Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 25 kwi 2024, o 23:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 58 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 14 wrz 2015, o 22:58 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 sty 2013, o 13:13
Posty: 918
Pochwa艂y: 20
Pojazd: ...
GG: 997
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Ale koluniu, dopiero co zda艂e艣 egzaminy i jeste艣 wg papierk贸w "mechanik", a nie umiesz znale藕膰 turbo pod mask膮, to jest 艣miech na sali. Bladego poj臋cia nie masz o mechanice i tyle. I tak zrobisz po swojemu i kupisz trupa jakiego艣, bo nigdy rad nie s艂uchasz.

_________________
Jest: Jawa 50 typ 20p, WSK (125) M06B3, Yamaha YM 50 Breeze, FSO Polonez Caro 1.6GLi, Daewoo-FSO Polonez Kombi 1.6MPi.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 14 wrz 2015, o 23:51 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 lip 2012, o 19:25
Posty: 848
Lokalizacja: Zadupie...kaj艣 pod Olkuszem
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ford
GG: 23883780
Wojew贸dztwo: Ma艂opolskie
Di, pierwsze co mi przysz艂o na my艣l to Diesel Inject.
Dziwi mnie, 偶e Tobie to nie przysz艂o, cho膰 skoro na turbinie jest to powinno by膰 TDI Turbo Diesel Inject.
Poza tym, czy ja dobrze kumam, 偶e艣 Ty z pocz膮tku nie wiedzia艂 czy to diesel czy benzyna? Przecie偶 to si臋 s艂yszy.
Poza tym, jako mechanik, powiniene艣 zna膰 mniej wi臋cej charakterystyk臋 silnika benzynowego i diesla.
Generalnie to je偶eli Ty jeste艣 mechanikiem ju偶 na papierze to o ja pie*dole... cho膰 w sumie skoro Ty na zawodowym muzyki s艂ucha艂e艣...
To nie hejt, to szczere za偶enowanie.
Og贸lnie Japo艅czyki spoko, tylko czemu Diesel...?
A i uwa偶aj, bo jak Japo艅ca zwie艣niaczysz to Corei Cie pozbawi genitali贸w.

_________________
Nic na si艂臋, wszystko m艂otkiem :D


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 00:44 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 27 gru 2010, o 22:02
Posty: 1943
Lokalizacja: Welshpool/Bydgoszcz
Pochwa艂y: 11
Pojazd: VW Golf MK7
Romet 50 T-1

GG: 6929446
Wojew贸dztwo: Zagranica
O rany Bo偶e widzisz i nie grzmisz. Tak si臋 hejtuje diesla a przychodzi co do czego to czarna magia. Po pierwsze TDI jest znakiem towarowym zarezerwowany dla steamochod贸w z grupy z VAG+ford galaxy.
Po drugie silnik 2.2DI wydaje mi si臋, 偶e to wynalazek GM. Silnik jest turbodo艂adowany

_________________
Opel Astra H 1.8->Obrazek

PSN


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 08:55 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 lut 2014, o 17:27
Posty: 881
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Opel Corsa C
Opel Vectra C
Baotian BT50QT-9H

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Przemas napisa艂(a):
Poza tym, czy ja dobrze kumam, 偶e艣 Ty z pocz膮tku nie wiedzia艂 czy to diesel czy benzyna? Przecie偶 to si臋 s艂yszy.

殴le kumasz bo mi chodzi艂o o to 偶e inaczej si臋 dieslem je藕dzi ni偶 benzyniakiem.
Przemas napisa艂(a):
Di, pierwsze co mi przysz艂o na my艣l to Diesel Inject.

Te偶 mi to przysz艂o na my艣l.
Przemas napisa艂(a):
tylko czemu Diesel...?

W sumie sam nie wiem xD. Chyba ch臋膰 spr贸bowania czego艣 nowego ;]
Corei napisa艂(a):
Ale koluniu, dopiero co zda艂e艣 egzaminy i jeste艣 wg papierk贸w "mechanik", a nie umiesz znale藕膰 turbo pod mask膮, to jest 艣miech na sali. Bladego poj臋cia nie masz o mechanice i tyle. I tak zrobisz po swojemu i kupisz trupa jakiego艣, bo nigdy rad nie s艂uchasz.

Ciekawe czy Tobie by si臋 chcia艂o wsz臋dzie dok艂adnie zagl膮da膰 po nieprzespanych ponad 24h ( tyle co z lotniska wr贸ci艂em do domu i od razu do szko艂y wszystko za艂atwia膰 ). Zreszt膮 ja by艂em go tylko tak obejrze膰 co nieco by mie膰 jaki艣 punkt zaczepienia przy szukaniu czego艣 innego.
Edit.
Ta strona jest bardzo fajna :
http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... 2000-2006/

_________________
Vectra
Zipp Vapor [Baotian BT49QT-9H]

By艂o : Romet Ogar 200 86r ->Renault Laguna I 98r -> Opel Vectra B 00r
Jest: Zipp Vapor 05r -> Opel Vectra C 06r -> Opel Corsa C 02r


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 09:18 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 kwi 2011, o 14:15
Posty: 856
Lokalizacja: 艁贸d藕
Pochwa艂y: 12
Pojazd: Bmw e36 dwa.zyro
GG: 2395059
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Zdradz臋 Ci w sekrecie, 偶e za 4k panem i w艂adcom w kupnie auta si臋 nie jest, wi臋c trzeba patrze膰 dok艂adnie, ile si臋 da i jak dobre to bra膰. Te偶 nie my艣l, 偶e auto b臋dzie idealne i nowe ale i trupa nie bierz. Jak ruda na nim chrupie a偶 okruchy lec膮 to daj se spok贸j, mechanik臋 zawsze mo偶na zrobi膰 samemu mniej wi臋cej, a blacharka ju偶 ot tak nie jest (chyba, 偶e艣 blacharz w co w膮tpi臋). Najwa偶niejsze to si臋 nie napala膰 bo potem to si臋 m艣ci ;) O tym dieslu za du偶o nie wiem, wiem za to, 偶e 2.2l i 110km to wysilenie 偶adne, wi臋c prawdopodobnie b臋dzie 偶ywotny, zobacz czy nie kopci na niebiesko, czy w og贸le kopci (na czarno mo偶e ale te偶 bez przesady, 偶e ty艂u nie b臋dziesz widzia艂 jak si臋 mu depnie). Takie og贸lne rady, jak ju偶 opadnie kurz hejtu to Ci korej mo偶e powie dok艂adniej co patrze膰.

_________________


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 10:43 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 sty 2013, o 13:13
Posty: 918
Pochwa艂y: 20
Pojazd: ...
GG: 997
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Jak napisa艂em, w N16 belki pod ch艂odnic膮, wypalone reflektory. Poza tym obowi膮zkowe sprawdzenie: VIN, stan p艂yn贸w, stan wycieraczek (je艣li kto艣 je wymienia艂 i nie ma偶膮/piszcz膮 to jest 90% szansy, 偶e dba艂 o auto), plus w japonii to stan prog贸w, pod艂ogi i zawieszenia. I jak masz mo偶liwo艣膰, niech silnik pochodzi, rozgrzeje si臋 do艣膰 dobrze, mo偶esz troch臋 przygazowa膰 i spr贸buj 艣cisn膮膰 kt贸ry艣 w膮偶 od ch艂odzenia, je艣li nie b臋dziesz m贸g艂 艣cisn膮膰 w臋偶a, bo b臋dzie takie ci艣nienie, to silnik co najmniej do wymiany UPG. Og贸lnie moim zdaniem taka Almera jest w dobrym stanie warta 3-3.5k.

_________________
Jest: Jawa 50 typ 20p, WSK (125) M06B3, Yamaha YM 50 Breeze, FSO Polonez Caro 1.6GLi, Daewoo-FSO Polonez Kombi 1.6MPi.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 15:23 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 lut 2014, o 17:27
Posty: 881
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Opel Corsa C
Opel Vectra C
Baotian BT50QT-9H

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Na je藕dzie pr贸bnej jak mu da艂em do pod艂ogi to nie dymi艂, na postoju jak troch臋 mu si臋 przygazowa艂o to te偶 nie. Ale jest takie jedno ale. Ma wyprowadzony w艂膮cznik kt贸ry dzia艂a na zasadzie " jak ci si臋 silnik rozgrzeje to nie zapalisz go, dopiero jak prze艂膮czysz to zapali odrazu i gdy zapali to go spowrotem przel膮czasz na pozycje wylaczenia " " 偶ona pojecha艂a do genialnego mechanika, kt贸ry to opatentowa艂 ". Tak偶e co to mo偶e by膰 za usterka 偶e jakie艣 takie obej艣cie znalezione jest ?

_________________
Vectra
Zipp Vapor [Baotian BT49QT-9H]

By艂o : Romet Ogar 200 86r ->Renault Laguna I 98r -> Opel Vectra B 00r
Jest: Zipp Vapor 05r -> Opel Vectra C 06r -> Opel Corsa C 02r


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 17:23 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 17 lis 2013, o 11:50
Posty: 376
Pojazd: Sej 1.1,Skuter 50
GG: 49552130
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Turbo timer rozumiem,czego艣 takiego nie s艂ysza艂em

_________________
Cia艂o puszczone raz,puszcza si臋 ca艂y czas


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 17:51 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 kwi 2011, o 14:15
Posty: 856
Lokalizacja: 艁贸d藕
Pochwa艂y: 12
Pojazd: Bmw e36 dwa.zyro
GG: 2395059
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Na pewno tak nic a nic nie dymi? Pewnie wiedza co to robimy tylko Ci powiedzie膰 nie chc膮. Mo偶e 艣wiece dogrzewa (nie wiem po co tak se gdybam)

_________________


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 20:15 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 sty 2013, o 13:13
Posty: 918
Pochwa艂y: 20
Pojazd: ...
GG: 997
Wojew贸dztwo: Lubelskie
艢wiece na ciep艂ym silniku? Ty ju偶 zostaw gdybanie. Mo偶e by膰 uszkodzony jaki艣 czujnik/zaworek elektro. i w艂膮cznik ma np. z ty艂u rezystor, w艂膮czasz go i to pozwala na rozruch, a potem wy艂膮czasz bo by wariowa艂o.

_________________
Jest: Jawa 50 typ 20p, WSK (125) M06B3, Yamaha YM 50 Breeze, FSO Polonez Caro 1.6GLi, Daewoo-FSO Polonez Kombi 1.6MPi.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 58 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 2 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net