Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 24 kwi 2024, o 05:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 11:48 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 12:47
Posty: 1263
Lokalizacja: Przedbojewice
Pochwały: 25
Pojazd: Romet Ogar 200 88'
Audi 80 b3 1.8s 90'

GG: 16013509
Województwo: Kuj.-pom.
Witam ;d Jako iż Mondeo użytkuje razem z tatą a ostatnio polepszyła się sytuacja na tyle, ze mogę sobie pozwolić na zakup całkiem swojego auta, zacząłem się trochę rozglądać. Nie będę tu podawać budżetu i pytać co warto, bo mam kilka typów, chcę poznać wasze opinie na temat kilku aut, może ktoś ma z nimi styczność na codzień i może coś o nich powiedzieć. Najważniejszym kryterium jest to ze auto ma być na gaz, diesel się nie sprawdzi, autko przede wszystkim codziennie będzie jeździć między pracą a domem, oraz co maksymalnie pół roku trasa 550km w jedną stronę, więc chce też wiedzieć czy te auta wytrzymają ;d
Pierwszym typem jest Audi 80 b3 lub b4 jeśli się uda. Interesuje mnie szczególnie silnik 1.8 lub w ostatecznisci 1.6. W grę wchodzi sedan, fakt że nic dużego w b3 nie przywiozę, ale torbę w razie wyjazdu zmieści, więc nie ma też tragedii. Jest to mój faworyt, blacha w ocynku, jeśli trafię dobry silnik to też powinien dać radę w takiej trasie? Auto wygodne, miałem okazję się przymierzyć, biorąc pod uwagę mój wzrost jest idealnie. Wiem ze najlepiej omijać silniki z wtryskiem mechanicznym, no niestety nie zawsze współpracują z gazem, a podczas trasy wolałbym uniknąć strzału w dolot i uszkodzenia płytki ;) Konstrukcja stara, ale prosta i myślę że to auto powinno dać radę.
Kolejnym autkiem nad którym myślałem jest Seat Toledo I. Silnikowo 1.6 lub 1.8 tu nie musze się obawiać wtrysku, gdyż nie ma mechanicznego, auto duże, wygodne, pojemny bagażnik. Z pewnością sprawdzi się w trasie, tylko tyle że będę musiał więcej uwagi zwrócić na stan blacharki.
Następny typ. Opel Vectra A. Silnik 1.6 lub 1.8. Miło wspominam, autko bardzo przyjemne, pakowne, mieliśmy taką przed Mondeo z silnikiem 1.6, paliła 7l gazu ;d Blacha wymiękła, ale silnik igła, przez trzy lata zero wkładu, tata nawet oleju nie zmieniał, gdyż było to auto byle dokończyć, z powodu lecącej podłogi. Z chęcią bym do niej wrócił, wiem ze w trasie nie zawiedzie ;) Ale będąc przy vectrach, strasznie kręci mnie Vectra B, choć wątpię że znajdę coś godnego uwagi w moim budżecie. Jednak wtedy jedynie 1.6 8v lub jeśli ecotec to tylko 1.8 16v. Szkoda ze ecotec lubi olej, bo względem Mondeo jazda z silnikami tej samej pojemności i podobnej mocy, to Vectra bije Mondeo na głowę.
Idąc dalej, tak myślę czemu nie Renault Laguna I? Silnik 1.8 8v powinien się sprawdzić. Miejsca dosyć, wygodne jest, miałem raz okazję się objechać. Jednak nie wiem nic na temat trwałości tej konstrukcji, jak jest z belką z tyłu i elektryką w tych pojazdach? No i jak silnik znosi gaz?
Nie wykluczam tez trochę mniejszych aut ;) Tyle ze tu mam tylko dwa typy. Opel Astra F. 1.6 lub 1.8 standardowo, choć i w ostateczności na 1.4 tez byłbym w stanie się zdecydować, choć w trasie byłaby to udręka. Na blachę trzeba uważać, miejsca trochę mniej, ale czemu nie. Eksploatacja tania jak barszcz.
Ostatnim typem jest Seat Cordoba 6k.1.6 lub 1.8. Przyznam szczerze, od zawsze marzyłem o ibizie, jednak gdy w grę weszła opcja wyjazdów na Małopolske to potrzebuje coś trochę masywniejszego. Miejsca miałbym w miarę, więc czemu nie, myślę że i w trasie powinien się sprawdzić.
Uprzedzając pytanie, czy pokusilbym się o Mondeo? Szczerze mówiąc, drugi raz na siłę bym się w to nie pchał, ale gdybym znalazł coś sensownego to i byłbym skłonny wziąć. Najważniejszym kryterium będzie stan, bo wiadomo, co mi po samochodzie który bardziej mi się podoba, jeśli będzie w gorszym stanie, to jest rynek aut używanych, więc trzeba mieć się na baczności, nie nastawiam się na nic konkretnie, po prostu wiem ze będę wybierał spośród tych aut. Więc jeśli możecie, wyraźcie swoje opinie, żebym wiedział na co zwrócić uwagę ;)

_________________
Autor postu jest autorem postu
Moje maszynki:
Ogar
Mondziak
Astra
Audi 80


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 11:59 
VIP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2010, o 22:40
Posty: 2425
Lokalizacja: Północne południe
Pochwały: 6
Pojazd: Ogar 200 na wtrysku 5b
GG: 7
Województwo: Lubelskie
Od siebie mogę Ci doradzić tak jak mówisz albo b3 1.8s 90km ewentualnie 2.0 8V 115km w B4. Te dwa auta mam w rodzinie. B4 moja a b3 szwagra. Jeżdżę i czasami b3 która jest w czystej benzynie. Tu po okolicy 7l benzyny bierze ale autko jak nówka sztuka wygląda i się prowadzi. Za to moja b4 to jednak od razu lepiej. Nie dość że kombi do tego gaz i spalanie 10-10.5l/100km gazu po mieście i krótkich trasach. Wygoda jest na prawdę wysoka. A i szafa do b4 wchodzi 2m jakby co :). Także może jak chcesz to b4 2.0 lpg i latasz jak szalony z małym spalanie. Ale nie bierz 2.0 90km bo jednak jakoś mi ten silnik nie pasuje. Tyle ode mnie. Jakby co to pytaj to mogę powiedzieć jeszcze o Audi co nieco.

_________________
...Kiedyś było inaczej...


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 12:27 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:50
Posty: 475
Lokalizacja: Brzdziszewo
Pochwały: 9
Pojazd: Uziemiony
GG: 38218811
Województwo: Podkarpackie
waldi napisał(a):
Idąc dalej, tak myślę czemu nie Renault Laguna I? Silnik 1.8 8v powinien się sprawdzić. Miejsca dosyć, wygodne jest, miałem raz okazję się objechać. Jednak nie wiem nic na temat trwałości tej konstrukcji, jak jest z belką z tyłu i elektryką w tych pojazdach? No i jak silnik znosi gaz?



Lagunę mamy w rodzinie od około 6-7lat, tyle że z silnikiem diesla. Dużo miejsca, wygodna itp. Belka to temat rzeka, w naszej jest już 3 belka, jak nie masz w planach wozić nic ciężkiego to nie ma się czego obawiać. Blacha leci tak jak w każdym, jak dbasz tak masz. Co do silnika się nie wypowiem :)
Jak byś skusił się na diesla to :D
http://olx.pl/oferta/renault-laguna-1-9-dti-rxe-98km-bogate-wyposazenie-CID5-ID9DyXW.html

_________________
100 post 13:45 25.05.2012r :D


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 13:17 
ModTeam
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, o 10:32
Posty: 5982
Lokalizacja: Brzesko
Pochwały: 19
Pojazd: Zaciung
GG: 10910980
Województwo: Małopolskie
Waldi ja bym stawiał na Audi lub Vaga. Blacha lepsza w Audi wiadomo, aczkolwiek Vaga w fajnym stanie też idzie znaleźć. Co do Opla silnikowo nie mam zarzutów. Mamy Astre I 1.4 Eco-tec i mogę polecić. Francuskie wynalazki bym sobie odpuścił.

_________________
Albo Bokiem Albo Wcale...
Jestem tu od nadawania sprawom toku, Od wykonywania i wydawania na nie wyroku...

Stary Romeciarz:
"Myslisz dlaczego nasz znajomy KomoBrono napisal bul? Bo Ruzga sobie smiechnac chcial."

"Z buta buta buta wjeżdżam mkły pas jednym szczalem i zapinam dalej, później jadę jadę i żarówke w lapmie pale a palczaste gna dalej."

"Oddałbym wszystkie posty, za jeden Kaptajna..."


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 13:26 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 12:47
Posty: 1263
Lokalizacja: Przedbojewice
Pochwały: 25
Pojazd: Romet Ogar 200 88'
Audi 80 b3 1.8s 90'

GG: 16013509
Województwo: Kuj.-pom.
Właśnie najbardziej na audi jestem nastawiony, później reszta VAG-a, ople i dopiero Francuzi, wiadomo, lepiej dobrze się rozeznać niż żałować ;d

_________________
Autor postu jest autorem postu
Moje maszynki:
Ogar
Mondziak
Astra
Audi 80


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 19:23 
VIP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2013, o 11:50
Posty: 376
Pojazd: Sej 1.1,Skuter 50
GG: 49552130
Województwo: Lubelskie
Vento z silnikiem 1.8

_________________
Ciało puszczone raz,puszcza się cały czas


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 20:50 
VIP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2011, o 21:32
Posty: 2123
Lokalizacja: [SD] Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 13
Pojazd: Fiat Cinquecento 704 Top Young FOS Azzurro Ischia
GG: 7951300
Województwo: Śląskie
Znajomy ma Vectre A 1.8 z LPG i ciągle jakiś problem z tą instalacją gazową ma.


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 20:54 
ModTeam
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2009, o 08:49
Posty: 1227
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 9
Pojazd: Ogar 200, Aprilia Leonardo 150
GG: 8090211
Województwo: Śląskie
Kolega ma lagunę I 3.0 w gazie i zero problemów.. A co powiesz o skodzie felicii? Oczywiście tej 1.6?

_________________


Apka na fejsie: https://www.facebook.com/apriliars125gsbydziku/?ref=hl


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 21:00 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 12:47
Posty: 1263
Lokalizacja: Przedbojewice
Pochwały: 25
Pojazd: Romet Ogar 200 88'
Audi 80 b3 1.8s 90'

GG: 16013509
Województwo: Kuj.-pom.
W tych vectrach silniki dobrze znoszą gaz, więc tu ewidentnie problem leży w instalacji, ale tego bym się nie obawiał bo mam zaufanego gazownika ;) Felicja całkiem przyjemne autko, ale trochę mi w niej za ciasno ;)

_________________
Autor postu jest autorem postu
Moje maszynki:
Ogar
Mondziak
Astra
Audi 80


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 21:22 
Poziom
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2010, o 22:02
Posty: 1943
Lokalizacja: Welshpool/Bydgoszcz
Pochwały: 11
Pojazd: VW Golf MK7
Romet 50 T-1

GG: 6929446
Województwo: Zagranica
Astre F Czy Vectre A omijaj jak niemieckie to tylko vagi albo merce w124 albo w201 tyle, ze nie w lpg. Ocynkiem w 80 się nie sugeruj to juz leciwe auta. Postawilbym predzej na przywiezienie czegos z reichu... Poniewaz mozna wyrwac coś nowszego wzglednie w lepszym stanie za mniejsze pieniadze.

_________________
Opel Astra H 1.8->Obrazek

PSN


Góra
 Zobacz profil Offline  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net