Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 22 sie 2008, o 21:32 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2008, o 12:30
Posty: 308
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Yamaha DT 50 i ogar 200 :)
GG: 0
Wojew贸dztwo: Kuj.-pom.
Hej wi臋c dzi艣 rozkr臋ci艂em silnik calutki okaza艂o si臋 偶e mia艂em nie dokr臋con膮 艣rub臋 przy sprz臋gle i przez to wyskakiwa艂y mi biegi,dalej dowiedzia艂em si臋 czemu mi kopka nie 艂apa艂a od g贸ry tuleja by艂a wyrobiona strasznie,dalej rozwalony mam zimering (czy jako艣 tak ??) i trzeba kupi膰 nowy no i oczywi艣cie uszczelki pod g艂owic臋 bo mi puszcza艂o powietrze :-/ trzeba wiadomo nowe uszczelki kupi膰 wszystkie olej to skrzyni itd.
Mam pytanko wiecie ile b臋dzie kosztowa艂 zimering? a i oczywi艣cie jeszcze jedno automat bieg贸w okaza艂o si臋, 偶e w艂a艣ciciel wcze艣niejszy wymienia艂 automat na nowy xD i tylko musz臋 kupi膰 ogranicznik co jest o g贸ry bieg贸w na szcz臋艣cie bo kosztuje 90 z艂 :-/ a tak po za tym to znalaz艂em opi艂ki metalu w oleju i si臋 domy艣li艂em 偶e kolesiowi wcze艣niej si臋 co艣 tar艂o i nie wyczy艣ci艂 tego ze 艣rodka :idea: a reszta jest sprawna na szcz臋艣cie pozdrawiam


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 22 sie 2008, o 21:35 
No simmering to groszowe sprawy ;] A co do reszty to wymie艅 lub napraw ,wszystko uszczelnij i zdaje relacje ;]


G贸ra
  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 22 sie 2008, o 21:37 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2008, o 12:30
Posty: 308
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Yamaha DT 50 i ogar 200 :)
GG: 0
Wojew贸dztwo: Kuj.-pom.
No w艂a艣nie m贸j tata 藕le za艂o偶y艂 uszczelk臋 i mi olej lecia艂 a tak og贸艂em to nic wi臋cej nie mam do wymiany na razie pozdro Mozgi

_________________
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=oqzTignky58


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
 Tytu艂:
PostNapisane: 22 sie 2008, o 21:38 
Administrator
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 29 lis 2007, o 21:07
Posty: 4555
Lokalizacja: Okolice Pszczyny
Pochwa艂y: 29
Pojazd: Ogar 200, Honda Hornet
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
labi1993, tak czy inaczej wszystkie simeringi wymie艅, bo stare nie si膮膮 na 99% w swoje miejsce

_________________
www.ogar200.pl
Prawdziwa wiedza i m膮dro艣膰 powinna zawsze i艣膰 w parze z pokor膮 i ch臋ci膮 pomagania innym

Dziwisz si臋 偶e na forum nie ma 偶adnych reklam? Taki by艂 m贸j cel! Jestem przeciwnikiem komercyjnego internetu! Nast臋pn膮 przyczyn膮 takiego stanu rzeczy jest fakt i偶 niedorzeczne i perfidne jest sprzedawanie czyich艣 informacji!
ObrazekPisz臋 poprawnie po polsku.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 19 cze 2009, o 15:09 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 14 maja 2009, o 21:42
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 7418627
Wojew贸dztwo: Dolno艣l膮skie
Co do rozk艂adania silnika, to olej z kopki mi cieknie i to porz膮dnie. Mechanik u kt贸rego robi艂em sprz臋g艂o ( nie mia艂em 艣ciagacza ) powiedzia艂, 偶e nie mam tam na kopce w 艣rodku simmeringu, albo oringu i trzeba to uszczelnic. Czy co艣 innego mo偶e by膰 powodem ciekn膮cego oleju z kopki?

_________________
Obrazek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 19 cze 2009, o 15:17 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 14 maja 2009, o 21:42
Posty: 105
Pojazd: Romet Ogar 200
GG: 7418627
Wojew贸dztwo: Dolno艣l膮skie
no to dobry pomys艂, ale lepszym uszczelnieniem by艂 by simmering albo oring, dok艂adnie wymierzony :D , ale og贸lnie do tego to trzeba chyba rozpo艂owic silnik nie?

ma艂y edit:
chodzi ci o ten wa艂ek z drugiej strony czyli popychacz od sprz臋g艂a czy od strony kopki ta tulejka taka (no wa艂ek xD ) bo za bardzo nie wiem gdzie to si臋 znajduje

_________________
Obrazek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 7 lip 2009, o 21:30 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2009, o 21:13
Posty: 478
Lokalizacja: Piotrk贸w Trybunalski
Pochwa艂y: 6
Pojazd: Ogar 200
GG: 10509200
Wojew贸dztwo: 艁贸dzkie
Jak macie kopk臋 to ona przymocowana jest klinem. Jak zdejmiecie kopk臋 to pod ni膮 jest wok贸艂 wa艂ka jest taki rowek do kt贸rego powinien by膰 wci艣ni臋ty oringi ten oring powinien by膰 przyci艣ni臋ty tak膮 specjaln膮 nak艂adk膮. Jak tego nie mia艂em to olej lecia艂 a jak mam to ju偶 nie leci. 8-)

_________________
Zbieranie na prawo jazdy kat. B: 320 z艂 z 800 z艂

Zbieranie na CB radio: 0 z艂 z 701 z艂 (na dzie艅 dzisiejszy) Zestaw: Radio ~ Lafayette Trucker - 399 z艂, Antena ~ Sirio Ml 145 - 143 z艂, Miernik SWR ~ SWR 30 - 59 z艂.

100 post贸w - 02.08.2009, 200 post贸w - 21.08.2009, 300 post贸w - 06.08.2010 (Przemienienie Pa艅skie), 300 post贸w - 12.09.2010
Obrazek Pisz臋 poprawnie po polsku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 2 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net