Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 29 mar 2024, o 11:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 44 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 15:27 
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2014, o 00:16
Posty: 8
Lokalizacja: WM
Pojazd: Elegant & Sei
GG: 0
Wojew贸dztwo: Mazowieckie
plusminus napisa艂(a):
Prawo jazdy nie kwalifikuje Ciebie, ze umiesz je藕dzi膰 motocyklem. Poza tym, robisz to pod okiem instruktora. Nawyk贸w wtedy nie wyrobisz.


a czy gdziekolwiek wyrazi艂em si臋 w spos贸b, 偶eby twoja szanowna m贸zgownica odczyta艂a to jako 偶e dzi臋ki uko艅czeniu kursu prawa jazdy uko艅czy tak偶e kurs do艣wiadczenia? spu艣膰 troch臋 z tonu kochany, bo jeszcze Ci 偶y艂ka p臋knie :*


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 15:37 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2009, o 19:32
Posty: 101
Lokalizacja: Helsinki - Finlandia
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Land Rover Freelander V6 ES, Honda Shadow VT 1100
GG: 0
Wojew贸dztwo: Zagranica
Soka napisa艂(a):
Spokojnie ludzie, Motocyklem umiem je藕dzi膰 :) b臋d臋 si臋 uczy艂 schodzi膰 na kolano na zakr臋tach ostrych :D. M贸j znajomy mia艂 50 cc i kupi艂 sobie 600cc ( CBR ) i jako艣 je藕dzi ju偶 5 lat ;p.

Motocykl to nie pi藕dzimotorynka kt贸ra do 30 km/h buja si臋 w 20 sek.
Uwielbiam takich majstr贸w co my艣l膮 偶e jak na prostej przejad膮 z pe艂n膮 moc膮 to potrafi膮 je藕dzi膰. <lol>
Zg艂upiejesz przesiadaj膮c si臋 na wi臋kszy motor. To 偶e je藕dzi 5 lat nie znaczy 偶e umie je藕dzi膰 dobrze.
Jazda motocyklem polega na delikatnym balansie cia艂em. Masz czu膰 ten motor a nie je藕dzi膰 sztywny jak resory z pralki w ogarze. XD

_________________
Terveisi盲 Helsingist盲


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 15:41 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2009, o 13:41
Posty: 911
Lokalizacja: Bydzia.
Pochwa艂y: 3
Pojazd: Szybki i g艂o艣ny :)
GG: 0
Wojew贸dztwo: Kuj.-pom.
To nie pojemno艣膰 odpowiada za to jak kto b臋dzie je藕dzi艂 na motocyklu a odpowiedzialno艣膰. Mam znajomka kt贸ry na niczym nie je藕dzi艂, kupi艂 r1 6 lat temu i do dzisiaj 艣miga bez 偶adnej gleby!

Z kolei forumowy m贸j kolega, kupi艂 sobie 600ccm na pierwsze moto. Do艣膰 cz臋sto pisali艣my a偶 przesta艂 wchodzi膰 na gg.. Wchodz臋 pewnego dnia na forum a przy jego temacie z motocyklem widze "[*]"...

Przesadzi艂 na zakr臋cie... Wystarczy mie膰 g艂ow臋 do tego, ja jako艣 przeskoczy艂em z 70ccm na 600 i od razu robi艂em wszystko 偶eby na kole lata膰.

_________________
Zawsze na przek贸r innym, nigdy na samym dole. - Walcz o swoje marzenia. :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 15:51 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 lut 2014, o 17:27
Posty: 881
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Opel Corsa C
Opel Vectra C
Baotian BT50QT-9H

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Rafi1920 napisa艂(a):
To nie pojemno艣膰 odpowiada za to jak kto b臋dzie je藕dzi艂 na motocyklu a odpowiedzialno艣膰. Mam znajomka kt贸ry na niczym nie je藕dzi艂, kupi艂 r1 6 lat temu i do dzisiaj 艣miga bez 偶adnej gleby!

Z kolei forumowy m贸j kolega, kupi艂 sobie 600ccm na pierwsze moto. Do艣膰 cz臋sto pisali艣my a偶 przesta艂 wchodzi膰 na gg.. Wchodz臋 pewnego dnia na forum a przy jego temacie z motocyklem widze "[*]"...

Przesadzi艂 na zakr臋cie... Wystarczy mie膰 g艂ow臋 do tego, ja jako艣 przeskoczy艂em z 70ccm na 600 i od razu robi艂em wszystko 偶eby na kole lata膰.

Czy偶by chodzi艂o ci o Maline ? Masz racj臋 tu chodzi o odpowiedzialno艣膰, Mistrzu wiadome 偶e trzeba balansowa膰 cia艂em ( nie jestem do ch*ja idiot膮 偶e o tym nie wiem ) nawet na takim ogarze te偶 trzeba przenosi膰 艣rodek ci臋偶ko艣ci na zakr臋cie. I nie m贸wi臋 tutaj 偶e b臋dzie pe艂na piz*a na prostych a na zakr臋tach gleba. B臋d臋 si臋 stopniowo oswaja艂 si臋 z moc膮 i jeszcze ci powiem 偶e nie ka偶dy jest idealnym kierowc膮 nawet takiemu "idealnemu" zdarza si臋 zaliczy膰 szlifa .
M贸wcie co chcecie ale i tak kupi臋 sobie jak膮艣 500 :D.

_________________
Vectra
Zipp Vapor [Baotian BT49QT-9H]

By艂o : Romet Ogar 200 86r ->Renault Laguna I 98r -> Opel Vectra B 00r
Jest: Zipp Vapor 05r -> Opel Vectra C 06r -> Opel Corsa C 02r


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 16:05 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2009, o 13:41
Posty: 911
Lokalizacja: Bydzia.
Pochwa艂y: 3
Pojazd: Szybki i g艂o艣ny :)
GG: 0
Wojew贸dztwo: Kuj.-pom.
Nie, nie o maline. Chodzi o jednego Sebastiana

http://www.honda-cbr.pl/forum/seb94-t12840.html

_________________
Zawsze na przek贸r innym, nigdy na samym dole. - Walcz o swoje marzenia. :)


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 16:29 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2009, o 19:32
Posty: 101
Lokalizacja: Helsinki - Finlandia
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Land Rover Freelander V6 ES, Honda Shadow VT 1100
GG: 0
Wojew贸dztwo: Zagranica
Soka napisa艂(a):
Czy偶by chodzi艂o ci o Maline ? Masz racj臋 tu chodzi o odpowiedzialno艣膰, Mistrzu wiadome 偶e trzeba balansowa膰 cia艂em ( nie jestem do ch*ja idiot膮 偶e o tym nie wiem ) nawet na takim ogarze te偶 trzeba przenosi膰 艣rodek ci臋偶ko艣ci na zakr臋cie. I nie m贸wi臋 tutaj 偶e b臋dzie pe艂na piz*a na prostych a na zakr臋tach gleba. B臋d臋 si臋 stopniowo oswaja艂 si臋 z moc膮 i jeszcze ci powiem 偶e nie ka偶dy jest idealnym kierowc膮 nawet takiemu "idealnemu" zdarza si臋 zaliczy膰 szlifa .
M贸wcie co chcecie ale i tak kupi臋 sobie jak膮艣 500 :D.


Czytaj膮c Twoje wypowiedzi o ci膮g艂ym braku kasy my艣l臋 偶e nie pr臋dko kupisz. A dwa jak kupisz to szybko nie naprawisz wszystkiego. To 偶e w Anglii p艂ac膮 wi臋cej nie znaczy 偶e tak 艂atwo od艂o偶y膰. I zaczynam si臋 obawia膰 偶e zrobisz to po ci臋ciach koszt贸w jak z ogarem. Niestety im wi臋kszy mot贸r tym dro偶ej.

_________________
Terveisi盲 Helsingist盲


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 16:31 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 lut 2014, o 17:27
Posty: 881
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Opel Corsa C
Opel Vectra C
Baotian BT50QT-9H

GG: 0
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Mistrz napisa艂(a):
Soka napisa艂(a):
Czy偶by chodzi艂o ci o Maline ? Masz racj臋 tu chodzi o odpowiedzialno艣膰, Mistrzu wiadome 偶e trzeba balansowa膰 cia艂em ( nie jestem do ch*ja idiot膮 偶e o tym nie wiem ) nawet na takim ogarze te偶 trzeba przenosi膰 艣rodek ci臋偶ko艣ci na zakr臋cie. I nie m贸wi臋 tutaj 偶e b臋dzie pe艂na piz*a na prostych a na zakr臋tach gleba. B臋d臋 si臋 stopniowo oswaja艂 si臋 z moc膮 i jeszcze ci powiem 偶e nie ka偶dy jest idealnym kierowc膮 nawet takiemu "idealnemu" zdarza si臋 zaliczy膰 szlifa .
M贸wcie co chcecie ale i tak kupi臋 sobie jak膮艣 500 :D.


Czytaj膮c Twoje wypowiedzi o ci膮g艂ym braku kasy my艣l臋 偶e nie pr臋dko kupisz. A dwa jak kupisz to szybko nie naprawisz wszystkiego. To 偶e w Anglii p艂ac膮 wi臋cej nie znaczy 偶e tak 艂atwo od艂o偶y膰. I zaczynam si臋 obawia膰 偶e zrobisz to po ci臋ciach koszt贸w jak z ogarem. Niestety im wi臋kszy mot贸r tym dro偶ej.

No co ty nie powiesz :-o kuhhwa nie wiedzia艂em o tym <lol> .

_________________
Vectra
Zipp Vapor [Baotian BT49QT-9H]

By艂o : Romet Ogar 200 86r ->Renault Laguna I 98r -> Opel Vectra B 00r
Jest: Zipp Vapor 05r -> Opel Vectra C 06r -> Opel Corsa C 02r


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 17:05 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2009, o 19:32
Posty: 101
Lokalizacja: Helsinki - Finlandia
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Land Rover Freelander V6 ES, Honda Shadow VT 1100
GG: 0
Wojew贸dztwo: Zagranica
Soka napisa艂(a):
No co ty nie powiesz :-o kuhhwa nie wiedzia艂em o tym <lol> .

Czyli znowu chcesz si臋 bawi膰 w motowioch臋 z przerabianiem na dziwactwo motoru? Oki... jeste艣 jeszcze m艂ody to mo偶e kiedy艣 dojrzejesz.

_________________
Terveisi盲 Helsingist盲


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 17:50 
VIP
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 17 lis 2013, o 11:50
Posty: 376
Pojazd: Sej 1.1,Skuter 50
GG: 49552130
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Soka napisa艂(a):
Mistrzu wiadome 偶e trzeba balansowa膰 cia艂em ( nie jestem do ch*ja idiot膮 偶e o tym nie wiem ) nawet na takim ogarze te偶 trzeba przenosi膰 艣rodek ci臋偶ko艣ci na zakr臋cie.

Tylko ciekawi mnie to jak trzyma si臋 ciebie jedna z podstawowych zasad czyli przeciwskr臋tu,nie s膮dz臋 aby艣 przy pr臋dko艣ci 45/50 ogarem umia艂 cokolwiek wyczu膰 podczas pokonywania zakr臋tu gdzie jest to najcz臋艣ciej pokonywany b艂膮d m艂odych gdy podczas pokonywania zakr臋tu w lewo zaczyna ich wynosi膰 i pr贸buj膮 na si艂臋 dokr臋ca膰 jeszcze kierownic膮 w lewo..
Mistrz napisa艂(a):
Czytaj膮c Twoje wypowiedzi o ci膮g艂ym braku kasy my艣l臋 偶e nie pr臋dko kupisz. A dwa jak kupisz to szybko nie naprawisz wszystkiego. To 偶e w Anglii p艂ac膮 wi臋cej nie znaczy 偶e tak 艂atwo od艂o偶y膰. I zaczynam si臋 obawia膰 偶e zrobisz to po ci臋ciach koszt贸w jak z ogarem. Niestety im wi臋kszy mot贸r tym dro偶ej.

Soka napisa艂(a):
No co ty nie powiesz :-o kuhhwa nie wiedzia艂em o tym <lol> .

I druga sprawa ciekawi mnie to co zrobisz gdy: przyjdzie wymieni膰 opony lub kompletny nap臋d

_________________
Cia艂o puszczone raz,puszcza si臋 ca艂y czas


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 31 pa藕 2014, o 18:06 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2009, o 19:32
Posty: 101
Lokalizacja: Helsinki - Finlandia
Pochwa艂y: 4
Pojazd: Land Rover Freelander V6 ES, Honda Shadow VT 1100
GG: 0
Wojew贸dztwo: Zagranica
MzRider napisa艂(a):
I druga sprawa ciekawi mnie to co zrobisz gdy: przyjdzie wymieni膰 opony lub kompletny nap臋d


We藕mie drucik, puszk臋 po piwie i co tam jeszcze znajdzie w gara偶u i zmontuje lepsze. ;p
Dajmy ch艂opakowi czas. Mo偶e kiedy艣 zm膮drzeje i zrozumie 偶e motocykl to nie tylko zabawka do jazdy.

_________________
Terveisi盲 Helsingist盲


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 44 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 8 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net