Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 29 kwi 2024, o 05:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Romet JET 125
PostNapisane: 14 sie 2010, o 15:15 
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 sie 2010, o 12:37
Posty: 5
Pojazd: Romet Jet125
GG: 2862292
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Witam mam pytanie gdzie mog膮 znajdowa膰 si臋 blokady w Romecie jet125. Potrzebuje pewnych odp.
Z g贸ry dzi臋kuj臋!!!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 14 sie 2010, o 15:28 
ModTeam
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2009, o 10:32
Posty: 5982
Lokalizacja: Brzesko
Pochwa艂y: 19
Pojazd: Zaciung
GG: 10910980
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
Na manetce w t艂umiku tego jestem pewny i na module chyba

_________________
Albo Bokiem Albo Wcale...
Jestem tu od nadawania sprawom toku, Od wykonywania i wydawania na nie wyroku...

Stary Romeciarz:
"Myslisz dlaczego nasz znajomy KomoBrono napisal bul? Bo Ruzga sobie smiechnac chcial."

"Z buta buta buta wje偶d偶am mk艂y pas jednym szczalem i zapinam dalej, p贸藕niej jad臋 jad臋 i 偶ar贸wke w lapmie pale a palczaste gna dalej."

"Odda艂bym wszystkie posty, za jeden Kaptajna..."


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 14 sie 2010, o 18:43 
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 sie 2010, o 12:37
Posty: 5
Pojazd: Romet Jet125
GG: 2862292
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
a m贸g艂by艣 dok艂adnie opisa膰 jak zdj膮膰 z manetki i z t艂umnika??


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 14 sie 2010, o 19:29 
Wi臋c tak motorek posiada 6 blokad.

Ga藕nik:
Patrz膮c od g贸ry ga藕nika posiadasz taki plastikowy dekielek. Odkr臋casz te 2 艣rubki, kt贸re go mocuj膮 i powoli wszystko wyjmujesz poniewa偶 mo偶e wyskoczy膰 nagle spr臋偶ynka. I pod dekielkiem masz tak膮 jakby z艂ot膮 艣rubk臋 i to jest w艂a艣nie ta blokada ga藕nikowa.

Wariator:
Odkr臋casz lew膮 pokryw臋 silnika (bez zdejmowania kopniaka!) i masz po lewo wariator, a po prawo sprz臋g艂o. Odkr臋casz wariator i mi臋dzy talerzami posiadasz tulejk臋 mosi臋偶n膮. Wyjmujesz j膮 i wszystko sk艂adasz tak jak powinno by膰. Przy okazji mo偶na sobie wymieni膰 rolki (l偶ejsze na przyspieszenie natomiast ci臋偶sze na pr臋dko艣膰).

Modu艂:
Nale偶y po prostu zdemontowa膰 stary i wymieni膰 go na odblokowanego. Nic wi臋cej w sprawie tej blokady nie zdzia艂asz.

R贸偶owy kabelek:
Wychodzi on z modu艂u do silnika. Nie nale偶y go rozcina膰 tylko wyci膮gn膮膰. "Mocowany" jest na dw贸ch konektorkach (oczywi艣cie po 1 na stron臋).

T艂umik:
Nale偶y zdj膮膰 metalow膮 obudow臋. W 艣rodku niekt贸rzy wyjmuj膮 wszystkie bebechy i zostawiaj膮 go pustego. Jest tam te偶 zw臋偶ka, kt贸r膮 nale偶y usun膮膰.

Filtr powietrza:
Posiada on zw臋偶k臋 w otworze gdzie "podawane" jest powietrze do silnika. W pi臋膰dziesi膮tkach bez 偶adnych zmian/modyfikacji to nic nie daje, a wr臋cz zamula delikatnie silnik.


G贸ra
  
 
PostNapisane: 14 sie 2010, o 20:52 
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 sie 2010, o 12:37
Posty: 5
Pojazd: Romet Jet125
GG: 2862292
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
Po pirwsze to rozebra艂em ten dekielek w ga藕niku i zadnej 艣rubki tam nie ma. po drugie nie wiem gdzie jest modu艂 zap艂onowy i w kt贸rym miejscu si臋 znajduje. jak mo偶esz to podaj mi jeszcze raz dok艂adne miejsce pod艂膮czenia tego kabelka i napisz sk膮d wiesz ze ten skuter akurat tam ma blokady... By膰 mo偶e blokady na ga藕niku nie ma skoro nie ma tej 艣rubki ale to jest niemo偶liwe 偶eby skuter o mocy 6.5 km i 125 cm3 jecha艂 na prostej tylko 80km/h i 100 z g贸rki wr臋cz to jest 艣mieszne 偶e podrasowane 50-si膮ttki mnie bior膮 niemal 偶e i wsk taki stary motor jest na r贸wni:(


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 15 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net