Forum motorowerowe

Wszystko o motorowerach!! Tuning wizualny, porady, problemy techniczne..

Teraz jest 27 kwi 2024, o 16:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 13 lip 2011, o 08:49 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 maja 2011, o 12:26
Posty: 138
Lokalizacja: 呕ory
Pojazd: Romet ogar 200, Kingway Chinaboy
GG: 22284986
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Chcia艂bym w piatek zaczac malowanie prosz臋 o pare rad ajka farba itpdodam i偶 mam do dyspozycji jakie艣 60zl


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lip 2011, o 09:05 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 maja 2011, o 16:04
Posty: 671
Pochwa艂y: 3
Pojazd: MZ ETZ 150,
Romet Ogar 200

GG: 36303766
Wojew贸dztwo: Lubelskie
Chcesz ju偶 malowa膰 ale zacznijmy od tego czy dobrze przygotowa艂e艣 powierzchnie ? Tzn zmatowi艂e艣 stary lakier lub zdar艂e艣 do samej blachy i na艂o偶y艂e艣 podk艂ad....

_________________
Remont MZ

Prod偶ekt



Nigdy nie dyskutuj z idiot膮... Najpierw sprowadzi ci臋 do swojego poziomu, a potem pokona do艣wiadczeniem...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lip 2011, o 09:11 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2011, o 14:57
Posty: 410
Pochwa艂y: 15
Pojazd: Jawa 50 Mustang :D
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Je艣li malujesz sprayami to Ci opisz臋 co musisz zrobi膰.

Kup 1 puszke podk艂adu, 1 albo 2 puszki lakieru koloru na jaki chcesz malowa膰, i puszk臋 lakieru bezbarwnego

Np. je艣li malujesz bak, zdejmij go z motorka, i oczy艣膰 papierami 艣ciernymi, zdejmij naklejki wszystkie, je艣li nie dojdziesz do go艂ego metalu nie musisz u偶ywa膰 podk艂adu, a je艣li momentami gdzie艣 dojdziesz, to luki musisz podk艂adem uzupe艂ni膰, bo inaczej lakier ci po tygodniu odpadnie - u mnie to samo by艂em jak si臋 uczy艂em, po tygodniu nie ca艂ym lakieru nie by艂o tam gdzie podk艂adu nie da艂em :D

Gdy ju偶 uda Ci si臋 uzyska膰 zadawalaj膮cy efekt papierami 艣ciernymi, przetrzyj ca艂y element szmatk膮, a nast臋pnie odt艂u艣膰, najlepiej jakim艣 rozpuszczalnikiem albo benzyn膮.


Tak jak m贸wi艂em, podk艂ad nak艂adasz na go艂y metal, mo偶esz r贸wnie偶 u偶y膰 starego lakieru jako podk艂ad :) A jak ju偶 malujesz ca艂y element podk艂adem, to nak艂adasz warstwe, za 20 minut drug膮. Mo偶esz u偶yc papieru wodnego 1200 偶eby troszk臋 wypolerowa膰 ten podk艂ad.

Gdy podk艂ad wyschnie zabierasz si臋 za lakierowanie, bierzesz t膮 puszk臋, musisz potrz膮sa膰 ni膮 z 2 minuty by si臋 wszystko wymiesza艂o, i malujesz z odleg艂o艣ci 30 CM! Bo gdy b臋dziesz malowa膰 z bliska porobi膮 si臋 zacieki i b臋dzie to strasznie wygl膮da艂o. Na艂贸偶 tak z 3-4 warstwy tego lakieru, ka偶d膮 warstw臋 malujesz co 30 minut. Gdy ju偶 3-4 warstwy zostan膮 na艂o偶one, musisz poczeka膰 z 30 minut a偶 to wszystko wyschnie, i lakierujesz lakierem bezbarwnym, najpierw jedna warstwa, za 20 minut druga. Pami臋taj, gdy dasz drug膮 warstw臋 lakieru bezbarwnego, element b臋dzie jeszcze 艂adniejszy i b臋dzie si臋 艂adnie b艂yszcze膰.

U mnie w sklepach za te lakiery da艂by艣 30-40 z艂 max ;)

My艣l臋 偶e chyba o to Ci chodzi艂o, wszystko napisa艂em sam, bo mi si臋 nudzi. Linka sprz臋g艂a si臋 urwa艂a, a w sklepie dojdzie dopiero dzisiaj po po艂udniu wi臋c nudzi mi si臋 ; >
Ja tak maluj臋 i powiem szczerze, przecudnie to wygl膮da, lakier bardzo dobrze si臋 trzyma, a nie jak inni m贸wi膮 偶e niby odpada, to jak oni maluj膮? Ja mam ca艂y motorek pomalowany tym, bak, blotniki, schowek wszystko, a efekt podobny jak przy malowaniu proszkowym xd

I tak jak m贸wi osoba przedemn膮, musisz si臋 bardzo skupi膰 i bardzo dobrze przygotowa膰 powierzchnie do malowania, bo od tego zale偶y czy b臋dzie to wygl膮da艂o 艂adnie, czy do dupy :) Przygotowanie powierzchni do malowania powinno trwa膰 90 % czasu ; D

_________________
Autor niniejszych post贸w, nie ponosi 偶adnej odpowiedzialno艣ci za ich tre艣膰.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lip 2011, o 09:25 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 maja 2011, o 12:26
Posty: 138
Lokalizacja: 呕ory
Pojazd: Romet ogar 200, Kingway Chinaboy
GG: 22284986
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
a to si臋 zmie艣ci w cenie 50zl?


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lip 2011, o 09:29 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 19 maja 2011, o 16:04
Posty: 671
Pochwa艂y: 3
Pojazd: MZ ETZ 150,
Romet Ogar 200

GG: 36303766
Wojew贸dztwo: Lubelskie
evL napisa艂(a):
Mo偶esz u偶yc papieru wodnego 1200 偶eby troszk臋 wypolerowa膰 ten podk艂ad.

Od kiedy to si臋 podk艂ad poleruje :facepalm: :idea:

evL napisa艂(a):
Gdy podk艂ad wyschnie zabierasz si臋 za lakierowanie, bierzesz t膮 puszk臋, musisz potrz膮sa膰 ni膮 z 2 minuty by si臋 wszystko wymiesza艂o, i malujesz z odleg艂o艣ci 30 CM!

Tyle 偶e kolega raczej chce malowa膰 pistoletem :idea:

Dodano: 13 lipca 2011, o 09:29

A jak ju偶 chcesz malowa膰 spreyem to prosz臋 bardzo. poradnik-malowanie-sprayem-t6055.html

_________________
Remont MZ

Prod偶ekt



Nigdy nie dyskutuj z idiot膮... Najpierw sprowadzi ci臋 do swojego poziomu, a potem pokona do艣wiadczeniem...


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lip 2011, o 09:33 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2011, o 14:57
Posty: 410
Pochwa艂y: 15
Pojazd: Jawa 50 Mustang :D
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Papierem wodnym 1200 jak kto艣 chce mie膰 idealnie podk艂ad troch臋 wypolerowa膰 idzie, powtarzam, WODNYM!, jak nie wiesz to si臋 nie odzywaj.

Do czarek:
napisa艂em 偶e zmie艣ci si臋 w cenie 30-40 z艂 ;]

_________________
Autor niniejszych post贸w, nie ponosi 偶adnej odpowiedzialno艣ci za ich tre艣膰.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lip 2011, o 09:34 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 maja 2011, o 12:26
Posty: 138
Lokalizacja: 呕ory
Pojazd: Romet ogar 200, Kingway Chinaboy
GG: 22284986
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
ok a ten spray to jest spray taki ze normalny czy taki ze pod ci艣nem spr臋偶arki?


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lip 2011, o 09:53 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2011, o 14:57
Posty: 410
Pochwa艂y: 15
Pojazd: Jawa 50 Mustang :D
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
no spray to spray, normalny,

No chyba 偶e masz kompresor, to sobie mo偶esz malowa膰 pistoletem, ale ja si臋 na tym nie znam, ja osobi艣cie maluje sprayami i rok i si臋 trzymie, s艂uchaj, jesli zrobisz to porz膮dnie, b臋dzie to wygl膮da艂o 艂adnie, a nie jak inni b臋dziesz traci膰 kase na motorek maluj膮c proszkowo, kurde ludzie to motorek a nie auto 偶e tu wszystko musi by膰 pi臋knie, nie wiem jak wy, ale jak dla mnie jak na ni膮 jade, to tylko my艣l臋 - jak fajnie 偶e to jedzie, a wygl膮d pomalowany sprayami w pe艂ni mnie zadowala ;]

M贸j motorek pomalowany sprayami, rok temu, w tym roku malowa艂em tylko schowek, bo by艂 niebieski, a mi si臋 niebieski nie podoba艂.

Zdjecie nie za 艂adne, bo robione telefonem, zaraz poszukam na kompie zdj臋cia baku robione aparatem cyfrowym.



@EDIT
Tu masz fotk臋 baku i jakie艣 zdj臋cie b艂otnika si臋 znalaz艂o, robione cyfr贸wk膮.


_________________
Autor niniejszych post贸w, nie ponosi 偶adnej odpowiedzialno艣ci za ich tre艣膰.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lip 2011, o 09:55 
Poziom
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 7 maja 2011, o 12:26
Posty: 138
Lokalizacja: 呕ory
Pojazd: Romet ogar 200, Kingway Chinaboy
GG: 22284986
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Do艣c fajnie ci to wysz艂o a spray to taki normalny co nim mury maluj膮 czy powiediz臋c z ejaki艣 tam inny czy co艣?


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
PostNapisane: 13 lip 2011, o 10:05 
Weteran
Avatar u偶ytkownika

Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2011, o 14:57
Posty: 410
Pochwa艂y: 15
Pojazd: Jawa 50 Mustang :D
GG: 0
Wojew贸dztwo: 艢l膮skie
Co mury maluj膮 ta m艂odzie偶 naprzyk艂ad?
Patrz, ten spray po prostu wygl膮da tak


Tzn s膮 r贸偶ne firmy i s膮 r贸偶ne naklejki na tych sprayach, kurde po prostu powiedz 偶e chcesz np. spray czarny, taki 偶eby si臋 nada艂 do malowania motorka, sprzedawca Ci ju偶 co艣 znajdzie. ;]

_________________
Autor niniejszych post贸w, nie ponosi 偶adnej odpowiedzialno艣ci za ich tre艣膰.


G贸ra
 Zobacz profil Offline  
 
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 3 go艣ci


Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne u偶ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
www.ogar200.pl , www.motorowery.net