Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 167 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 1 maja 2010, o 10:02 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2009, o 22:28
Posty: 446
Pochwa艂y: 17
Pojazd: Romet Ogar 200, WSK M06B3
GG: 13472410
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Moje uwagi drogi OJSie:

"Wzio艂em j膮 ze sob膮 i looka艂em gdzie by j膮 w艂o偶yc ;>" -b艂膮d ortograficzny

"na prawd臋 to wygl膮da zajebi艣cie." -przekle艅stwo na tym poziomie popularno艣ci strony wyklucza w pewien spos贸b jej profesionalizm

"Zaczo艂em od wywiertania"-b艂膮d ortograficzny w dziale plexi w deklu

"Efekt ZAJEBISTY!!!!! zobaczcie sami:" -kolejne przekle艅stwo

Poza tym wszelkie u艣mieszki, <loly>, itp. s膮 nie na miejscu moim zdaniem. Mog艂e艣 tak robi膰 jak mia艂e艣 jeszcze stron臋 na republice, bo wtedy nie by艂a a偶 tak popularna. No i te durne zboczone gierki to ju偶 IMO wychodzi poza granice przyzwoito艣ci...

Zrobisz jak chcesz oczywi艣cie, my艣l臋 jednak 偶e co艣 z tych uwag wykorzystasz. I nie czepia膰 si臋 moich konserwatywnych pogl膮d贸w ;p

Co do szaty graficznej uwa偶am 偶e nic nie trzeba zmienia膰. Jest naprawd臋 spoks

_________________
Pozdrawiam.

Obrazek

ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 1 maja 2010, o 10:16 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 6 wrz 2009, o 20:13
Posty: 237
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Romet Ogar 200, Honda SFX
GG: 0
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Moim zdaniem strona na wysokim poziomie, ale .. Skoro stawiasz tak wysokie wymagania do Twojej galerii to nie rozumiem wstawienia tych 2 pojazd贸w na samym dole galerii bo troch臋 w stylu WT ;>


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 1 maja 2010, o 10:22 
Administrator
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 29 lis 2007, o 21:07
Posty: 4555
Lokalizacja: Okolice Pszczyny
Pochwa艂y: 29
Pojazd: Ogar 200, Honda Hornet
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Tak, to jeszcze pojazdy z republika.pl, by艂y to pierwsze pojazdy kt贸re zg艂oszono,taki sentyment :)
MrocznyDrwal, fakt, wiele tekst贸w pochodzi w艂a艣nie ze starej ods艂ony serwisu, w przysz艂o艣ci postaram si臋 to poprawi膰 :)

_________________
www.ogar200.pl
Prawdziwa wiedza i m膮dro艣膰 powinna zawsze i艣膰 w parze z pokor膮 i ch臋ci膮 pomagania innym

Dziwisz si臋 偶e na forum nie ma 偶adnych reklam? Taki by艂 m贸j cel! Jestem przeciwnikiem komercyjnego internetu! Nast臋pn膮 przyczyn膮 takiego stanu rzeczy jest fakt i偶 niedorzeczne i perfidne jest sprzedawanie czyich艣 informacji!
ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 27 cze 2010, o 16:12 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2009, o 22:28
Posty: 446
Pochwa艂y: 17
Pojazd: Romet Ogar 200, WSK M06B3
GG: 13472410
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Dam tu propozycje niekt贸rych poprawek kt贸re mo偶esz wykorzysta膰. :-)

"Przechadzaj膮c si臋 wok贸艂 domu zobaczy艂em star膮 tylna lamp臋 przeciwmgieln膮 (czerwon膮) od malucha... w niej by艂a 偶ar贸wka 21W :D. Pomy艣la艂em sobie fajnie by mie膰 tak膮 z ty艂u ;)) Wzio艂em j膮 ze sob膮 i looka艂em gdzie by j膮 w艂o偶yc ;>... znalaz艂em jedno miejsce.. mi臋dzy uchwyty chromowanej rurki na baga偶niku :D pod艂膮czy艂em wszystko i git :)) wida膰 z baaardzo daleka ;]"

Moja poprawka: Przedstawi臋 tu opis, jak mo偶na wykorzysta膰 nikomu nie potrzebn膮 tyln膮 lamp臋 przeciwmgieln膮 od "Malucha" z 偶ar贸wk膮 21 W w 艣rodku. Ot贸偶 umie艣ci艂em j膮 mi臋dzy uchwytami chromowanej rurki na baga偶niku. Pod艂膮czy艂em j膮 i bardzo dobrze spe艂nia swoje zadanie, a w dodatku 艂adnie si臋 prezentuje.



"Znalaz艂em 1,5m kawa艂ek mosi臋偶nej rurki (cal贸wki) nasypa艂em do niej piachu, ubi艂em i wygi膮艂em j膮 tak, aby pasowa艂a do tylnej cz臋艣ci (zaraz za siedzeniem) i chocia偶 troch臋 przypomina艂a uchwyt :D. potrzebne jeszcze by艂o jedno wzmocnienie na baga偶niku... przyspawa艂em 2 p艂askowniki aby wszystko by艂o stabilniejsze... przymocowa艂em wszystko i pasowa艂o.. jednak co艣 mi dalej brakowa艂o w tym.... wpad艂em na pomys艂 偶eby t膮 rureczk臋 da膰 do chromowania, nie takiego sprayem, tylko do profesjonalnego zak艂adu kt贸ry chromuje... i si臋 zdziwi艂em kiedy mi powiedzieli cen臋 :P wyrok zapad艂... 40z艂 <lol>... no c贸偶... pi臋kno kosztuje. Musze przyzna膰 偶e nie 偶a艂uje tamtej kasy bo na prawd臋 to wygl膮da zajebi艣cie."

Moja poprawka: Wpad艂em na pomys艂, aby zrobi膰 uchwyt za tylnym siedzeniem, kt贸ry m贸g艂by spe艂nia膰 kilka zada艅, m.in. uchwytu na kask i uchwytu na lamp臋 tyln膮. Potrzebna by艂a mi rurka ( cal贸wka ), do kt贸rej nasypa艂em piachu, ubi艂em go i wygi膮艂em w spos贸b przedstawiony na zdj臋ciu, czyli tak, aby pasowa艂a do tylnej cz臋艣ci motoroweru. Aby wzmocni膰 ca艂o艣膰, przyspawa艂em 2 p艂askowniki. Aby zadba膰 o estetyk臋 uchwytu, w profesjonalnym zak艂adzie lakierniczym pochromowa艂em t膮 cz臋艣膰. Kosztowa艂o to (!) 40 z艂. Musz臋 przyzna膰, 偶e jednak nie 偶a艂uj臋 wydanych na to pieni臋dzy, bo prezentuje si臋 to znakomicie.



"A wi臋c tak: idziemy do pierwszego lepszego sklepu rowerowego (lub allegro :D) i kupujemy licznik rowerowy. W domu go rozpakowywujemy i zmierzamy w kierunku motorka :P. Sprawdzamy czy licznik nam pasuje na kierownic臋, ci膮gniemy kabel do przedniej osi (bo tam b臋dzie zamontowany mechanizm mierz膮cy). Montujemy go po prawej stronie ko艂a (patrz膮c od strony kierowcy) poniewa偶 tam nie ma 艣limaka i jest mniejszy odst臋p od wide艂ek. Preferowana odleg艂o艣膰 mi臋dzy czujnikiem a magnesem wynosi 5mm to ma艂o.. czasami trzeba podk艂adac czujnik gum膮. Co do magnesu to napewno dziura w nim jest zbyt ma艂a na szprychy naszego rumaka :P rozwiertujemy ja wiert艂em 3mm i powinno by膰 gitezz. Ustawiamy jeszcze WS czyli odleg艂o艣膰 jak膮 nasz moto przejedzie po pe艂nym obiegu ko艂a... liczy si臋 to tak: Wysoko艣膰 ko艂a*3,14. W Ogarach WS=171cm. "


Moja poprawka: Przestawi臋 tu, jak w prosty spos贸b wykorzysta膰 licznik rowerowy, kt贸ry daje o wiele wi臋cej informacji o je藕dzie motoroweru w por贸wnaniu do licznika fabrycznego. Sprawdzamy, czy licznik pasuje nam na kierownic臋, przeci膮gamy kabel to przedniej osi, mechanizm mierz膮cy montujemy z prawej strony (patrz膮c od strony kierowcy). Informacje dotycz膮ce odleg艂o艣ci mi臋dzy sensorem a magnesem znajdziemy w instrukcji licznika. Nast臋pnie rozwiercamy otw贸r magnesu wiert艂em 3 mm i umieszczamy magnes. Ustawiamy jeszcze WS czyli odleg艂o艣膰 jak膮 nasz motorower przejedzie po pe艂nym obiegu ko艂a. Liczy si臋 to tak: Wysoko艣膰 ko艂a*3,14. W Ogarach WS=171cm.



"Przedstawiam projekt przedniej lampy diodowej nazywanej przezemnie pseudo-xenonami ;].
By艂 ju偶 przedstawiany na tej stronie taki projekt lecz niemia艂 odblask贸w (chromu na odb艂y艣niku). Przedstawione tutaj rozwi膮zanie jest nieco ta艅sze i wydajniejsze.

Potrzebne nam b臋da: 2 latarki led (w moim wypadku z diodami mini-luxeon) i klejarka b膮d藕 silikon, troch臋 kabli cie艅kich

Opakowanie latarki

To ju偶 sama latarka

A oto jak 艣wieci

Z odleg艂o艣ci ok 1m w dzie艅
Rozbieramy latareczki, wyci膮gamy jej bebechy :D i ucinamy na wymiar nam wygodny, mierzymy napi臋cie na na艂adowanej baterii, u mnie by艂o 4,2V. Wk艂adamy 艣rub臋 i zaklejamy klejark膮 z uci臋tej strony, wcze艣niej jednak trzeba prze艂o偶y膰 kabelek do kt贸rego lutujemy p艂ytke z latarki :).

Lampe trzeba odpowiednio zasili膰! Jak? Odpowied藕 jest w dziale Tuning Elektroniczny, a dok艂adnie stabilizator napi臋cia :)

A oto efekt ko艅cowy:

Dodam jeszcze 偶e takie 艣wiat艂o diodowe jest nielegelne w 艣wietle Polskiego prawa, niestety 偶yjemy w czasach kiedy energia nie jest jeszcze a偶 tak oszcz臋dzana, osobi艣cie uwa偶am 偶e LED to przysz艂o艣膰, ma艂y pob贸r pradu i wysoka sprawno艣膰 przy ci膮gle ocieplaj膮cym si臋 klimacie jest bardzo korzystna, lecz nasz w艂adze tego nie zauwa偶aj膮..."



Moja poprawka: Przedstawiam projekt przedniej lampy diodowej, kt贸r膮 nazwa艂em "pseudo-xenonami".

Potrzebne nam b臋da: 2 latarki led (w moim wypadku z diodami mini-luxeon) i klejarka b膮d藕 silikon, troch臋 cienkich kabli

Opakowanie latarki

To ju偶 sama latarka

A oto jak 艣wieci

Z odleg艂o艣ci ok 1m w dzie艅.
Rozbieramy latareczki, wyci膮gamy jej wewn臋trzne komponenty i ucinamy na wymiar nam wygodny, mierzymy napi臋cie na na艂adowanej baterii, u mnie by艂o 4,2V. Wk艂adamy 艣rub臋 i zaklejamy klejark膮 z uci臋tej strony, wcze艣niej jednak trzeba prze艂o偶y膰 kabelek do kt贸rego lutujemy p艂ytke z latarki.

Lamp臋 trzeba odpowiednio zasili膰! Jak? Odpowied藕 jest w dziale Tuning Elektroniczny, a dok艂adnie stabilizator napi臋cia.

A oto efekt ko艅cowy:

Dodam jeszcze 偶e takie 艣wiat艂o diodowe jest nielegelne w 艣wietle Polskiego prawa, niestety 偶yjemy w czasach kiedy energia nie jest jeszcze a偶 tak oszcz臋dzana, osobi艣cie uwa偶am 偶e LED to przysz艂o艣膰, ma艂y pob贸r pradu i wysoka sprawno艣膰 przy ci膮gle ocieplaj膮cym si臋 klimacie jest bardzo korzystna, lecz nasz w艂adze tego nie zauwa偶aj膮...


"Filtr powietrza nie daje zbyt wiele, mo偶e tylko troch臋 miejsca, ma swoje minusy jak naprzyk艂ad du偶a podatno艣膰 na zamokni臋ia, ma te偶 swoje plusy takie jak np. wygl膮d :P dlatego nie umieszczam go w tuningu technicznym lecz w wizualnym, fotka mojego sto偶ka: "


Moja poprawka: Sto偶kowy filtr powietrza daje praktycznie zerow膮 popraw臋 osi膮g贸w, jest podatny na zamokni臋cia, ale za to 艂adnie wygl膮da i daje miejsce pod pokrywk膮 org. filtra. Pod艂膮czenie nie jest czynno艣ci膮 trudn膮, wi臋c pozostawiam j膮 waszym umiej臋tno艣ciom.


"Kiedy艣 w臋druj膮c po stronach internetowych z motorowerami trafi艂em na pewn膮 stron臋 (niestety nie pami臋tam adresu :( a chcia艂bym poda膰 linka do tej strony...) na kt贸rej by艂o foto silnika ogara w kt贸rym zamiast standartowej blaszki os艂aniaj膮cej magneto by艂o plexi :D.. Pojecha艂em do POLPLSATU 偶eby mi dali jakie艣 艣cinki plexi. Spoko dosta艂em taki kawa艂eczek fajny i przykr臋ci艂em go razem z ta oryginaln膮 blach膮 w imad艂o. Zaczo艂em od wywiertania takich samych dziur jak w oryginale a potem pi艂ka do 偶elaza i wycina艂em r臋cznie na obko艂o tej blaszki. Po odkr臋ceniu by艂o niemal偶e idealnie :) Pozosta艂o mi to tylko przykr臋ci膰 ;)"

Moja poprawka:
Przedstawi臋 tu prosty spos贸b na poprawienie wygl膮du silnika, kt贸ry w po艂膮czeniu z jego wypolerowaniem daje wy艣mienity efekt. Jest to szyba z plexi w deklu iskrownika. Nale偶y za艂atwi膰 sobie jakie艣 艣cinki plexi (np. z POLPLASTU). Umie艣ci艂em ten kawa艂ek razem z oryginaln膮 blaszk膮 w imad艂o. Wywierci艂em w tych samych miejscach dziury na 艣rubki, potem wyci膮艂em r臋cznie taki sam kszta艂t jak orgina艂. Przykr臋ci艂em do dekla i gotowe!




No, na dzisiaj wystarczy. postanowi艂em OJS 偶e ci troch臋 pomog臋 w poprawianiu tekst贸w na ogar200.pl i zacz膮艂em od tuningu wizualnego. My艣l臋, 偶e wykorzystasz moje teksty kt贸re pozbawione s膮 b艂臋d贸w ortograficznych i maj膮 zachowany pierwotny sens. Pozdrawiam. <piwo>

Autor postu otrzyma艂 pochwa艂臋

_________________
Pozdrawiam.

Obrazek

ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


Ostatnio edytowano 27 cze 2010, o 16:16 przez MrocznyDrwal, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 27 cze 2010, o 16:16 
ModTeam
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2009, o 10:32
Posty: 5982
Lokalizacja: Brzesko
Pochwa艂y: 19
Pojazd: Zaciung
GG: 10910980
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
MrocznyDrwal, szacunek.Mi by si臋 nie chcia艂o :)

_________________
Albo Bokiem Albo Wcale...
Jestem tu od nadawania sprawom toku, Od wykonywania i wydawania na nie wyroku...

Stary Romeciarz:
"Myslisz dlaczego nasz znajomy KomoBrono napisal bul? Bo Ruzga sobie smiechnac chcial."

"Z buta buta buta wje偶d偶am mk艂y pas jednym szczalem i zapinam dalej, p贸藕niej jad臋 jad臋 i 偶ar贸wke w lapmie pale a palczaste gna dalej."

"Odda艂bym wszystkie posty, za jeden Kaptajna..."


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 27 cze 2010, o 16:18 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2009, o 22:28
Posty: 446
Pochwa艂y: 17
Pojazd: Romet Ogar 200, WSK M06B3
GG: 13472410
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
A i jeszcze chcialem doda膰, 偶e IMO nale偶y wywali膰 "neony" i "g艂o艣niki komputerowe"

_________________
Pozdrawiam.

Obrazek

ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 27 cze 2010, o 17:52 
Administrator
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 29 lis 2007, o 21:07
Posty: 4555
Lokalizacja: Okolice Pszczyny
Pochwa艂y: 29
Pojazd: Ogar 200, Honda Hornet
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
MrocznyDrwal, dzi臋kuj臋 :) na pewno skorzystam z Twojej pomocy przy wi臋kszej aktualizacji serwisu 8-)

_________________
www.ogar200.pl
Prawdziwa wiedza i m膮dro艣膰 powinna zawsze i艣膰 w parze z pokor膮 i ch臋ci膮 pomagania innym

Dziwisz si臋 偶e na forum nie ma 偶adnych reklam? Taki by艂 m贸j cel! Jestem przeciwnikiem komercyjnego internetu! Nast臋pn膮 przyczyn膮 takiego stanu rzeczy jest fakt i偶 niedorzeczne i perfidne jest sprzedawanie czyich艣 informacji!
ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 27 cze 2010, o 20:45 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2008, o 20:35
Posty: 1265
Lokalizacja: Jas艂o
Pochwa艂y: 27
Pojazd: Komar 2350 '74r. - sprzedany
WSK 125

GG: 7060678
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Na stronie jest troch臋 b艂臋d贸w ortograficznych, kt贸re pasowa艂o by kiedy艣 poprawi膰. :P

_________________
"pozdrawiam, lewa w g贸r臋, jeste艣my bra膰mi wszyscy..."

pavel0910-t5054.html


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 1 lip 2010, o 15:47 
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 1 lip 2010, o 14:04
Posty: 3
Pojazd: Jawa
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢wi臋tokrzyskie
Powita膰 Was wszystkich w szczeg贸lno艣ci Pana admina aka plagiatowca.

O co chodzi ano, 偶e skopiowali艣cie artyku艂 http://www.xxxxxx.pl

http://www.ogar200.pl/index.php?id=tech ... ikova#gora

Napisany przez naszego wieloletniego u偶ytkownika.
Ma艂o tego Skopiowali艣cie nawet fotki na sw贸j serwer.

Domagam si臋 usuni臋cia artyku艂u z Waszej strony.

Administrator forum i po co reklamowa膰 jak i tak nikt tam nie wejdzie?

_________________
Administrator forum jawencja.fora.pl


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 1 lip 2010, o 15:51 
ModTeam
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2009, o 10:32
Posty: 5982
Lokalizacja: Brzesko
Pochwa艂y: 19
Pojazd: Zaciung
GG: 10910980
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
No to Addako b臋dzie problem.

_________________
Albo Bokiem Albo Wcale...
Jestem tu od nadawania sprawom toku, Od wykonywania i wydawania na nie wyroku...

Stary Romeciarz:
"Myslisz dlaczego nasz znajomy KomoBrono napisal bul? Bo Ruzga sobie smiechnac chcial."

"Z buta buta buta wje偶d偶am mk艂y pas jednym szczalem i zapinam dalej, p贸藕niej jad臋 jad臋 i 偶ar贸wke w lapmie pale a palczaste gna dalej."

"Odda艂bym wszystkie posty, za jeden Kaptajna..."


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 167 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net