Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 9 maja 2017, o 09:08 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 24 wrz 2014, o 15:09
Posty: 18
Pojazd: Romet Soft 125
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Gdyby艣cie mieli wyb贸r to jak膮 skrzyni臋 wybraliby艣cie w samochodzie? Automat czy manual? Z uzasadnieniem poprosz臋 :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 maja 2017, o 09:12 
Mechanik
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 4 sty 2012, o 23:40
Posty: 813
Pochwa艂y: 31
Pojazd: 997ccm vs 76ccm
GG: 15506895
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Pomimo tego, 偶e moje tera藕niejsze auto, to manual, to jednak sk艂aniam si臋 ku automatycznej skrzyni, kt贸r膮 mia艂em w moich poprzednich dw贸ch autach. To jednak jest wygoda i wol臋 i艣膰 w kierunku jakiego艣 auta segmentu d, z wi臋kszym silnikiem w benzynie i automatyczn膮 skrzyni膮 bieg贸w.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 maja 2017, o 11:37 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 lut 2014, o 17:27
Posty: 881
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Opel Corsa C
Opel Vectra C
Baotian BT50QT-9H

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Tylko i wy艂膮cznie manual. Zawsze to jaka艣 frajda z jazdy :D.

_________________
Vectra
Zipp Vapor [Baotian BT49QT-9H]

By艂o : Romet Ogar 200 86r ->Renault Laguna I 98r -> Opel Vectra B 00r
Jest: Zipp Vapor 05r -> Opel Vectra C 06r -> Opel Corsa C 02r


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 10 maja 2017, o 10:59 
Poziom

Do艂膮czy艂(a): 24 wrz 2014, o 15:09
Posty: 18
Pojazd: Romet Soft 125
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
No w艂a艣nie te偶 mam zagwostk臋.... Manual to w sumie przyjemno艣膰 z jazdy, bo kontrola bieg贸w to fajna rzecz, ale autem b臋dzie te偶 je藕dzi艂a kobieta kt贸ra ma spory problem w doborze biegu do pr臋dko艣ci, kt贸ra potrafi przy 70 km na h wrzuci膰 2 bieg :|

Na https://nocar.pl/blog/wady-i-zalety-aut ... ni-biegow/ jest te偶 ciekawe por贸wnanie.


Ostatnio edytowano 22 maja 2017, o 09:57 przez gregory, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 10 maja 2017, o 20:36 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 lut 2014, o 17:27
Posty: 881
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Opel Corsa C
Opel Vectra C
Baotian BT50QT-9H

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Polecam Ci kupi膰 VB ze skrzyni膮 F23. Skrzynia nie do zaebania wiem bo sam testowa艂em. Ka偶dym biegiem pod czerwone pole i nawet czasem by艂o 偶e z 3 przy 60 potrafi艂em wrzuci膰 2 i przypierdzieli膰 pod czerwone pole a偶 wskaz贸wki w miejscu stan臋艂y.

_________________
Vectra
Zipp Vapor [Baotian BT49QT-9H]

By艂o : Romet Ogar 200 86r ->Renault Laguna I 98r -> Opel Vectra B 00r
Jest: Zipp Vapor 05r -> Opel Vectra C 06r -> Opel Corsa C 02r


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 11 maja 2017, o 01:27 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2009, o 13:41
Posty: 911
Lokalizacja: Bydzia.
Pochwa艂y: 3
Pojazd: Szybki i g艂o艣ny :)
GG: 0
Wojew贸dztwo: Kuj.-pom.
Mam auta z manualem i automatem. Bardzo ceni臋 sobie automat z 艂opatkami w lancerze, jest to o tyle fajne 偶e skrzynia 艣wietnie wsp贸艂pracuje z r贸偶nymi cyklami jazdy. To rozwi膮zanie podoba mi si臋 zar贸wno w mie艣cie jak i za miastem. Nie podoba mi si臋 zwyk艂y automat w wielu autach, np. gdy skrzynia za d艂ugo si臋 zastanawia (nie m贸wi臋 tutaj o skrzyni na wyko艅czeniu, a sprawnej ale niezbyt udanej). Plus 艂opatek jest taki, 偶e ma艂o kto jest w stanie wystartowa膰 tak sprawnie spod 艣wiate艂 manualem. Skrzynia manualna? Przejad艂a mi si臋 co prawda, cho膰 chcia艂bym manuala w mojej e38 kt贸r膮 zakupi艂em, bo przy takiej pojemno艣ci manual fajnie si臋 zachowuje.

Musisz we wszystkim znale藕膰 plusy i minusy, by samemu doj艣膰 do jaki艣 wniosk贸w. Bardzo szydzi艂em z automatu jak by艂em typowym Januszem kt贸ry nigdy go nie zasmakowa艂, ale mia艂 du偶o do powiedzenia. Teraz wiem 偶e by艂em w sporym bl臋dzie.

Reasumuj膮c
Ja w 艂opatkach widz臋 o wiele lepsz膮 frajd臋, ni偶 jakimkolwiek manualem. Skrzynia automatyczna zwykla? Spoko ale tylko w miasto. Manual? M臋czy w mie艣cie jak si臋 du偶o je藕dzi, przydaje si臋 w wielu momentach.

_________________
Zawsze na przek贸r innym, nigdy na samym dole. - Walcz o swoje marzenia. :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 11 maja 2017, o 17:58 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 5 kwi 2010, o 12:20
Posty: 6315
Lokalizacja: WUR
Pochwa艂y: 28
Pojazd: YYyyy
GG: 0
Wojew贸dztwo: Zachodniopomorskie
Soka napisa艂(a):
Polecam Ci kupi膰 VB ze skrzyni膮 F23. Skrzynia nie do zaebania wiem bo sam testowa艂em. Ka偶dym biegiem pod czerwone pole i nawet czasem by艂o 偶e z 3 przy 60 potrafi艂em wrzuci膰 2 i przypierdzieli膰 pod czerwone pole a偶 wskaz贸wki w miejscu stan臋艂y.

Poleca膰 kupi膰 vectre b to jak jebn膮膰 si臋 w g艂owe i czeka膰 a偶 krew zacznie lecie膰. Handlarzyki to po 500z艂 ju偶 wystawiaj膮. xD dw贸jka przy 60? LUL Ty to jeste艣 wariot

Dodano: 11 maja 2017, o 16:58

Co do tematu Manual jest spoko i dobry SPRAWNY automat te偶 jest spoko. Nie mia艂em okazji jecha膰 nowymi automatami i bardzo 偶a艂uj臋, ale je藕dzi艂em starymi w bmw. 2.0 e36 w automacie. Przepi臋kna sprawa, po mie艣cie daje rad臋, na trasie te偶 super ale jest jedyny minus jak chcesz wariowa膰, szybko wyprzedzi膰 skrzynia si臋 chwil臋 zastanawia. Jednak偶e na niemcy polecia艂em i na autostrad臋 si臋 taki stary automat 艣wietnie nadaj臋.
Je偶eli chcesz kupi膰 co艣 powy偶ej 2.0 艣mia艂o mo偶esz zastanowi膰 si臋 nad automatem. Je偶eli poni偶ej 2.0 a je藕dzisz po trasach i to dosy膰 dynamicznie to zastan贸w si臋 dwa razy.
Jak masz tak膮 jyntelygentom kobite to i automat spierdoli np. wbicie parkingu w czasie jazdy (od razu si臋 skrzynia nie posypie ale po x razie w ko艅cu wpadnie w awaryjny albo nawet kl臋knie xD ) a to b臋dzie 10 razy bardziej kosztowne. I jak chcesz automat to moim zdaniem fure od niemca. Polaczki biedaczki twardo twierdz膮 偶e oleju w automatach si臋 nie wymienia bo kosztuje 1500z艂 sam olej. xD

_________________
T P S k&rwa! xD Specjalysta, znafca, cz艂onek 艂awy oburzonych. xD
"Dla klyenta wszystko, nawet ukurzy膰 moge."



G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net