Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 28 kwi 2024, o 18:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 21 lis 2008, o 23:04 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 26 maja 2008, o 22:34
Posty: 161
Lokalizacja: Bytom / Gryb贸w
Od czasu tej przygody moge powiedzie膰 z pewno艣ci膮 : Lepiej by膰 kierowc膮 ni偶 pasa偶erem

To by艂o na wakacjach je藕dzili艣my do kuzyna na siatk贸wk臋 grali艣my tam po 2 , 3 h dziennie s艂uchali艣my muzy , zrywali艣my jab艂ka itp itd. No i zawsze przyje偶d偶ali kumple ja w tym czasie przyszed艂em tam na piechte poniewa偶 motor mia艂em zepsuty (p艂ywak by艂 do luftu) ci膮gle si臋 zalewa艂. Ale kiedy mieli艣my wraca膰 to ju偶 si臋 tak nie chcia艂 i艣膰 na piechotk臋 szczeg贸lnie po 3 h grania i fakcie 偶e mam nocny wypad tej nocy. No wi臋c pytam kolegi podwieziesz mnie a on wskakuj 艣mia艂o , inny kolega podchodzi do mnie i m贸wi "podwie藕膰 ci臋?" ja m贸wi臋 "ju偶 jad臋 z Przemkiem" a skutery mieli takie same yamahy no wi臋c startujemy on daje gaz na full ledwo co nie wylecia艂em z fotela ale si臋 go z艂apa艂em 偶e jak co to razem lecimy :P i jedziemy po takich g贸rkach i kamieniach bo tam taka droga a on tym skuterem na tych ma艂ych k贸艂eczkach tam ci艣nie gaz , wytrzepa艂o mnie jak cholera ale to nic za nami jedzie drugi kumpel z koleg膮. Teraz zacytuje piosenk臋 grupy Feel "Jest ju偶 ciemno" ma艂o wida膰 i wyje偶d偶amy na asfalt jest zjazd z g贸rki gdzie zawsze ogarem jade tam na luzie a on manetka na fula i jedzie. Ja mu krzycze "ej tutaj mo偶na na luzie zjecha膰 do ko艅ca ZWOLNIJ"
"Pu艣膰 ten gaz" , "Jest ciemno tutaj ci mo偶e co艣 wyskoczy膰 z za krzak贸w" no i po 40 m patrz臋 a tam co艣 po drodze biega my艣l臋 sobie psy krzycze mu "patrz tam co艣 jest , hamuj !" a on zwolni艂 do 65 i dalej ci艣nie parrzy 偶e to przebiega zobaczy艂em 偶e to ma艂e sarenki krzycze "ku藕wa to sarny zwalniaj !" a on my艣la艂 偶e przeskocz膮 bo ju偶 przeskakiwa艂y i manetka ! no i rzeczywi艣cie sarna skacze skacze a tu w ostanim mom臋cie odskoczy艂a w ty艂 i tutaj widzia艂em 艣mier膰 przed oczami uderzy艂a g艂ow膮 w plastik kt贸ry si臋 ca艂y od艂ama艂 i sarna wykozio艂kowa艂a do trawy odbi艂a mi si臋 jeszcze od nogi bo j膮 poczu艂em , gdyby nam wpad艂a pod ko艂a to nie pisa艂 bym teraz tego posta gdy偶 nie mia艂em kasku. A ten zamiast si臋 zatrzyma膰 dalej jedzie jak ja wtedy zacz膮艂em na niego kln膮膰 to w 偶yciu tak nie kln膮艂em jak wtedy ! i zatrzymali艣my si臋 wko艅cu i zawr贸cili艣my sarenka o dziwo 偶y艂a , plastiki porozwalane z przodu a sarenka si臋 wykrwawi艂a i le偶y no to zadzwonili艣my na policje 偶e tutaj sarna le偶y bo co艣 j膮 potr膮ci艂o policja przyjecha艂a i wzi臋艂a j膮.
Od tego momentu ju偶 nigdy z nim nie je偶d偶臋 po fakcie si臋 z tego strasznie 艣mia艂em ale w trakcie mia艂em serce w gardle i Chwa艂a Panu 偶e jestem tu dalej :)

_________________
Malaguti XTM 50 a Yamaha DT 50 R
skoro nie wida膰 r贸偶nicy to po co przep艂aca膰 :D
Obrazek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 23:20 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2008, o 20:35
Posty: 1265
Lokalizacja: Jas艂o
Pochwa艂y: 27
Pojazd: Komar 2350 '74r. - sprzedany
WSK 125

GG: 7060678
Wojew贸dztwo: Podkarpackie
No i dlatego nie lubi臋 skuter贸w. :) Niby to yamaha, ale siedzi si臋 na tym jak na kiblu, tak jak pisa艂e艣 ma艂e k贸艂ka i wiele innych wad. Policja si臋 nie kap艂a, 偶e to wy? Jakie艣 plastiki? Czy pozbierali艣cie. :P

_________________
"pozdrawiam, lewa w g贸r臋, jeste艣my bra膰mi wszyscy..."

pavel0910-t5054.html


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 23:27 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2008, o 22:35
Posty: 486
Lokalizacja: Bytom
Pochwa艂y: 1
Pojazd: HONDA CBR F2
GG: 13006629
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
ty i te twoje "ku藕wa" i :mrgreen: "ZWOLNIJ" ,, zawsze jak je藕dzimy z 艁ukaszem z angielskiego to to m贸wisz , Historia fajna ... ale policja nie zobaczy艂a ze skuter ma po艂amane plastiki i zapewne by艂a na nim krew .... Mia艂e艣 farta ze sarna prze偶y艂a bo by艣 mia艂 j膮 na sumieniu .... ;>


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 23:41 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 26 maja 2008, o 22:34
Posty: 161
Lokalizacja: Bytom / Gryb贸w
Nie ja kierowa艂em , zadzownili艣my a w艂a艣icwie pojechali艣my innym skuterem na policje a tamten lota do domu 8-)

_________________
Malaguti XTM 50 a Yamaha DT 50 R
skoro nie wida膰 r贸偶nicy to po co przep艂aca膰 :D
Obrazek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 23:52 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2008, o 22:35
Posty: 486
Lokalizacja: Bytom
Pochwa艂y: 1
Pojazd: HONDA CBR F2
GG: 13006629
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
wiemy 偶e to nie ty kierowa艂e艣 ""podwie藕膰 ci臋?" ja m贸wi臋 "ju偶 jad臋 z Przemkiem"" .... bo jak ty by艣 kierowa艂 to by艣cie o 艣wicie do domu zajechali ... :-P


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 23:57 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 26 maja 2008, o 22:34
Posty: 161
Lokalizacja: Bytom / Gryb贸w
Taki z ciebie cwaniaczek ? :P
Ja je偶d偶臋 rozs膮dnie po co katowa膰 silnik i jecha膰 z g贸rki dodaj膮c gazu na drodze gdzie zaraz co艣 ci mo偶e wyskoczy膰 jak mo偶na zjecha膰 na luzie z odpowiedni膮 pr臋dko艣ci膮 a manetk臋 na ca艂ego to si臋 daje w bardziej odpowiednich miejscach. Potem reszte pobytu w Grybowie je藕dzi艂em z kumplem co te偶 ma taki sam skuter yamahe i z nim to si臋 fajnie je藕dzi艂o a jeszcze p贸藕niej z kumplem na cbr 125 :D

_________________
Malaguti XTM 50 a Yamaha DT 50 R
skoro nie wida膰 r贸偶nicy to po co przep艂aca膰 :D
Obrazek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 22 lis 2008, o 00:11 
Administrator
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 29 lis 2007, o 21:07
Posty: 4555
Lokalizacja: Okolice Pszczyny
Pochwa艂y: 29
Pojazd: Ogar 200, Honda Hornet
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Ferdezo napisa艂(a):
...gdzie zaraz co艣 ci mo偶e wyskoczy膰 jak mo偶na zjecha膰 na luzie z odpowiedni膮 pr臋dko艣ci膮 a manetk臋 na ca艂ego to si臋 daje w bardziej odpowiednich miejscach...


Zje偶d偶aj膮c z g贸ry nie wolno wrzuca膰 luzu!! To jest niebezpieczne, w takich sytuacjach hamuje si臋 silnikiem!

_________________
www.ogar200.pl
Prawdziwa wiedza i m膮dro艣膰 powinna zawsze i艣膰 w parze z pokor膮 i ch臋ci膮 pomagania innym

Dziwisz si臋 偶e na forum nie ma 偶adnych reklam? Taki by艂 m贸j cel! Jestem przeciwnikiem komercyjnego internetu! Nast臋pn膮 przyczyn膮 takiego stanu rzeczy jest fakt i偶 niedorzeczne i perfidne jest sprzedawanie czyich艣 informacji!
ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 22 lis 2008, o 00:26 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 26 maja 2008, o 22:34
Posty: 161
Lokalizacja: Bytom / Gryb贸w
Skuterem hamowa膰 silnikiem ?
Silnikiem si臋 hamuje w pojazdach ch艂odzonych ciecz膮, a w ch艂odzonych powietrzem to tylko z odpowiedniej stromo艣ci wspomaga膰 hamowanie , hamowaniem silnikiem.
Napisa艂em 偶e g贸rka nie stroma g贸ra gdzie nabiera si臋 jaki艣 du偶ych pr臋dko艣ci przy kt贸rych jak si臋 hamuje to si臋 wypieprza. Hamowanie tutaj silnikiem jest z艂ym rozwi膮zaniem.

_________________
Malaguti XTM 50 a Yamaha DT 50 R
skoro nie wida膰 r贸偶nicy to po co przep艂aca膰 :D
Obrazek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 2 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net