Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 gru 2011, o 20:17 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 00:22
Posty: 73
Lokalizacja: Kambodza
Pojazd: URSUS
GG: 0
Województwo: Zachodniopomorskie
Na pewno chcę wymienić : Tłok, pierścienie, głowica, cylek, półksiężyc, nie wiem jak ze skrzynią bo czasem wypadają biegi , wał , korbowód, tarcze sprzęgła ( mam nowe). Co jeszcze radzicie wymienic?? Wyslecie mi linki jakieś z tymi czesciami, jakieś tanie ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 21 gru 2011, o 20:19 
Poziom

Dołączył(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwały: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Województwo: Łódzkie
Jak wymieniasz wał, to nie musisz korby wymieniać :-P
Najpierw to radzę rozebrać silnik, obejrzeć w środku i dopiero części kupować ;]


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 21 gru 2011, o 20:23 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 00:22
Posty: 73
Lokalizacja: Kambodza
Pojazd: URSUS
GG: 0
Województwo: Zachodniopomorskie
Ide sobie na razie obadac bo mam 2 silniki jeszcze na zbyciu na czesci i zobacze w jakim stanie sa czesci

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 21 gru 2011, o 20:28 
Najpierw to jak pisze mgr130 rozbierz silnik i wtedy się dokładnie dowiesz co potrzeba, bo tak na zgaduj zgadula to nie dowiesz się co dokładnie kupić. Po co ma on kupować łożyska SKF, oryginalne cylindry itp. jak remont chce zrobić w miarę tanim kosztem? kup na silnik łożyska PPL (na wał C3) i wystarczą. Wał na Twoim miejscu postarałbym się kupić jakiś używany czeski, który jeszcze łatwo dostaniesz lub w ostateczności jak swój "chiński" masz dobry to jego załóż. Przecież jak Chińczycy produkowali takie za przeproszeniem gówno jakim są wały, cylindry, gaźniki itp. to wycofaliby to z rynku i nikt by tego nie kupował, a jest inaczej. Tak więc chińskie nie znaczy od razu do kitu. Jak będziesz kupował tłok to patrz na "odcień" materiału z którego jest wykonany, ponieważ bardziej matowe w większości przypadków nie puchną. Pierścionki możesz zastosować MZA niemieckie od Simsona, oczywiście wcześniej dopasowując ich rozmiar do owego tłoka.


Góra
  
 
PostNapisane: 21 gru 2011, o 20:29 
Poziom

Dołączył(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwały: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Województwo: Łódzkie
A tam Addadko pierdzielisz :D China ma dobre wały z łożyskiem igiełkowym na korbie, cylindry ujdą, chociaż można poprawić kanały pilnikiem, a z tłokiem to loteria. Może być matowy, ale spuchnąć też może.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 21 gru 2011, o 20:31 
Wszystkie części chińskie to jest w skrócie loteria i nie ma co się w tej kwestii kłócić. Wały tak samo są takie i owakie.


Góra
  
 
PostNapisane: 21 gru 2011, o 20:33 
Poziom

Dołączył(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwały: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Województwo: Łódzkie
Ale dużo osób poleca wały z łożyskiem igiełkowym. Wały chińskie z tulejką szybko wysiadają.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 21 gru 2011, o 20:35 
Gadasz głupoty i tyle w temacie chińskich części - amen.


Góra
  
 
PostNapisane: 21 gru 2011, o 20:50 
Poziom

Dołączył(a): 14 cze 2010, o 19:30
Posty: 6679
Pochwały: 108
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.4 16V, BMW 330d
GG: 0
Województwo: Łódzkie
Mógłbym podać przykłady, ale są z innego forum, zresztą raczej wiesz jakiego. I tam masz wszystko jak na tacy o współczesnych wałach.


Ostatnio edytowano 21 gru 2011, o 20:50 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Teorią z innych for każdy może sobie porównywać...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 21 gru 2011, o 21:13 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2009, o 18:38
Posty: 1062
Pochwały: 20
Pojazd: VW Corrado 2.0 16V, Komar, Jawka, Pegaz
GG: 7905252
Województwo: Śląskie
Jeżeli chodzi o wał to tylko org lub ten: http://motoallegro.pl/jawa-50-jawka-oga ... 02021.html
Mam tej samej firmy w komarze i sobie chwalę. Ten wał z tej aukcji którą podałeś jest z łożyskiem igiełkowym. Strzeż się od tego, kolega kupił taki wał i sworzeń w ogóle do łozyska nie wchodził :-o
Dodam że nie którzy uważają że org wał najlepszy, ale jeżeli masz wydać 50zł na org wał ktory ma już tam jakieś minimalne luzy to wg mnie lepiej kupic nowy taki jak wyżej wymieniłem.

Łożyska tylko firmowe typu Fag, skf, koyo. Jak kupisz najtańsze gówno to zrobisz 2 tys km i na wale będa takie luzy że będziesz zmuszony znowu je wymienić

Cylinder jeżeli nowy to tylko Almot, silnik ma na nim taką moc jak na oryginale. Osobiście miałem nowego firmy Cx w jawce, a teraz mam org w bdb stanie i silnik jest na nim ze 2x mocniejszy. Kolega kupił nowego almota i moc jego jawki jest mniej więcej taka jak na moim orginale. W ogóle to najlepszym rozwiązaniem jest szlif orginała a nie zakup nowego, oczywiście pod czeski tłok (najlepiej nowy).

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Simson S51 B2-4/1 Electronic: http://www.bikepics.com/members/Dawid56 ... lectronic/
Romet Komar 3 2351/52W http://skutery.polskajazda.pl/Motocykle ... omar/84738
Romet Ogar 200: http://www.bikepics.com/members/dawid56/88ogar200/
Romet Kadet M780: http://www.bikepics.com/members/dawid56 ... 324459&s=0


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net