 bywa r贸偶nie. Jak ju偶 jest dobra, to Mi艅sk chodzi poprawnie.
Mo偶e kiedy艣 komu艣 przyda si臋 informacja, 偶e do Mi艅ska pasuje stopka centralna od Jawy 250 - mam drugiego i tam uzupe艂ni艂em jej brak w艂a艣nie t膮. Warto te偶 doda膰, 偶e w przypadku oryginalnej nale偶y dogi膮膰 spr臋偶yn臋 blokuj膮ca stopk臋 - je艣li jest za s艂aba stopka otworzy si臋 podczas jazdy i j膮 urwie - my艣l臋, 偶e to z tego powodu tyle tych motocykli ma je urwane.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 0 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net