Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 15 sty 2020, o 16:57 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwa艂y: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Zgodnie z obietnic膮 - temat :P
Troch臋 historii - 膶ezet dosta艂em od chrzestnego jako prezent na osiemnastk臋. Mieli艣my jecha膰 obejrze膰 inny motocykl, jednak by艂 w tragicznym stanie, "pojedyncze braki" kosztuj膮ce po 300 z艂 ka偶dy mnie odstrasza艂y, o lakierze maj膮cym 艣lady p臋dzla nie wspominam. No i moja mi艂o艣膰 do Czechos艂owackich sprz臋t贸w :D
By艂a kupiona od kolekcjonera, prawdopodobnie (oczywi艣cie, tego nie powiedzia艂) poprzek艂ada艂 co lepsze cz臋艣ci do swojej, a tu zosta艂o to co mia艂o zosta膰 :D
Mia艂a urwany b艂otnik przedni, upadek z lewej strony - wygi臋ty przedni lewy kierunkowskaz, tylni urwany. Do tego nie pali艂a, rzekomo bez t艂oka, jednak silnik si臋 kr臋ci艂, pr膮dnica by艂a ca艂a, og贸艂em - wygl膮da艂a na w miar臋 艂adny sprz臋t, kt贸ry wymaga lekkich poprawek.
Zdj臋cie po zakupie:

No i wzi膮艂em si臋 do pracy - okaza艂o si臋, 偶e t艂ok jest, instalacja po pod艂膮czeniu normalnie dzia艂a艂a. Iskra by艂a, wi臋c postanowi艂em podla膰 jej paliwa pod 艣wiec臋, jednak nic to nie da艂o - 艣wieca zalana. Po regulacji zap艂onu i czyszczeniu ga藕nika, a tak偶e jego regulacji - nic. Niepokoj膮ce by艂o jednak stukanie, wi臋c zdj臋li艣my cylinder. I tu zdziwienie - t艂ok jest w dobrym stanie, cylinder te偶, ale.. brak 艂o偶yska igie艂kowego. Wi臋c - zamawiamy to i link臋 gazu. Zam贸wi艂em koszyczek - wiem, 偶e to nieoryginalne, ale osobi艣cie wol臋 taki "tjuning" ni偶 obaw臋, czy nic nie atakuje mi wa艂u. Oczywi艣cie "pech" chcia艂, 偶e
wy艣lizgn臋艂a mi si臋 z r膮k nakr臋tka szpilki cylindra, do skrzyni korbowej. Nie sz艂o z艂apa膰 jej magensem, wi臋c czeka艂o mnie wyci膮gni臋cie silnika. Po wyci膮gni臋ciu po艂o偶yli艣my go do g贸ry nogami i przedmuchali艣my wszystko w 艣rodku spr臋偶onym powietrzem z kompresora - okaza艂o si臋, 偶e w 艣rodku by艂 jaki艣 stary olej a tak偶e nakr臋tka i... igie艂ki - tak wi臋c dobrze, 偶e ta nakr臋tka wpad艂a.
Po zosta艂a z艂o偶ona i odpali艂a, ale wy艂a. Sprawdzi艂em simmeringi - by艂y w dobrym stanie. Podmiana ga藕nika na inny - nic, na sprawny (z jawy) - nic. Regulacja zap艂onu - dzia艂a, ale kr贸tko. Mimo wszystko byli艣my zaskoczeni - chodzi艂a cichutko, trzyma艂a obroty, zero dzwonienia, szumienia - mo偶na by艂o 艣mia艂o cicho przy niej rozmawia膰. W czasie jazdy sz艂a dobrze. Chrzestny przyspawa艂 mi uchwyt do b艂otnika a tak偶e zam贸wi艂 b艂otnik i kierunkowskazy, wi臋c w ko艅cu zacz臋艂a wygl膮da膰 dobrze :D
W mi臋dzyczasie wyczy艣ci艂em zbiornik, za艂o偶y艂em nowy kranik (starego nie by艂o), oryginalny korek od paliwa, ustawi艂em hamulec tylni (doci艣ni臋ty jest ostry jak brzytwa :D).
Wczoraj ustawi艂em jej zap艂on na 2.9mm przed GMP, podregulowa艂em ga藕nik i tu magia - chodzi, wkr臋ca si臋. Podczas jazdy zbiera si臋 naprawd臋 dobrze, pali od strza艂a zimna i ciep艂a. Jednak pojawi艂 si臋 nowy problem - potworne szumy, przypominaj膮ce te z jawy, gdy pad艂o 艂o偶ysko 艣rodkowe wa艂u (tu na szcz臋艣cie go nie ma). Rozp臋dzi艂em j膮 wi臋c do 60km/h i wrzuci艂em luz, zgasi艂em silnik, aby wykluczy膰 szumy skrzyni bieg贸w, 艂a艅cuszka i tak dalej - niestety, wtedy by艂o s艂ycha膰 tylko ugniatanie piachu pod ko艂em. Tak wi臋c teraz czekam na 艂o偶yska, silnik na st贸艂 i "patrzymy co w trawie piszczy" :P

Spawany uchwyt


Silnik




Szum贸w niestety nie wy艂apuje m贸j mikrofon w telefonie, wi臋c filmiku na dow贸d nie wstawi臋,
Czekam na jakie艣 komentarze, opinie
A Wszystkim 偶ycz臋 Szcz臋艣liwego Nowego Roku :D

Dodano: 28 grudnia 2019, o 18:01

艁o偶yska p贸jd膮 SKF, bo s膮 o dziwo tanie (18z艂, do jawy za sztuk臋 bodaj偶e 70) no i maj膮 dobr膮 renom臋. My艣la艂em jeszcze nad FAGiem, lub innymi, ale inne.. jakby to uj膮膰 - jeden B贸g wie, sk膮d s膮 :D

Dodano: 2 stycznia 2020, o 19:11

Silnik le偶y prawie rozebrany, b臋d臋 musia艂 przej艣膰 si臋 po 艣ci膮gacz bo nie widzi mi si臋 rozwala膰 karter贸w ze wzgl臋du na z臋batk臋.

Dodano: 7 stycznia 2020, o 18:26

Zdj臋cia dodam na dniach - p贸ki co szko艂a i lenistwo :P
W ci膮gu dw贸ch dni silnik zosta艂 rozebrany, dok艂adnie wyczyszczony, wypolerowany (aparat nie oddaje blasku, uroki mojego telefonu :P), z艂o偶ony, ustawiony i uruchomiony. Nity na koszu sprz臋g艂owym si臋 poluzowa艂y wi臋c zosta艂y "zbite" ponownie, wymieni艂em 艂o偶yska na SKF, simmeringi tak偶e nowe.
Cezetka pali od strza艂a, fajnie je藕dzi, cichutko pracuje :D
Naprawd臋 jestem pod wra偶eniem kultury pracy, spodziewa艂em si臋, 偶e b臋dzie du偶o g艂o艣niejsza.

Dodano: 7 stycznia 2020, o 18:53


Rozpocz臋cie zabawy:




Na zdj臋ciach wida膰 jak wygl膮da艂 stary olej, nawet gdyby nie rozbieranie silnika i tak mia艂em przygotowany olej do wymiany.


Wst臋pnie poczyszczone kartery:


Wa艂 tak偶e by艂 czyszczony z wszelkich zabrudze艅, niestety nie uchwyci艂em efektu ko艅cowego.


No i sk艂adanie - zwr贸膰cie uwag臋 jak pi臋knie w fabryce doci臋li uszczelk臋 :P






No i po zamontowaniu, jeszcze p贸藕niej by艂 polerowany papierem wodnym i past膮 do polerowania (艣cierna).



Dodano: 15 stycznia 2020, o 16:57

Cezetka chodzi jak marzenie, cicho pracuje, trzyma niziutko wolne obroty, mechaniczny regulator napi臋cia dzia艂a prawid艂owo (nawet nie by艂o potrzeby zagl膮dania :O).
Na dniach przyjdzie mi linka od hamulca przedniego i wtedy b臋d臋 si臋 jeszcze bawi艂 z czujnikiem stopu - kupi艂em od MZ, jest mniejszy, wi臋c czeka mnie zabawa, no ale oryginalnego nie mog臋 dosta膰 nigdzie ;/


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 10 wrz 2020, o 09:40 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 cze 2013, o 22:01
Posty: 1084
Lokalizacja: 艁臋czna (LUB)
Pochwa艂y: 17
Pojazd: Simson-DT-chart
Suzuki Katana 50

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Daj jakie艣 nowe fotki :p
Niewiele zabrak艂o abym te偶 mia艂 cezet臋 175 w gara偶u, strasznie mi si臋 podoba艂a ta co magister mia艂.

_________________
Ogar200 [$] - Delta [$] - Yamahosim DT - Pony Pro 50 [$]


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 19 wrz 2020, o 18:09 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwa艂y: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Nowe fotki zaraz b臋d膮, ale najpierw troch臋 aktualizacji :P
Generalnie to fajnie chodzi, ale regularnie "pali" 艣wiece - dostaj膮 przebi膰. Obstawiam 藕le wyregulowany ga藕nik, bo zap艂on si臋 nie przestawia, 艣wieca jest czarna (mimo dobrego wyprzedzenia zap艂onu) i na jedynce ma a'la "odci臋cie" - s膮dz臋, 偶e nie nad膮偶a spala膰 mieszanki (na najwy偶szych obrotach). P贸ki co bawi臋 si臋 jaw膮 i mi艅skiem, ale zerkn臋 do niej w najbli偶szym czasie.
Wcze艣niej wspomina艂em o czujniku - uda艂o mi si臋 go spasowa膰, dzia艂a jak nale偶y. Wymaga艂o troch臋 kombinowania (docinanie odpowiednich podk艂adek) ale by艂o warto :P
Pr贸cz tego wymieni艂em d臋tk臋 - stara by艂a... stara :P
Tak to zero problem贸w - pali po d艂u偶szym postoju od drugiego, trzeciego kopa (tylko przelewam ga藕nik, bez przelewania jej bez zap艂onu - wtedy zawsze od pierwszego). Bezproblemowo odpala z ostatniego z膮bka startera, trzyma obroty, 艂adnie cyka. Og贸lnie - robi wra偶enie :D






Przepraszam za ten debilny prostok膮t w rogu jednym ze zdj臋膰 - mniejsza z tym, dlaczego tam jest :P


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 4 pa藕 2020, o 23:15 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 1 pa藕 2013, o 19:46
Posty: 204
Lokalizacja: 30km od Cz臋stochowy
Pojazd: Romet ogar 200 89'
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Gdyby nie to 偶e pojemno艣膰 175 ccm to bardzo bym chcia艂 mie膰 :D Og贸lnie Mi艅ska staram si臋 wy艂apa膰 ale Mi艅sk to trudny temat...

_________________
- Co robi cygan w salonie Subaru ? - Rozkr臋ca imprez臋 :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 mar 2022, o 11:53 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwa艂y: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
S膮 jeszcze 125, ale 偶ycz臋 powodzenia w zbieraniu kasy :D
A czemu trudny temat? Czasem si臋 jaki艣 zjawia, jakby艣 okre艣li艂 "wymagania" oraz pu艂ap cenowy to mog臋 podes艂a膰 linka na pv jak co艣 si臋 pojawi :D

Dodano: 21 lutego 2021, o 17:28

Niedawno w Cze艣ce pr贸bowa艂em ustawi膰 zap艂on - bezskutecznie. Suwmiarka, czujnik zegarowy - nic. Okaza艂o si臋, 偶e p艂ytka przerywacza jest krzywa, wi臋c w najbli偶szym czasie b臋dzie nowa :P

Dodano: 6 marca 2022, o 11:53

Aktualizacja: P艂ytk臋 przerywacza kupi艂em do Jawy 350, bo do CZ ci臋偶ko dosta膰. Oczywi艣cie, wysz艂o wykonanie zamiennik贸w - fabryczne p艂ytki pasowa艂y, tutaj poszli w oszcz臋dno艣ci i nie nagwintowali niekt贸rych otwor贸w, innych w og贸le nie ma.
My艣l臋, 偶e na wiosn臋 porz膮dnie si臋 ni膮 zajm臋 - czas poka偶e.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 mar 2022, o 08:13 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwa艂y: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Przypomina mi moj膮 I wspomnienia z ni膮 :D wyreguluj sobie p贸艂automat od sprz臋g艂a w prawym deklu to b臋dziesz m贸g艂 rusza膰 i zmienia膰 biegi bez wyciskania klamki sprz臋g艂a ;)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 1 lis 2022, o 22:33 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwa艂y: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
O p贸艂automacie wiem, silnik w regulacji i naprawie nie by艂 wyzwaniem, bo przed nim robi艂em Jaw臋 350 - podobne rozwi膮zania. Jedynie zap艂on denerwuje - krzywa p艂ytka przerywacza. Kupi艂em now膮 od 350 i oczywi艣cie nie ma gwint贸w do 175 - krew cz艂owieka zalewa :P
Mowa oczywi艣cie o gwintach do kondensatora i bodaj偶e przerywacza - otwory s膮, ale bez gwintu - trzeba b臋dzie si臋 pobawi膰 gwintownikiem.
Z kolei p艂ytek dedykowanych do 175 - brak...

Dodano: 1 listopada 2022, o 22:33

Kupi艂em now膮 p艂ytk臋 do Jawy 350, nagwintowa艂em otwory w odpowiednich miejscach i ustawi艂em zap艂on. Od tamtej pory z motocyklem zero problem贸w - ma moc, wkr臋ca si臋 na wysokie obroty, pali niewa偶ne ile sta艂a, od 1-2 kopni臋cia (bez przekopywania bez zap艂onu), a jak ju偶 zassie paliwo, to od ostatniego z臋ba. Ostatnio troch臋 mniej mam czasu, ze wzgl臋du na studia, ale mo偶e jakie艣 zdj臋cie zrobi臋 za dwa tygodnie :P


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 28 lut 2023, o 23:30 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 1 pa藕 2013, o 19:46
Posty: 204
Lokalizacja: 30km od Cz臋stochowy
Pojazd: Romet ogar 200 89'
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
[quote="Wiktor2002ZPL"]S膮 jeszcze 125, ale 偶ycz臋 powodzenia w zbieraniu kasy :D
A czemu trudny temat? Czasem si臋 jaki艣 zjawia, jakby艣 okre艣li艂 "wymagania" oraz pu艂ap cenowy to mog臋 podes艂a膰 linka na pv jak co艣 si臋 pojawi :D

Ma艂o jest Mi艅sk贸w og贸lnie. Ju偶 ich ceny do g贸ry id膮 niestety. Dwa lata temu jeszcze uda艂o si臋 znale偶膰 kompletnego do 2k z艂 a teraz ju偶 3k trzeba wy艂o偶y膰 jak za wske xD

_________________
- Co robi cygan w salonie Subaru ? - Rozkr臋ca imprez臋 :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 10 cze 2023, o 07:11 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 cze 2013, o 22:01
Posty: 1084
Lokalizacja: 艁臋czna (LUB)
Pochwa艂y: 17
Pojazd: Simson-DT-chart
Suzuki Katana 50

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Jest szansa na film z odpalenia cze艣ki i pracy silnika?
Jak za dawnych lat :D

_________________
Ogar200 [$] - Delta [$] - Yamahosim DT - Pony Pro 50 [$]


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 28 sie 2023, o 23:52 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 4 mar 2017, o 18:19
Posty: 88
Pochwa艂y: 2
Pojazd: Romet Kadet 110 Automatic,
Romet Ogar 200

GG: 0
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
KCMgaming napisa艂(a):
Jest szansa na film z odpalenia cze艣ki i pracy silnika?
Jak za dawnych lat :D


Jak nie zapomn臋 i wezm臋 si臋 za zmian臋 d臋tki, to tak :P

Dodano: 28 sierpnia 2023, o 23:51

bartek0041 napisa艂(a):
Wiktor2002ZPL napisa艂(a):
S膮 jeszcze 125, ale 偶ycz臋 powodzenia w zbieraniu kasy :D
A czemu trudny temat? Czasem si臋 jaki艣 zjawia, jakby艣 okre艣li艂 "wymagania" oraz pu艂ap cenowy to mog臋 podes艂a膰 linka na pv jak co艣 si臋 pojawi :D

Ma艂o jest Mi艅sk贸w og贸lnie. Ju偶 ich ceny do g贸ry id膮 niestety. Dwa lata temu jeszcze uda艂o si臋 znale偶膰 kompletnego do 2k z艂 a teraz ju偶 3k trzeba wy艂o偶y膰 jak za wske xD



Mimo wszystko, da si臋 jeszcze je dorwa膰 w ca艂kiem dobrej cenie, ale je艣li chcesz kupi膰 z oryginalnymi kierunkowskazami, stopk膮 centraln膮 itd, to ceny s膮 zaporowe. Co gorsza, wi臋kszo艣膰 z nich jest ju偶 po g艂臋bokiej renowacji wi臋c lakier nie b臋dzie oryginalny, a ceny jak za w艂a艣nie takie egzemplarze :D

Co do 膶Z - po ustawieniu zap艂onu i wymianie p艂ytki zap艂on zako艅czy艂 przestawianie si臋 a motocykl sta艂 si臋 ca艂kowicie niezawodny - za wyj膮tkiem d臋tki, kt贸ra pad艂a w kontakcie z cia艂em obcym 100m od domu ;P


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 0 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net