Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 kwi 2024, o 00:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin dzia艂u


1. Zr贸b wszystko opisane w TYM w膮tku!
2. Je艣li nie pomo偶e, u偶yj opcji szukaj!
3. Je艣li nic nie znajdziesz, pisz膮c temat z pytaniem dok艂adnie opisz problem z maszyn膮, pami臋taj! Nie jeste艣my wr贸偶kami! :)
4. Ka偶dy problem opisz w osobnym temacie
5. Je艣li dopisa艂e艣 objawy do swojego ostatniego postu napisz prywatn膮 wiadomo艣膰 do moderacji o od艣wie偶enie tematu!



Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 sie 2015, o 23:13 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Soka napisa艂(a):
W tym silniku olej nie ma ci艣nienia bo jest smarowanie rozbryzgowe ;-).


Nie czepiaj si臋 szczeg贸艂贸w bo sam si臋 w tym pogubisz. Skrzynia jest smarowana rozbryzgowo jak to nazwa艂e艣, natomiast z tego co wiem na komor臋 korbow膮 dzia艂aj膮 jakie艣 ci艣nienia i to mnie martwi, 偶e mo偶e spowodowa膰 "wydmuchanie" sylikonu. Chyba, 偶e co艣 pomyli艂em to prosz臋 pana "majstra" a sprostowanie. ;> Nie rozumiem po co pisa膰 posty kt贸re nic nie wnosz膮, ale to nie ja tu jestem od oceny.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 8 sie 2015, o 23:38 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 gru 2013, o 22:32
Posty: 589
Lokalizacja: Kielcza
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ogar 200
WSK 175
Ogar 200 4T swap

GG: 0
Wojew贸dztwo: Opolskie
Z 10 skrzyn skladam jedna i wszystko smiga..
Je偶eli si臋 da zakr臋ci膰 to wez maly mlotek i postukaj w wa艂ek zdawczy albo sprz臋g艂owy, mo偶liwe 偶e b臋dzie troch臋 l偶ej si臋 kr臋ci艂o. Wymienia艂e艣 tulejki wa艂ka po艣redniego? (cz臋sto one si臋 musz膮 "dotrze膰) a je偶eli chodzi o kartery to masz jakis oryginalny komplet czy dobiera艂e艣(facepalm)?

_________________
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/rQjR/


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 8 sie 2015, o 23:59 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Stukanie w zdawczy da艂o troch臋 tylko na pocz膮tku, potem by艂o to samo. Generalnie co do karter贸w to nie mam pewno艣ci, bo silnik by艂 kupiony jako "dawca", a 偶e mam troch臋 cz臋艣ci w zapasie to postanowi艂em co艣 posk艂ada膰 z tego.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 sie 2015, o 00:01 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 sty 2013, o 13:13
Posty: 918
Pochwa艂y: 20
Pojazd: ...
GG: 997
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Tomek napisa艂(a):
Z 10 skrzyn skladam jedna i wszystko smiga..
Je偶eli si臋 da zakr臋ci膰 to wez maly mlotek i postukaj w wa艂ek zdawczy albo sprz臋g艂owy, mo偶liwe 偶e b臋dzie troch臋 l偶ej si臋 kr臋ci艂o. Wymienia艂e艣 tulejki wa艂ka po艣redniego? (cz臋sto one si臋 musz膮 "dotrze膰) a je偶eli chodzi o kartery to masz jakis oryginalny komplet czy dobiera艂e艣(facepalm)?


Co to za dyrdyma艂y?! Prawid艂owo spasowane kartery i tulejki nie maj膮 prawa ci臋偶ko chodzi膰. Je艣li chodz膮 ci臋偶ko i tak z艂o偶ysz i "dotrzesz" (czyt. zatrzesz), to masz skrzyni臋 pe艂n膮 opi艂k贸w (fajnie, w 艣wie偶o z艂o偶onym silniku super rzecz).
Wa艂ki i ko艂a z臋bate musz膮 by膰 odpowiednio wydystansowane. Czasem trzeba przesun膮膰 np. wa艂ek w 艂o偶ysku. Napierd@lanie m艂otem po wa艂ku zdawczym to jest kurw@ rze藕ba, gruz i zbrodnia, tym bardziej, 偶e to mo偶e spowodowa膰 jego p臋kni臋cie przy pr贸bie jazdy.

_________________
Jest: Jawa 50 typ 20p, WSK (125) M06B3, Yamaha YM 50 Breeze, FSO Polonez Caro 1.6GLi, Daewoo-FSO Polonez Kombi 1.6MPi.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 sie 2015, o 00:20 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Tylko spokojnie :) Nikt nie m贸wi o waleniu m艂otem po wa艂kach, co najwy偶ej obstukiwaniu. Spr贸buj臋 z艂o偶y膰 to wszystko na tych starych karterach kt贸re mam, bo mam tam spasowan膮 skrzyni臋 "z jednego kawa艂ka". Nie jeden silnik 223 z艂o偶y艂em i nie spotka艂em si臋 jeszcze z tym problemem, dlatego zdziwi艂em si臋 w tym wypadku.


Ostatnio edytowano 9 sie 2015, o 00:22 przez enthusiastic, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 sie 2015, o 00:22 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 31 sty 2013, o 13:13
Posty: 918
Pochwa艂y: 20
Pojazd: ...
GG: 997
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Z艂贸偶 sobie kartery na pr贸b臋, przymierz, spr贸buj wyczu膰, popatrze膰 gdzie jest op贸r. To jest skrzynia, tu ma by膰 wszystko spasowane czasem na dziesi膮tki milimetra, a nie na "z艂贸偶 i si臋 dotrze". Sprawd藕 te偶 czy dobrze zak艂adasz wodzik.

_________________
Jest: Jawa 50 typ 20p, WSK (125) M06B3, Yamaha YM 50 Breeze, FSO Polonez Caro 1.6GLi, Daewoo-FSO Polonez Kombi 1.6MPi.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 sie 2015, o 00:26 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Wk艂adam wszystko w prawy karter i wodzik z wybierakiem ustawiam mniejszym wyci臋ciem w stron臋 lewego karteru.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 sie 2015, o 09:49 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 23 gru 2013, o 22:32
Posty: 589
Lokalizacja: Kielcza
Pochwa艂y: 7
Pojazd: Ogar 200
WSK 175
Ogar 200 4T swap

GG: 0
Wojew贸dztwo: Opolskie
Nie pe艂n膮 opi艂k贸w. To ma si臋 lekko krecic ewentualnie z malym oporem, potem si臋 zmienia tylko olej xD

Dodano: 9 sierpnia 2015, o 08:49

A podobno najlepiej skladac na 2 biegu :P

_________________
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/rQjR/


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 sie 2015, o 14:38 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 23:14
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Nie dogadam si臋 z t膮 skrzyni膮... mierz臋 te wa艂eczki i mierz臋 i ni jak nie mog臋 doj艣膰 tych r贸偶nic. Po prostu co艣 mam ugi臋te i tyle. Wa艂ek od kosza sprz臋g艂owego nie powinien pracowa膰 jak mimo艣r贸d, a skoro tak jest to znaczy, 偶e co艣 jest skopane. Albo przeci膮gni臋te gniazda 艂o偶ysk w karterze albo krzywe wa艂ki lub jeszcze co innego. Problemem jest doj艣cie co jest nie tak. Aparat zmiany bieg贸w na pewno nie ma wp艂ywu na ten problem? Bo co艣 mi si臋 wierzy膰 nie chce... A jak z艂o偶臋 silnik bez wa艂ka od kopki i za艣lepi臋 ten otw贸r to skrzynia b臋dzie normalnie pracowa膰? Bo mo偶e tu siedzi przyczyna. Wa艂kiem zdawczym ruszam w prawo i w lewo o "ile艣 tam" i co艣 dalej si臋 klinuje i przeskakuje...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 9 sie 2015, o 15:07 
JuniorAdmin
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2011, o 21:13
Posty: 2570
Lokalizacja: Do ustalenia.
Pochwa艂y: 74
Pojazd: Simson S51, FSO Polonez Caro '96 & Atu '00
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
Wywal wa艂, i wszystko po kolei i ka偶dy wa艂ek z osobna wk艂adaj i sprawdzaj co si臋 dzieje, bez wa艂ka kopniaka wszystko b臋dzie gra膰.

_________________

''Jak zapie艂em dw贸jke to mi ga艂a w rence zosta艂a'' ~ Malinowski
Abimex Power!


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 9 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net